مردم سالاری/ « یک رفتار دیپلماتیک » عنوان سرمقاله روزنامه مردم سالاری به قلم کرم محمدی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

دیدار آقای دکتر حسن روحانی از کشور اتریش و مصاحبه مشترک ایشان و صدر اعظم این کشور، در تاریخ ثبت خواهد شد. زیرکی، حاضر جوابی، بکارگیری حساب شده کلمات، و دریک کلمه «تدبیر» در مصاحبه رییس جمهور ملت ایران به زیبا ترین وجه ممکن به منصه ظهور رسید. آنگاه که صدراعظم جوان اتریش در صدد برآمد تا از سیاست‌های رژیم صهیونیستی حمایت و به نوعی عدم مخالفت با سیاست‌های تل آویو را خط قرمز این کشور اعلام نماید، منتخب ملت ایران خیلی صریح و شفاف اما در قالب و چارچوب آداب دیپلماتیک پاسخی منطقی، مستدل و البته محکم وقاطع ارائه نمود. دکتر روحانی در این مصاحبه مطبوعاتی، حمایت غربی‌ها و به ویژه اروپایی‌ها از رژیم صهیونیستی را به نحوی یک بدهکاری تاریخی بابت جنایات هیتلردر حق یهودیان اعلام نمود.
دکتر حسن روحانی بجای انکار هلوکاست را که به شدت مورد توجه غربی‌هاست، با بهره‌گیری از تجربیات سال‌ها حضور در عرصه بین‌المللی، یهودیت وصهیونیسم را دو موضوع جداگانه و کاملا متمایز اعلام کرد. رییس جمهور ملت ایران با یک تیر چندین هدف را مورد نشانه قرار دادند. در جریان این مصاحبه مطبوعاتی،باردیگر بزرگ منشی و انسان دوستی و سابقه تمدن ایران و ایرانی را به رخ جهانیان کشید.و از طرف دیگر به صراحت از رابطه خوب وصمیمی با یهودیان سخن به میان آورد.
او دلیل مخالفت جمهوری اسلامی ایران با صهیونیست‌ها را نه بخاطر یهودی بودن بلکه بدلیل برخورداری آنها از روحیه ظلم و زور و اشغالگری و قتل و کشتار......عنوان کرد. اینکه اروپا به یهود بدهکار و یهود به ایران بدهکار است، جمله ای تاریخی است که زیبنده منتخب مردم ایران سرافراز می‌باشد.
اهمیت موضع‌گیری آقای روحانی زمانی آشکار می‌شود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی ماه‌هاست با سفر به پایتخت‌های کشورهای اروپایی در صدد آن است تا چهره ای مظلوم از رژیمش را ترسیم و همزمان هم تهران را به حمایت از تروریسم و موجب نا امنی منطقه معرفی نماید.اما شیخ دیپلمات ایران زمین این نقشه را نقش برآب نمود. آقای روحانی با اشاره مستقیم به رابطه دوستانه داعش بعنوان یک گروه تروریستی با رژیم صهیونیستی و حمایت این رژیم از این گروه، موضع خود در تفکیک‌بین یهودیت و تروریسم واشغالگری را تحکیم بخشید. او در این مصاحبه، چهره ای مقتدر، توانا، دارای سیاست مشخص و مستقل در عرصه جهانی و......از جمهوری اسلامی به نمایش گذاشت و نشان داد که مرد میدان سیاست و تبدیل تهدیدها به فرصت است. بی دلیل نیست که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از پایان سفر منتخب ملت ایران به دو کشور اروپایی، نتوانست خشم خود را پنهان نماید و سخت برآشفت. وقتی اینگونه سخن گفتن وموضع گیری کردن دکتر روحانی را دیدم و شنیدم، علی رغم مشکلات ریز و درشت موجود، به صراحت می‌گویم که از حمایت و رای خود به روحانی پشیمان نیستم.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar