آفتاب یزد/ متن پیش رو در افتاب یزد منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

محسن چاوشی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در خصوص مجوز انتشار آلبوم جدیدش توضیحاتی ارائه کرد.مراحل تولید آلبوم جدید محسن چاوشی، خواننده محبوب پاپ کشورمان با نام «ابراهیم» از دو سال پیش آغاز شده و این اثر هم‌اکنون تکمیل و آماده انتشار است اما به گفته تهیه‌کننده آلبوم، در ۹ماه گذشته مجوزهایش صادر نشده است. به همین منظور چاوشی، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود، اعلام کرد در صورتی که مجوزهای انتشار آلبوم جدیدش تا روز ۲۰مرداد صادر نشود، آن را به طور مستقل منتشر خواهد کرد.

محسن چاوشی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «در ابتدای فعالیتم بعد از شش سال تلاش برای دریافت مجوز و فعالیت به صورت رسمی در چارچوب معیّن همیشه تلاش کرده‌ام در اصول و قوانین حالا یا موافق یا بعضا مخالف سلایق شخصی‌ام‌ جهت احترام قدم بردارم اما حالا...
من از مفصل این نکته مجملی گفتم
تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل
نظر به پیگیری‌های مکرر تهیه کننده و مدیر اجرایی آلبوم «ابراهیم» تا این لحظه موفق به دریافت مجوزات از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نشدیم. با توجه به وقفه طولانی مدت و احترام به مخاطبینم و جهت دل گرمی این روزهای سخت به اتفاق تهیه کننده تصمیم به انتشار آلبوم در مرداد ماه گرفتیم. بدیهی است که تا تاریخ ۲۰ مرداد ماه مثل ۹ ماه پیش منتظر می‌مانیم در غیر اینصورت با احترام تقدیم خواهد شد. شایان ذکر است آلبوم دارای کپی رایت بین‌المللی است و قوانین حق و حقوق مولفین و مصنفین رعایت خواهد شد.من غریبم و غریب را کاروانسرا لایق است»

آلبوم محسن چاوشی چرا مجوز نگرفت
اما مدیر شورای ارزشیابی و نظارت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر محسن چاوشی درباره مجوز نگرفتن آلبوم «ابراهیم» توضیحاتی را ارائه داد. ابوالفضل صادقی نژاد درباره خبری که از سوی محسن چاوشی در اعتراض به صادر نشدن مجوز آلبوم «ابراهیم» منتشر شد به مهر گفت: در تاریخ ششم مرداد ماه سال ۹۶ با شماره ثبت ۹۶.۱۴۹۵ هفت قطعه در قالب آلبومی با عنوان «ابراهیم» از سوی موسسه طرف قرارداد با آقای چاوشی در دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شد. پس از ثبت این آلبوم، ما طبق روال اداری و قانونی این آثار را به شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی ارسال کردیم که پس از بررسی ۲ قطعه تایید و پنج قطعه نیز اصلاحیه خورد. وی افزود: پس از اعلام این موضوع به موسسه ارسال کننده آلبوم، تاکنون هیچ اقدامی برای اصلاحیه موارد یاد شده انجام نگرفته بنابراین اگر ۹۰ ماه هم این موضوع از سوی موسسه تولیدکننده آلبوم راکد بماند، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزی به این آلبوم نمی‌دهد زیرا پرونده هنوز به طور کامل تایید نشده است. وقتی شما برای دریافت گواهینامه رانندگی به مراجع مربوط مراجعه می‌کنید و آن مرجع به شما اعلام می‌کند که شما با عینک می‌توانید گواهینامه بگیرید و در غیر این صورت به شما گواهینامه اعطا نمی‌شود، آیا در آنجا هم می‌توان گفت چرا بدون عینک به من گواهینامه ندادند؟صادقی نژاد تصریح کرد: اگر آقای چاوشی و موسسه تولیدکننده آلبوم نسبت به روند صدور مجوز شکایت یا انتقادی دارند قطعا شرایط برای تجدیدنظر وجود دارد کما اینکه پروسه صدور مجوز در دوره قبلی دفتر موسیقی انجام گرفته بود بنابراین ایشان به طور کامل حق قانونی داشت با ارسال نامه به مدیریت دفتر موسیقی فرصتی برای دفاع و تجدیدنظر روی رای شورای شعر و ترانه داشته باشد. اصلا شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی یک روز را به چنین مواردی اختصاص داده که دوستان در مسالمت آمیزترین شکل ممکن نسبت به تجدیدنظر در آرای شورا پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

واکنش کاربران
این اعتراض محسن چاووشی در خصوص مجوز ندادن به آلبوم ابراهیم، مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و واکنش‌های آنها را نیز در پی داشته است.
یکی از کاربران خطاب به محسن چاووشی نوشته است:« دوباره سعی تون رو بکنید شاید خدا خواست و مجوز آلبوم رو گرفتین آنقدر با عجله تصمیم نگیرین ... شما هم حق دارین مثل بقیه با مجوز کار کنید و مزد زحماتتون رو ببینید. برای آخرین دفعه پیگیری کنید شاید گره این مشکل باز شد خدایی ناکرده اگه ممنوع الفعالیت بشین هم خودتون ضرر می‌کنید هم مایی که عاشق تونیم ...پس به خاطر ما هم که شده اجازه ندین. ممنوع الفعالیتی تون باعث دلگیری مون بشه ... هر چند شما برای همه ثابت شده هستین ولی ما هم دوس نداریم این وسط شما ضرر کنید»
فرد دیگری گفته است:«وقتی بهاره رهنما آلبوم موسیقی میده بیرون، معلومه که آقای محسن چاوشی نباید مجوز بگیره!»
یکی دیگر از کاربران گفته است:« چرا کسانی مثل حمید هیراد ،ماکان بند، هوروش بند و امثال‌شون باید مجوز داشته باشند که مدام آهنگ بدن بیرون بعد محسن چاوشی برای ابراهیم نتونه مجوز بگیره!»
کاربران دیگر نوشته‌اند:«وزارت ارشاد به برخی از خواننده‌ها با شعری بسیار سطح پایین مجوز میده ولی به یکی از بهترین خواننده‌هاش که از برترین شعرها و شاعرها استفاده می‌کنه مجوز نمیده»،«محسن چاوشی آلبومش رو اینترنتی پخش کنه حاضرم کل موجودی کارتمو خرجش کنم»، «طرف از اول کارش سرقت ادبی بوده و توو کنسرتاش لب زده فقط، مجوز ترانه و کنسرت میگیره. طرف ترانه‌هاش جوری زرد و بی محتواس که قابل گوش دادن نیست اما مجوز میگیره خیلیم زود. محسن چاوشی با اونهمه شرافت و حرفه‌ای‌گری، ۹ماهه ‌مجوز آلبومش نیومده»، « محسن چاوشی ما راضی به غیرمجاز شدنت نیستیم»،«الان نمیدونم از ناراحتی محسن چاوشی ناراحت باشم یا از انتشار آلبومش خوشحال»

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar