صبح نو/ متن پیش رو در صبح نو منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

پس از آنکه عربستان سعودی و امارات از اعلام شدن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی حمایت کردند و بودن با ائتلاف اسرائیل را علنی ساختند، اخباری مبنی بر اعمال فشار از سوی این دو کشور بر اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین برای پذیرش «معامله قرن» منتشر شد.

«عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات درسفرهفته گذشته خود به اردن در دیداری که با «عبدالله دوم» شاه این کشور داشت ضمن پرداختن به توسعه روابط دو طرف از «امان» خواست تا در تحقق صلح و ثبات منطقه با امارات همکاری کند. وزیر خارجه امارات ضمن وعده‌های مالی و حمایت از پروژه‌های عمرانی اردن از شاه این کشور خواست تا درحل بحران‌های منطقه‌ای به خصوص فلسطین همکاری داشته باشد.

وعده امارات به اردن برای عبور از چالش‌های اقتصادی
موضوعی که روزنامه «القدس» بر آن صحه می‌گذارد و از اعمال فشار این دو کشور بر اردن و تشکیلات خودگردان برای پذیرش «معامله قرن» و اعلام شدن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گزارش می‌دهد.
به گزارش این روزنامه فلسطینی، این دو کشور عربی (عربستان و امارات) در حالی سعی دارند اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین را به پذیرش طرح را «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا برای سازش با رژیم صهیونیستی متقاعد کنند که اردن این طرح را اجحاف در حق خود و تشکیلات خودگردان نیز این طرح به معنای حذف آرمان فلسطین می‌دانند. القدس همچنین در گزارش خود افزود: این دوکشور سعی دارند «عبدالله دوم» شاه اردن و «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین را به پذیرش این طرح متقاعد سازند.

گفت‌وگوی رهبران اردن و عربستان سعودی با موضوع قدس
البته پیش از این عبدالله دوم پادشاه اردن همزمان با نشست فوق‌العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که با محوریت قدس در استانبول برگزار شده بود با پادشاه عربستان سعودی در ریاض دیدار و در این خصوص گفت‌وگو کرده بودند که به نتایج واحد دست نیافتند.
علاوه بر این، دو ماه پیش هم دیداری میان شاه اردن و ولیعهد عربستان در خصوص مسائل یمن و قدس برگزار شد که به دلیل نداشتن اشتراک نظر و حمایت و جانبداری اردن از مسأله فلسطین، این نشست با تنش و مشاجره لفظی میان دو طرف پایان یافت. به گفته روزنامه تایمز شاه اردن دیدار با بن سلمان را نیمه کاره رها کرد و با عصبانیت و بدون خداحافظی از اتاق خارج شد و مستقیم به سمت هواپیمای اختصاصی خود حرکت کرد و به اردن پرواز کرد چرا که شاهزاده سعودی با دادن وعده‌های اقتصادی از شاه اردن خواسته بود که در خصوص موضوع قدس عقب نشینی و همراه با سیاست‌های ریاض گام بردارد.

شاه اردن به ولیعهد سعودی گفت: ما نیاز نداریم که کسی به ما درس شجاعت بدهد.
وی سپس بدون خداحافظی با محمد بن سلمان اتاق را ترک کرد و به اردن برگشت و از آن زمان، تمام تماس‌ها بین اردن و عربستان قطع شده است.

درخواست آمریکا از عربستان برای اعمال فشار بر اردن
بر اساس این گزارش «جرد کوشنر» داماد ترامپ و مشاور وی اخیراً به عربستان سعودی سفر کرده و ضمن بررسی مواضع محمود عباس و عبدالله دوم خواستار
اعمال فشار بر آنها برای پذیرش طرح ترامپ شده و ریاض نیز اعمال فشار بر اردن برای قبول این طرح را آغاز کرده است.دونالد ترامپ تصمیم دارد اواسط اردیبهشت‌ماه (روزنکبت) طرح سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی تحت عنوان «معامله قرن» را اعلام کند که گفته می‌شود به همه موضوعات از جمله قدس، مرزها و آوارگان فلسطینی پرداخته شده و این طرح مورد حمایت عربستان و دیگر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به ویژه امارات است.

نظامیان صهیونیستی 100 فلسطینی را زخمی کردند
پس از  آنکه دونالد ترامپ اعلام کرده است روز نکبت (روز اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها) برای افتتاح سفارت آمریکا در قدس حضور می‌یابد هر روزه شاهد تظاهرات گسترده مردم علیه سیاست‌های آمریکا در خصوص قدس هستیم. از این رو جمعه گذشته بیش از 100 فلسطینی که در تظاهرات علیه سیاست‌های رژیم صهیونیستی شرکت یافته بودند با خشونت و حمله نظامیان صهیونیست در مناطق اللبن شرقی، بینا و کفرقلیل در جنوب شهر نابلس روبه‌رو و زخمی شدند. همچنین، نظامیان صهیونیستی 25 جوان فلسطینی دیگر در شمال و شرق باریکه غزه را که در اعتراض به سیاست‌ها ترامپ تظاهرات کرده بودند، به ضرب گلوله صهیونیست‌ها زخمیشدند.

نشست غزه هفته آینده در آمریکا برگزار می‌شود!
گفته می‌شود همزمان با نزدیک شدن به زمان انتقال سفارت آمریکا به قدس، شاهد افزایش عملیات جهادی و شهادت‌طلبانه در فلسطین هستیم.
«اسماعیل رضوان» عضو ارشد حماس عملیات استشهادی روز گذشته در کرانه باختری را که منجر به کشته شدن دو نظامی صهیونیستی شد، واکنش طبیعی به انتقال سفارت آمریکا دانست و گفت: واشنگتن قصد دارد به منظور نجات رژیم صهیونیستی هفته آینده در آمریکا نشست غزه برگزار کند. کارشناسان معتقدند، نشستی که بنا به درخواست دولت آمریکا با عنوان بررسی بحران انسانی در نوار غزه به زودی برگزار می‌شود اهداف خطرناکی دارد به طوری که واشنگتن تلاش دارد تا مسأله نوارغزه را به یک مسأله انسانی منحصر کرده و اشغالگران را در این خصوص مسوول نداند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar