آخرین خبر/ ما هر روز نظرات شما کاربران عزیز را که از طریق راه‌های ارتباطی مختلف برای ما ارسال میشود را مطالعه و بررسی میکنیم.
برخی مشکلات گفته شده به دلیل عدم آگاهی از امکانات نرم‌افزار و نحوه اجرای فرایندهای برنامه به وجود می آید.

اخیرا مشکلی در خصوص ارائه اخبار مهم و فوری برای ما ارسال شده که در ادامه به توضیح فرایند این سرویس میپردازیم:
میدانیم که هر زمان گوشی شما به اینترنت متصل باشد، خبرهای مهم و فوری بر روی آن نوتیفای شده و از آنها مطلع می شوید. این اخبار توسط تیم تحریریه آخرین خبر و با کارشناسی بر روی محتوای منتشر شده در اپ، انتخاب شده و ارسال میشود.
برای دریافت این اخبار لازم نیست شما برنامه را باز نگه دارید بلکه تنها در صورت اتصال به اینترنت بر روی گوشی شما نمایش داده میشود.
عمر خبرهایی که نوتیفای می شوند 48 ساعت است و در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید، به محض اتصال به اینترنت، اخباری که در 48 ساعت گذشته مهم و یا فوری شده اند بر روی گوشی شما نوتیفای می شوند و از آن ها آگاه میشوید.

در ارائه سرویس اخبار مهم و فوری مشکلی وجود ندارد اما چرا این اختلال از سوی کاربران مطرح شده است:

در بخش تنظیمات اپلیکیشن، سرویس خبر مهم و فوری به صورت پیش فرض برای تمامی گروه های خبری فعال است اما اگر به هر دلیلی برای شما نوتیفیکیشن ارسال نمیشود از فعال بودن این سرویس در بخش تنظیمات اپلیکیشن "آخرین خبر" مطمئن شوید.
 در برخی تلفن های همراه گزینه اعلان خبری به صورت پیش فرض در تنظیمات اصلی گوشی فعال نیست و شما بایستی جهت فعال سازی به تنظیمات گوشی خود رفته و در قسمت "مدیریت اعلان ها" گزینه مجوز اعلان را برای اپلیکیشن "آخرین خبر" فعال نمایید.

نکته مهمی که باید بدانید اینست که با اولین اجرای اپلیکیشن آخرین خبر، یک سرویس مخصوص در پس زمینه گوشی شما اجرا می‌شود که حتی در زمان بسته بودن نرم‌افزار هم به کار خود ادامه می‌دهد. 
این سرویس در بازه‌های زمانی معین بررسی می‌کند که خبر مهم جدیدی برای دریافت وجود دارد یا خیر و در صورت موجود بودن خبر ، آن را دریافت می‌کند و به صورت اعلان خبری به شما نمایش می‌دهد. 
حالا اگر برای این سرویس مشکلی به وجود آید و متوقف شود دیگر اعلان خبری دریافت نمیکنید تا زمانی که دوباره برنامه را اجرا کنید تا سرویس مجدداً فعال شود.
برنامه هایی که کاربرد آن خالی کردن رم برای بهبود سرعت گوشی است مانند “clean master” باعث متوقف شدن برنامه‌های در حال اجرا در پس زمینه گوشی میشوند.همچنین استفاده از تنظیمات مدیریت مصرف باتری یا برنامه‌های مشابه نیز همین کار را انجام می‌دهند و سرویس‌های در حال اجرا را پس از مدتی متوقف می‌کنند. 
اگر خودتان نیز از طریق تنظیمات برنامه را “force stop” کنید باز هم همین اتفاق می‌افتد و با اولین ورود به برنامه سرویس مجدد فعال شده و خبرهای برای شما نوتیفای میشوند.

در پایان گفتنی است در حال حاضر امکان تنظیمات سرویس اخبار مهم و فوری در گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید وجود دارد. در تلاشیم در آینده ای نزدیک این امکان در سیستم عامل iOS نیز فراهم کنیم.


در کوتاه ترین زمان به روزترین باشید.
پیامک: 2000995
ایمیل: info@akharinkhabar.com