آخرین خبر/ هر روز دنیای علم پر است از خبرهایی که شاید برای عموم مردم قابل درک نباشد ازین رو آخرین خبر برای عمومی کردن مطالب علمی تلاش نموده خبرهای علمی را ساده سازی کرده و به جذاب ترین و بهترین شکل ممکن در بخش علمی منتشر کند.


پوشش اخبار علمی کشور و اخبار جهانی دنیای علم، آماده سازی مطالب خواندنی و شگفت آور دنیای علم و همچنین آشنایی با دانشمندان و افراد سرشناس حوزه علم گوشه ای از فعالیت های بخش علمی آخرین خبر است. 

دانستن این که چرا آسمان آبی است، چرا بریدن دست با کاغذ دردناک است، چرا رنگین کمان به شکل نیم دایره است و بسیاری از سوالات دیگر که ذهن ما را درگیر کرده در این بخش بدون استفاده از فرمول و روابط ریاضی و هم چنین بدون اصطلاحات دشوار علمی توضیح داده می شود. این محتواها گاها در کلیشه ای جدا گانه با نام علامت سوال ارائه می شود تا مخاطب هم بتواند با ارسال کامنت و مطرح کردن سوالاتی که ذهنش را درگیر کرده با ما در ارتباط باشد و بعد از مدت زمان کوتاهی پاسخ سوالات خود را در مطلبی ساده و خواندنی دریافت کند.

یکی از راه های ارتباط بهتر مردم با علم، بازی های فکری است. تیم علمی آخرین خبر این بازی ها را از سایت ها و منابع معتبر جمع آوری کرده و پس از مرتب سازی همراه با عکس و جدول مورد نیاز منتشر می کند. 

در بخش علمی می توانید تقویم علمی دنیا را داشته باشید؛ مثلا روز بارش شهابی یا ماه گرفتگی، روز روباتیک، روز کشف پنی سیلین و ماجراهای مخصوص به هر یک در بخش علمی پوشش دهی می شود.

فیلم، ویدئو، کلیپ و پادکست ابزارهای جذاب این روزهای دنیای مجازی هستند لذا تیم علمی آخرین خبر سعی کرده از این ابزارها هم در چشاندن شهد شیرین دانش به مخاطبانش استفاده ویژه و به جا داشته باشد. 

 هدف بخش علمی صرفا انتشار خبر نیست، بلکه مهمترین هدف آن ترویج علم است. اینکه همه بدانند علم جدای از زندگی روزمره نیست و بیش از هر موضوع دیگری با حیات ما عجین شده و درک بهتر آن به بالارفتن کیفیت زندگی مان کمک خواهد کرد.

امیدواریم در بخش علمی آخرین خبر نهایت لذت را ببرید.


در کوتاه ترین زمان به روزترین باشید.
پیامک: 2000995
ایمیل: info@akharinkhabar.com