مشرق/ متن پیش رو در مشرق منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

پوتین از زمانی می گوید که از زور فشار مالی به مسافرکشی فکر می کرد. این مستند توسط یک روزنامه‌نگار روسی ساخته شده و جزییات جالبی از گذشته‌ رهبر کنونی روسیه را روایت می‌کند.

 در مستند جدیدی که درباره رییس جمهور روسیه پخش شده، ولادیمیر پوتین جزییاتی تاثیرگذار از زندگی خود در دهه ۱۹۹۰ در سن پترزبورگ و مسکو فاش کرده است.

این مستند توسط روزنامه‌نگار روسی، آندری کاندراشوف، ساخته شده و جزییات جالبی از گذشته‌ی رهبر کنونی روسیه را روایت می کند. دهه ۱۹۹۰ در روسیه به عنوان دهه‌ی بی ثباتی و اوضاع اقتصادی بد گره خورده بود. از ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۶ پوتین به عنوان مشاور شهردار سن پترزبورگ، آناتولی سوبچاک، کار می کرد و طبق اذعان خود، روزگار بسیار سختی را می گذراند. در این مستند، ابتدا از زبان دوست قدیمی پوتین، یک نوازنده ویولون به نام «سرگئی رولدوگین» می شنویم که پوتین زمانی که در اواسط دهه ۱۹۹۰ در سن پترزبورگ زندگی می کرد، عادت داشت با اسلحه به رختخواب برود. این موضوعی است که خود پوتین در مصاحبه با سازنده فیلم تایید می کند:

" در شهر زادگاه خودم می بایست یک اسلحه شاتگان در کنار تختم می گذاشتم تا بخوابم. این یک حقیقت است. این مربوط به زمان‌هایی در گذشته است که ایمن بودن بهتر از پشیمانی بعدی بود. "

پوتین به مصاحبه‌کنندگان اطمینان داد که این عادت با اسلحه خوابیدن صرفا برای حفاظت از جان خودش بود. او اعتقاد دارد که گرچه در فیلم‌های سینمایی که امروز درباره آن دهه می سازند، درباره میزان بی قانونی و جنایت در روسیه اغراق می شود، ولی تائید می کند که در آن سال‌ها "اوضاع شبیه وضعیت جنگی بود. "

در بخشی دیگر از خاطرات خود، رییس جمهور روسیه گفت که با شکست آناتولی سوبچاک در انتخابات شهرداری سن پترزبورگ در ۱۹۹۶، او که کار خود را از دست داده بود، یک وضعیت مالی بحرانی را تجربه کرد. او می گوید که حتی در این برهه تصمیم داشت راننده تاکسی شود:

" شوخی نمی کنم. فکر می کردم باید کاری انجام دهم. واقعا چه انتخاب دیگری داشتم؟ من باید نان دو فرزندکوچکم را تامین می کردم. "

البته روزگار تقدیر کاملا متفاوتی برای او رقم زده بود و کمی بعد، با شروع دوره دوم ریاست جمهوری بوریس یلتسین، از او برای کار در دولت دعوت شد و او از سن پترزبورگ به مسکو رفت.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar