آرمان امروز/ متن پیش رو در آرمان منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.


بازی تخریبی دلواپسان علیه دولت تمامی ندارد و هر از چندی مساله‌ای را علیه دولت علم می‌کنند که در کار دولت اخلال کنند. برنامه‌ریزی حساب شده است تا با مطرح کردن هر مساله‌ای درست یا نادرست وقت دولت را برای پاسخگویی یا عکس‌العمل و واکنش بگیرند تا دولت نتواند به وعده‌های خود و مطالبات مردم رسیدگی کند. در این راستا با وجود اینکه مجموعه دولت از سخنگو، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و وزیر اطلاعات چندین بار به عدم وجود مدیران دوتابعیتی تاکید داشته‌اند، اما دلواپسان همچنان روی سخنان خود هستند. از این جهت وزارت اطلاعات طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «این وزارتخانه در هیچ‌یک از گزارشات ارسالی به مقامات و دستگاه‌های ذیصلاح اعلام نکرده است که ۲۱۰ یا ۱۹۸ مدیر دوتابعیتی در پست‌های مدیریتی حضور دارند»، باید دید باز هم دلواپسان واکنشی نشان خواهند داد یا خیر.

جلوه وارونه حقیقت

با اینکه نصیبی از قدرت اجرایی کشور نبرده و دستشان از امور اجرایی کوتاه مانده، اما از تقابل و هجمه به دولت یک لحظه باز نایستاده‌اند. سخن از دلواپسانی است که به تخریب دولت می‌پردازند. بازی حساب شده‌ای که میان نمایندگان دلواپس و آنها که بیرون از پارلمان قرار دارند تقسیم شده تا به فراخور مسائلی که در عرصه سیاست داخلی و بین‌المللی رخ می‌دهد نسبت به این موضوعات موضع‌گیری کرده و به دولت هجمه ببرند. گرچه ظهور و بروز عملکردی دلواپسان به جهت کسوت نمایندگی در بهارستان بیش از اظهارات سایر افراد در صحنه جامعه است. دلواپسان که در سال‌های گذشته در مقابل تخلفات آشکار و مکرر دولت متبوعشان که اسنادش یک به یک بیرون آمده و می‌آید دم فروبستند و لب به اعتراض نگشودند اکنون با هر اقدام دولت به هجمه و انتقاد روی می‌آورند. در این راستا پس از برجام، کنوانسیون پالرمو و FATFحال دلواپسان وجود 200 مدیر دوتابعیتی در دولت را دستاویزی برای تخریب دولت قرار داده‌اند. همین چند روز گذشته بود که وزیر اطلاعات با حضور در فراکسیون مستقلین دولت گفت: «از تعداد 210 نفر استعلامی که از وزارت اطلاعات انجام شد، درباره 101 نفر شائبه دوتابعیتی وجود داشت و به همین دلیل به هیچ‌یک از آنها اجازه اخذ پست مدیریتی داده نشد. حجت‌الاسلام والمسلمین علوی ادامه داد: به ‌رغم مباحثی که مطرح می‌شود، در بدنه دولت شخص دوتابعیتی وجود ندارد.» سخنگوی دولت نیز بر نبود مدیر دوتابعیتی در دولت تاکید کرده بود، اما انگار مرغ دلواپسان یک پا دارد و اصرار دارند امر خلاف واقع را واقعی جلوه دهند.

تکذیب دادستان کل

چند روز قبل بود که نایب‌رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی از ارسال نام ۱۰۰ مدیر دوتابعیتی تصمیم ساز در مسائل کشور به دادستانی خبر داد و گفت: اسامی 100 مدیر دوتابعیتی که در ذیل گزارش تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی نیز ذکر شده، جهت بررسی‌ها و تصمیم‌گیری‌های لازم در قالب گزارشی به دادستان کل کشور تقدیم شده است. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده دلواپس شاهین‌شهر اسامی یکصد مدیر دوتابعیتی را شامل مدیران در حوزه تصمیم‌‌گیری و تصمیم‌‌سازی دانست و افزود: گزارش تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی تقدیم هیات ‌رئیسه مجلس شده و در نوبت رسیدگی و قرائت در صحن پارلمان قرار دارد. این در حالی است که اخیرا دادستان کل کشور در این خصوص اظهار داشته است: «درباره ارسال لیست صدنفره مدیران دوتابعیتی به دادستانی کل کشور هنوز لیستی به دست ما نرسیده است.»

اطلاعیه وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات اعلام کرد که این وزارتخانه در هیچ‌یک از گزارشات ارسالی به مقامات و دستگاه‌های ذیصلاح اعلام نکرده است که ۲۱۰ یا ۱۹۸ مدیر دوتابعیتی در پست‌های مدیریتی حضور دارند. به گزارش ایسنا، در پی انتشار گزارشی مبنی بر حضور ۱۹۸ مدیر دوتابعیتی در بدنه دولت توسط یکی از روزنامه‌ها وزارت اطلاعات اعلام کرد: «رصد بسترهای سوءاستفاده سرویس‌های اطلاعاتی و بیگانگان در مقاطع مختلف در دستور کار وزارت اطلاعات قرار داشته و از هیچ ‌کوششی در این زمینه فروگذار نمی‌گردد. سوء استفاده بیگانگان از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور و دارای تابعیت مضاعف، طی مراحل گذشته؛ به‌عنوان یک مساله مورد توجه سرده و با طراحی مناسب؛ بسترهای مذکور مورد رصد و کنترل قرار داشته است. وزارت اطلاعات در هیچ‌یک از گزارشات ارسالی به مقامات و دستگاه‌های ذیصلاح اعلام نداشته که ۲۱۰ مدیر دوتابعیتی در کشور و یا براساس تیتر آن روزنامه ۱۹۸ نفر؛ در پست‌های مدیریتی وجود دارد! بلکه طی گزارشات متعدد بر این نکته تاکید شده است که در فرآیند بررسی و تعیین صلاحیت؛ تعدادی دارای سابقه و یا شائبه برخورداری از تابعیت مضاعف مورد شناسایی قرار گرفته‌اند که با انتصاب آنها مخالفت گردیده است. این موضوع در جلسه مورد 30/2/97 وزیر محترم اطلاعات با تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ‌نیز مورد تاکید قرار گرفته است. تقطیع و انتخاب گزینشی گزارشات حرفه‌ای وزارت اطلاعات که در اختیار هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی ‌قرار گرفته است و اصرار بر ایجاد شائبه و القای موارد کذب به افکار عمومی ‌و درج مطالب غیرواقعی با محوریت دوگانگی در نظرات وزارت اطلاعات که ایام اخیر و با محوریت موضوع تابعیت مضاعف به اجرا درمی‌آید؛ ریشه در مسائلی مغایر با منافع و امنیت ملی دارد که مورد توجه وزارت اطلاعات می‌باشد.»

مدیر دوتابعیتی نداریم

روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور نیز اعلام کرد، برخلاف اخبار انتشاریافته در برخی رسانه‌های جمعی، در این سازمان مدیر دوتابعیتی وجود ندارد. به گزارش ایرنا از سازمان امور مالیاتی ایران، غلامرضا قبله‌ای مدیر روابط عمومی سازمان امور مالیاتی به انتشار خبری مبنی بر وجود مدیر دوتابعیتی در این سازمان از سوی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مشخص نیست اعلام چنین خبری بر چه مبنایی و بر اساس چه مستندهایی مطرح و انتشار عمومی یافته است. وی ابراز امیدواری کرد پیش از اعلام چنین اخباری که باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود، بررسی‎های کارشناسانه اولیه انجام گرفته و سپس براساس اطلاعات متقن و صحیح، نسبت به خبررسانی چنین موضوع‌هایی اقدام می‌شود. مدیرکل روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: با توجه به ادعای وجود مدیر دوتابعیتی در این سازمان، خواستار اعلام فوری اسم و مشخصات این مدیر دوتابعیتی در جراید کشور هستیم. قبله‌ای تاکید کرد: در شرایطی که نظام مالیاتی کشور در آستانه خوداظهاری صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی است و در این مقطع نیازمند همراهی هستیم، مشخص نیست انتشار اینگونه اخبار با چه اهداف و نیاتی صورت می‌گیرد و چه مسائلی در پشت پرده این اقدام‌ها وجود دارد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar