سیاست روز/ « فانوسی برای سعادت تمام بشریت » عنوان سرمقاله روزنامه سیاست روز به قلم قاسم غفوری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

این روزها نه تنها سراسر ایران اسلامی بلکه جای جای جهان عرصه بزرگ‌داشت حماسه ای است که نه تنها نجات مسلمانان بلکه حماسه ای برای تمام آزاداندیشان و آزادی خواهان جهان بوده و هست.
امروز کمتر آزادی خواهی را می‌توان یافت که یا از این حماسه بزرگ راه خویش را نیافته باشد و یا حداقل برای آشنایی با آن گام برنداشته باشد. چه بسیار آزادی خواهان و آزاداندیشانی که به رغم مسلمان نبودن اذعان دارند که اگر قرار باشد اصلاحی در جهان صورت گیرد و عدالتی برقرار شود باید از این حماسه تاریخی درس گرفت و سطر به سطر آن را در مراکز علمی و دانشگاهی تدریس و در نهادهای بین المللی تبیین و اجرایی ساخت.
آری این حماسه بزرگ، همان حماسه حسینی(ع) است که هر آنچه جهان برای نجات و سعادت دنیوی و اخروی به آن نیاز دارد را درخود جای داده است. لبیک یا حسین(ع) کلیدواژه ای است که در طول تاریخ عدالت‌ها برقرار کرده و بساط ظلم‌های بسیاری را برچیده است. امروز در حالی جای جای ایران اسلامی و بسیاری از کشورهای جهان شاهد برگزاری مراسم‌های بزرگداشت حماسه عاشورا هستیم که یک اصل مهم را باید در نظر داشت و آن درس‌های عاشورا درباره بصیرت و شناخت یزید‌های زمان است. چنانکه شهید مطهری بارها در سخنرانی‌های خود تاکید داشته اند باید یزید زمان را شناخت و علیه شمرهای زمان قیام کرد.
حال این سوال مطرح می‌شود که یزیدهای زمان را چگونه می‌توان شناخت و چگونه می‌توان براساس عاشورای زمان گام برداشت. این شناخت و عاشورایی بودن در ابعاد مختلفی قابل تعریف است مبارزه با مفسدان و احتکارکنندگان و آنانی که به هر عنوان دین و اعتقاد مردم را به بازی می‌گیرند و آنان را از اسلام و نظام اسلامی دلسرد می‌سازند قطعا بخشی از این بصیرت و بیداری است.
بعد دیگر این بصیرت در شناخت درست تحولات جهان اسلام است. امروز در بسیاری از کشورهای اسلامی از یمن و سوریه و عراق گرفته تا لیبی و افغانستان و میانمار و در راس همه آن در فلسطین شاهد جنایت‌های نظام سلطه و مهره‌های آنها از صهیونیستها و سعودی گرفته تا گروه‌های تروریستی و دولتهای دست نشانده هستیم. یزید زمان امروز در آمریکا، رژیم صهیونیستی، سعودی و نظام‌ها و حاکمان دست نشانده ای تبلور یافته که جز کشتار مسلمانان و بدنام سازی اسلام هیچ حدفی برایشان تعریف نشده است.
آنان که به صورت مستقیم و یا با حمایت از گروه های تروریستی به کشتار مسلمانان و ویران سازی سرزمین آنها می‌پردازند، آنان که با ایجاد شکاف میان امت واحد اسلامی از آگاهی و بصیرت آنان در برابر چالشهای واقعی جهان اسلام و لزوم مبارزه با دشمنان را هدف قرار گرفته اند. جالب توجه آنکه امروز در غربی که ادعای آزادی بیان و عقیده سر می‌دهد اسلام ستیزی سازمان یافته ای در حال اجراست به گونه ای که مسلمانان از کوچک ترین حقوق خود محروم هستند و هر روز علیه آنان تبلیغات منفی صورت می‌گیرد.
آری دنیای امروز سراسر یزدیان زمان است که هر کدام به نوعی علیه اسلام و مسلمانان و بشریت توطئه و جنایت می‌کنند. برای مقابله با این وضعیت یک راه بیشتر در پیش رو قرار ندارد و آن مروری بصیرت گونه و ریشه ای بر حماسه بزرگ عاشوراست. آنجایی که لحظه به لحظه و سطر به سطر آن چراغ راهی برای نجات تمام بشریت است چرا که عاشورا نه تنها برای مسلمانان بلکه برای تمام آزادی خواهان جهان است چنانکه در این حماسه بزرگ از کودک ۶ ماهه تا نوجوانان و جوانان و پیرزن‌ها و پیرمردها حضور دارند؛ از مسلمانان تا پیروان سایر ادیان در آن گردهم آمده اند پیام آزادی خواهی را بر بشریت به یادگار گذارند.
آری عاشورا برخلاف آنچه یزیدیان زمان تبلیغ می‌کنند نه تنها برای شیعیان و یا مسلمانان و یا برای صرفا ایرانی‌هاست بلکه برای تمام بشریت است چنانکه در راه پیمایی اربعین در کربلا ۲۰ میلیون دلداده و شیفته حسینی(ع) شرکت می‌کنندکه بسیاری از آنها از سایر کشورهای جهان هستند و جمع کثیری از آنان پیروان سایر ادیان الهی می‌باشند و این یعنی آنکه عاشورا کشتی نجات تمام بشریت است و برای پایان دادن به وضعیت بحرانی جاری بر جهان یک گزینه بیشتر وجود ندارد و آن الگوگیری و الهام گیری از حماسه عاشورا در برابر یزیدیان زمان است. حماسه ای که تحت لوای پرچمی واحد با شعاری واحد و یکپارچه به سر منزل مقصود خواهد رسید و آن پرچم و شعار یک کلام بیشتر نیست و آن این است: لبیک یا حسین(ع).


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar