روزنامه جوان/ « روحانی یلتسین نیست » عنوان یادداشت در روزنامه جوان به قلم سیدعبدالله متولیان است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

۱۸ سال پیش در روز نوزدهم تیرماه سال ۷۹ حضرت امام خامنه‌ای در جمع مسئولان و کارگزاران نظام، از تلاش دشمنان غربی برای براندازی ایران به سبک اتحاد جماهیر شوروی (سابق) پرده برداشته و فرمودند: «یک طرح همه‌جانبه امریکایی برای فروپاشی نظام جمهوری اسلامی طراحی شد و جوانب آن از همه جهت سنجیده شد. این طرح، طرح بازساز‌شده‌ای است از آنچه در فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی اتفاق افتاد. به‌نظر خودشان می‌خواهند همان طرح را در ایران اجرا کنند... البته در چند مورد هم دچار اشتباه شدند که این هم از الطاف الهی است.... دشمنان ما در مواقع حساس در محاسبات خود دچار اشتباه می‌شوند. براساس این اشتباه برنامه‌ریزی می‌کنند و برنامه‌ریزی غلط از آب درمی‌آید؛ لذا موفق نمی‌شوند. آن‌ها برای دفاع از رژیم پهلوی برنامه‌ریزی کردند و با همه قدرت هم ایستادند؛ منتها در شناختِ مسائل ایران، در شناختِ مردم، در شناختِ روحانیت و در شناختِ دین اشتباه کرده بودند؛ لذا شکست خوردند. اینجا هم سرنوشتشان جز این نیست و شکست خواهند خورد...
این‌ها در چند مورد اشتباه کردند: اشتباه اولشان این است که آقای خاتمی، گورباچف نیست. اشتباه دومشان این است که اسلام، کمونیسم نیست. اشتباه سومشان این است که نظام مردمیِ جمهوری اسلامی، نظام دیکتاتوری پرولتاریا نیست. اشتباه چهارمشان این است که ایرانِ یکپارچه، شورویِ متشکل از سرزمین‌های به هم سنجاق شده نیست. اشتباه پنجمشان این است که نقش بی‌بدیل رهبری دینی و معنوی در ایران، شوخی نیست. وقتی می‌گوییم طرح امریکاییِ فروپاشی شوروی، لازم است سه نکته را در کنار این کلمه امریکایی عرض کنیم:
۱ - وقتی می‌گوییم طرح امریکایی، معنایش این نیست که بقیه بلوک غرب در این زمینه با امریکا همکاری نداشتند؛ چرا، همه غرب و همه اروپا (به ویژه انگلیس و آلمان) در این زمینه به‌شدت با امریکا همکاری می‌کردند.
۲ - وقتی می‌گوییم طرح امریکایی، معنایش این نیست که ما عوامل داخلی فروپاشی شوروی را ندیده می‌گیریم؛ نخیر، عوامل فروپاشی در درون نظام شوروی وجود داشت و از آن عوامل دشمنشان بهترین استفاده را کرد. آن عوامل داخلی چه بود؟ فقر شدید اقتصادی، فشار بر مردم، اختناق شدید، فساد اداری و بوروکراسی. البته انگیزه‌های قومی و ملی هم در گوشه و کنار وجود داشت.
۳ - این طرح امریکایی یا غربی (به هر تعبیری که می‌گوییم) یک طرح نظامی نبود. در درجه اول یک طرح رسانه‌ای بود که عمدتاً به وسیله تابلو، پلاکارد، روزنامه، فیلم و ... اجرا شد. اگر کسی محاسبه کند، می‌بیند که حدود پنجاه، شصت درصد آن مربوط به تأثیر رسانه‌ها و ابزار‌های فرهنگی بود.»
و حالا پس از ۱۸ سال، شیطان بزرگ با همان استراتژیِ فروپاشی شوروی، برای اجرای موج سوم براندازی جمهوری اسلامی ایران و با انجام موارد زیر به میدان آمده است:
۱ - از شکست‌های مفتضحانه پیشین خود عبرت گرفته و به زعم خود اشتباهات خود را جبران کرده‌است.
۲ - پس از آن‌که خاتمی را گورباچف ایران قلمداد کردند در موج سوم، روحانی را یلتسین ایران تصویر کرده است.
۳ - با اجرای پروژه سرگرم کردن ایران پای میز مذاکرات برجامی و غفلت از مشکلات اقتصادی، معیشتی و فرهنگی کشور، عملاً ایران را در مسیر «تحقق مراحل پنجگانه فروپاشی ادراکی» قرار داده‌است.
٤ - به تصور غلط خود، با اجرای پروژه سرگرم کردن ایران در میدان مذاکره، زمینه را برای عبور مردم از نظام و ایجاد دوقطبی‌های خطرناک «مردم/نظام» مهیا کرده‌است.
۵ - هم‌زمان با سرگرم کردن دولتمردان ایران در میدان مذاکره به سازماندهی و تجهیز ده‌ها گروه مسلح قلاده دار نظیر «منافقین»، «سلطنت‌طلبان»، «اشرار داخلی»، «طالبان»، «جیش محمد» اقدام کرده تا در زمان مناسب همچون گرگ‌ها، کفتارها، کرکس‌ها و سایر لاشخور‌ها از مرز‌های پیرامونی به داخل کشور هجوم آورده و زمینه را برای امتیاز‌گیری و به تسلیم کشاندن جمهوری اسلامی مهیا کنند.
۶ - با اجرای پروژه «ایران هراسی»، «ایران‌ستیزی» و «ایران گریزی» نسبت به ایجاد اتحاد شوم «عربی، عبری و غربی» با محوریت وهابیت علیه ایران اقدام کرده‌است.
۷ - پروژه‌های «تشدید فشار‌های اقتصادی و معیشتی»، «توسعه فقر عمومی»، «ناکارآمدی نظام دینی» و ده‌ها پروژه نظیر آن را در سایه عوامل داخلی خود و با ترویج اشرافی‌گری و رانت‌خواری حکومتی، پدیده کریه و اعتمادشکن آقازادگی و... برای شکستن روحیه ایمان مردم و القای یأس و ناامیدی از نظام اسلامی به کار بسته‌است.
۸ - به موازات انجام مراحل پیش گفته، از طریق اقدامات قاسطین داخلی نسبت به سازماندهی و ایفای نقش و وظایف مارقین و ناکثین در مراحل بعدی نیز اقدام کرده‌است.
۹ - جنگ مالی و دلار را به‌عنوان تیر خلاص به امید و اعتماد مردم ایران در دستور کار خود قرار داده‌است.
۱۰ - با هجمه بسیار سنگین پروپاگاندا در میدان رسانه و فرهنگ و اعلام تابستان داغ، تلاش می‌کنند کار جمهوری اسلامی را در افکار عمومی تمام شده اعلام کند.
بر این اساس هفته پیش یکی از اعضای هیئت حاکمه امریکا صراحتاً درباره براندازی جمهوری اسلامی ایران به سبک اتحاد جماهیر شوروی گفته بود «همان‌گونه که ریگان با کمک انگلستان اتحاد جماهیر شوروی را با جنگ مالی و تشدید فشار‌های اقتصادی متلاشی و نابود کرد، ترامپ هم مصمم است با همان روش نظام جمهوری اسلامی ایران را سرنگون کند». اگر چه با مواضع قاطع مسئولان لشگری و کشوری ایران، بلافاصله امریکایی‌ها عقب‌نشینی کرده و رسماً اعلام کردند که چنین قصدی ندارند، اما عملکرد آنان طی پنج سال گذشته تردیدی باقی نمی‌گذارد که عزم آنان برای به تسلیم کشاندن جمهوری اسلامی ایران در برابر زیاده‌خواهی‌ها و رفتار‌های مداخله‌جویانه و غیر‌اصولی آنان جدی است.
مجموعه این رویداد‌ها که با پروپاگاندای سنگین رسانه‌ای غرب و با محوریت بنگاه لجن پراکنی سلطنتی بی. بی. سی حمایت می‌شود، سبب بروز التهاب و ایجاد نگرانی در بین دوستداران انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور شده و به طرق مختلف نگرانی خود را محضر مقام معظم رهبری به‌عنوان کشتیبان انقلاب اسلامی اعلام می‌نمودند.
سرانجام روز چهار شنبه ۱۷ مردادماه ۹۷ نشریه «خط حزب‌الله» (متعلق به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) در مطلبی با عنوان «به همه بگویید...» نوشت: «رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی خارج از کشور درباره دغدغه و نگرانی علاقه‌مندان به انقلاب در آن سوی مرز‌ها که از سوی یکی از حضار مطرح شد، فرمودند: «نسبت به اوضاع ما اصلاً نگران نباشند، هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.»
سخنان راهبر انقلاب اسلامی آبی بود که آتش التهاب و ناامیدی را در اردوگاه انقلاب خاموش کرد و نشاط و خودباوری را به این اردوگاه بازگرداند و از این رو است که خطاب به دون‌کیشوت‌های غربی و شیطان بزرگ می‌گوییم: خواب‌های آشفته‌تان تعبیر نخواهد شد، رئیس‌جمهور ایران یلتسین نیست و بی‌شک در موج سوم براندازی نیز همچون دفعات پیشین با شکست تحقیرکننده‌ای مواجه خواهید شد... این را به همه بگویید.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar