روزنامه جوان/ « دستاوردهای نظام فرسوده سلطه در باتلاق سوریه » عنوان یادداشت در روزنامه جوان به قلم سیدعبداله متولیان است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

امریکا، انگلستان و فرانسه سه کشور پیشران نظام سلطه‌ غرب که خود را مدعی هژمون مسلط جهانی می‌دانند و هر سه در نظام فرسوده و تحت سلطه‌ شورای امنیت دارای حق وتو هستند پس از راه‌اندازی عملیات روانی و به کارگیری همه ظرفیت‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی خود به بهانه انهدام انبارهای شیمیایی (بهانه واهی و پوچی که در عراق نیز دستاویز آنان قرار گرفت ولی هرگز ثابت نشد)، حتی همه قوانین خودنوشته بین‌المللی را زیر پا گذاشته و چوب حراج به اعتبار بین‌المللی خود زده و در یک اقدام وحشیانه و قرون وسطایی، کشور سوریه و یک عضو سازمان ملل متحد را که حدود یک دهه است که در خط مقدم مبارزه با تروریسم بیشترین آسیب را از تروریست‌های تولید شده در کارگاه نظام سلطه‌ غرب دیده‌است آماج بیش از ۱۰۰ موشک مدرن خود قرار دادند.
چه دلیلی وجود دارد که سه کشور دارای حق وتو به خود اجازه بدهند بدون اطلاع و اجازه سازمان ملل و بر اساس یک گمانه‌زنی متوهمانه و خودساخته به استقلال و تمامیت ارضی یک عضو سازمان ملل تعرض کنند. حمله یاغی‌های غربی به سوریه درست در زمانی صورت می‌گیرد که محور مقاومت موفق به مهار تروریسم غرب ساخته شده و تشت رسوایی مثلث توحش عبری، غربی، وهابی از بام بر زمین افتاده و آبروی نداشته آنان بر باد رفته‌است. تلاش مذبوحانه غرب در سوریه بیش از آنکه یک اقدام نظامی باشد یک قمپز رسانه‌ای بود. همه قرائن و شواهد نشان می‌دهد که در پس عوامفریبی غرب اهداف دیگری عامل این انتحار نظامی بوده‌است:
۱ - نابود کردن زیرساخت‌های سوریه که هدف مشترک تمامی اقدامات نظامی مستقیم و غیرمستقیم غرب در سطح جهان است.
۲ - تلاش برای براندازی نظام سوریه و اسقاط بشار اسد.
۳ - دمیدن تنفس مصنوعی به تروریست‌های غرب‌ساخته و ممانعت از اضمحلال و نابودی کامل آنان.
٤ - راضی نگه‌داشتن رژیم‌های صهیونیستی و سعودی‌های حاکم بر حجاز.
5 - ایجاد اختلال در مسیر گروه حقیقت یاب سازمان ملل متحد و غبارآلود کردن صحنه و از بین بردن شواهد و مدارک موجود مبنی بر تجهیز تروریست‌ها به سلاح‌های غیرمتعارف و کشتار جمعی توسط غرب.
6 - تلاش برای هم‌افزایی و حفظ انسجام ائتلاف منطقه‌ای علیه مقاومت به رهبری رژیم سعودی حاکم بر حجاز.
7 - بسترسازی برای فروش سلاح و مهمات بیشتر به کشورهای عربی و غلبه بر بحران بیکاری داخلی.
این اقدام عجولانه و قمپزی شکل سه کشور یاغی نه‌تنها به نتایج مورد نظر آنها منتهی نشده بلکه دستاوردهای مهمی علیه آنان و محور مقاومت با خود به همراه آورده‌است:
۱ - روزنامه‌ها و رسانه‌های تحت کنترل نظام سلطه نظیر گاردین، ایندیپندنت و یدیعوت آحارونوت این اقدام را ناموفق و بی‌نتیجه و بر ضد اعتبار سه کشور و به سود محور مقاومت ارزیابی کرده‌اند.
۲ - تصویری قانون‌گریز و یاغی و ناقض حقوق کشورها و ملت‌ها از متجاوزان در افکار عمومی جهانی ترسیم شده‌است.
۳ - مردم سوریه و بشار اسد با بی‌اعتنایی و خونسردی و مصمم‌ مثل روزهای قبل سر کار خود حاضر شدند و به علاوه در سراسر سوریه مراسم جشن و سرور برپا شد.
٤ - افکار عمومی جهانی علیه محور ائتلاف برای شرارت و به نفع محور مقاومت ساماندهی و برانگیخته شده است.
۵ - موجب تقویت موقعیت حزب‌الله در انتخابات لبنان شده‌است.
۶ - اسقاط موشک‌های مدرن غرب با سیستم پدافندی ٤۰ سال پیش روسی، یک افتضاح نظامی برای غرب محسوب شده‌است.
۷ - سران سه کشور یاغی از سوی مردم، شخصیت‌های سیاسی و صاحب‌نفوذ، احزاب سیاسی و اصحاب رسانه کشورشان به شدت تحت فشار قرار گرفته‌ و این اقدام را ناپخته، عجولانه و ساده‌اندیشانه دانسته و آن را محکوم کرده‌اند.
۸ - عزم مردم و مسئولان ایران را برای دفاع از توانمندی موشکی از یک‌سو و تقویت محور مقاومت از سوی دیگر جزم‌تر نموده‌ است.
۹ - سازمان ملل متحد یک قدم دیگر به مرگ خود نزدیک‌تر شد و نشان داد سازمانی خنثی و ناکارآمد است که نمی‌تواند در برابر کشورهای یاغی از کشورهای عضو دفاع و مشکلات موجود در جهان را مدیریت کند.
۱۰ - این اقدام خودسرانه و باجگیرانه، عملاً افکار عمومی جهانی را به سمت ضرورت اعمال تغییرات فوری ساختاری در سازمان ملل متحد و شورای امنیت و کارآمد کردن آن (با توجه به تغییر کانون‌های قدرت و از بین رفتن هژمون غربی و... ) بسیج نموده‌است.
در این راستا شایسته است دستگاه دیپلماسی ایران با توجه به تغییر مبانی و کانون‌های قدرت در جهان و اضمحلال هژمون غربی با روحیه و رویکرد انقلابی موضوع راه اندازی خط تماس با قدرت‌های منطقه‌ای برای اعمال تغییرات در سازمان ملل را با جدیت تمام مدیریت نماید.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar