صبح نو/ متن پیش رو در صبح نو منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
در ماه‌های گذشته تحرکات گروهک‌های تروریستی در مرزهای غربی کشورمان افزایش یافته است تا جایی‌که سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرد «درگیری‌های امسال در مرزها معادل درگیری‌ها طی پنج سال گذشته است.» اما اشراف اطلاعاتی، توان عملیاتی، تسلیحاتی و تجهیزاتی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در مناطق مرزی توسط نیروهای امنیتی و نظامی موجب شده تا اشرار ضدانقلاب توانایی نفوذ به داخل کشور را نداشته باشند و شاهد امنیتی پایدار در مناطق مرزی و داخل کشور باشیم.
در برهه کنونی دشمن به‌دنبال نفوذ، فرسایش و استحاله انقلاب اسلامی است، علاوه‌بر اقدامات نرم به دنبال راهبردهای سخت سراغ اقدام‌های نظامی کور به‌خصوص در مناطق مرزی رفته و تحرکات در مرزهای کشور افزایش یافته است و بر همین اساس اقدامات سپاه در خنثی‌سازی نفوذ دشمن و مقابله با شبکه‌های فساد اشرار و تروریست در کشور می‌تواند مایه امیدبخشی و ضامن تداوم انقلاب اسلامی باشد.

تروریست‌ها در انتظار «انتقام سخت» باشند
روز گذشته، 30‌تیرماه بود که روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا؟ع؟ سپاه از حمله تروریست‌های ضد انقلاب به پاسگاه مرکزی در منطقه مریوان خبر داد و نوشت: ضدانقلاب در انتظار انتقام سخت نسبت به این جنایت باشد.
در پی حمله اشرار و تروریست‌های ضد انقلاب و وابسته به استکبار جهانی به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا؟ع؟ نیروی زمینی سپاه واقع در روستای دری منطقه مریوان در استان کردستان و متعاقباً انفجار زاغه مهمات، تعداد ۱۰‌نفر از رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند.
روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا در اطلاعیه‌ای گفته است: در این درگیری تعدادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز زخمی و متواری شدند.
در این اطلاعیه با اشاره به اشراف اطلاعاتی و آمادگی‌های رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا؟ع؟ و سایر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای مقابله با توطئه‌های دشمنان تاکید شده است: گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب و حامیان آنان که فاقد هرگونه پایگاهی نزد ملت ایران به‌ویژه مردم فهیم و انقلابی کردستان هستند، در انتظار انتقام سخت و مهلک رزمندگان شجاع و فداکار اسلام نسبت به این جنایت باشند.
این تحرکات و درگیری‌ها نشانه‌هایی از نقشه شوم دشمن است که چندی پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی آن نقشه را افشا کردند، رهبری فرمودند که دشمن در ‌‌چنین مواردی نقشه می‌کشد، عوامل نفوذی خود را، در واقع اشرار و انسان‌های خبیثی را به تعداد معدودی در این اجتماعات وارد می‌کنند تا اجتماعات آرام مردم را تبدیل کنند به حرکت
ضد امنیتی و حرکت آشوبگرانه.
تروریست‌ها و اشرار تلاش بسیاری داشته‌اند تا از مرزهای غربی به داخل کشور نفوذ کنند، اما با سد محکم نیروهای مسلح در سپاه، ارتش و نیروی انتظامی مواجه شده و رزمندگان نیروهای مسلح با فدا کردن جان خود مانع نفوذ اشرار و انتقال تیم‌های ترور به داخل کشور شده‌اند. دشمنان تلاش دارند با انتقال تیم‌های ترور به شهرهای هدف، حادثه خرمشهر را به بهانه‌های مختلف همچون مشکلات معیشتی، آب آشامیدنی، قطعی برق و... در شهرهای دیگر کشور تکرار کنند.

ناتوانی اشرار در نفوذ به ایران
البته نباید فراموش کرد که تروریست‌ها قدرت نفوذ به داخل خاک کشورمان را ندارند و هر بار که به مرزهای کشور نزدیک می‌شوند در دام نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی می‌افتند.
اشراف اطلاعاتی و دقیق سپاه و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی بر مرزهای کشور رمز موفقیت سپاه در برابر اشرار ضدانقلاب است. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز با اشراف اطلاعاتی که بر گروه‌های تروریستی، تاکتیک‌های آنان برای نفوذ به داخل کشور و ارتباطات آنان با سرویس‌های بیگانه دارد، به خوبی توانسته زمینه را برای به تور انداختن اشرار توسط تیم‌های عملیاتی فراهم کند.
از سوی دیگر، نیروهای یگان ویژه صابرین، قرارگاه‌های نیروی زمینی سپاه، نیروهای مرزی ارتش و نیروی انتظامی برای مقابله با اشرار در شرایط مختلف طبیعی و جوی دوره‌های آموزش‌های مختلفی را گذرانده‌اند. همچنین برای مقابله تاکتیک‌های هر گروه تروریستی مانند تکفیری‌ها آموزش‌هایی را کسب کرده‌اند؛ به گونه‌ای که آماده وقوع هر نوع تهدید احتمالی هستند.
توان تسلیحاتی و تجهیزاتی نیروهای مرزی و عملیاتی نیز روز‌به‌روز افزایش یافته و رزمندگان سپاه، ناجا و ارتش با بهره‌گیری از جدیدترین سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین که توسط صنعت دفاعی کشورمان تولید شده است، توانایی مقابله با تروریست‌ها را دارند. همچنین یگان‌های هوانیروز ارتش و سپاه نیز با بهره‌گیری از بالگردهای تهاجمی خود در مواقع لزوم وارد صحنه نبرد شده و ضمن حمایت از نیروهای عملیاتی خود، اشرار را تار و مار می‌کنند.
اشراف اطلاعاتی و توان عملیاتی نیروهای امنیتی و نظامی طی چهار دهه مجاهدت در مرزهای غربی و شرقی کشور به‌دست آمده است. تجربه مقابله با ضدانقلاب در سال‌های نخست پس از پیروزی انقلاب تا تجربه مقابله با تهدید تروریست‌های تکفیری در سال‌های پیشین موجب شده است نیروهای امنیتی و نظامی به این سطح از توانمندی برسند که اجازه نفوذ به دشمنان را ندهند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar