رسالت/ متن پیش رو در رسالت منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

تعطیلات مجلس و نمایندگان به پایان رسیده و صحبت هایی از استیضاح وزیر راه و شهرسازی به گوش می رسد، در همین خصوص سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درمورد آخرین وضعیت استیضاح وزیر راه گفته بود: درحال حاضر تعدادی از نمایندگان خواستار استیضاح آقای آخوندی هستند اما تاکنون طرح استیضاح ایشان تقدیم هیئت رئیسه نشده که ما آن را به کمیسیون عمران ارجاع کنیم.

در همین خصوص صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با روزنامه رسالت گفت: من از استیضاح وزیر راه خبری ندارم، هفته اول مهر این موضوع مشخص خواهد شد، تاکنون هم در کمیسیون عمران در این خصوص صحبتی نشده است. وی با بیان این که به احتمال زیاد وزیر صنعت زودتر استیضاح شود، افزود: استیضاح وزیر صنعت را خبر دارم اما وزیر راه را نه، هفته اول مهر بعد از تعطیلات مجلس درخصوص استیضاح وزیر صنعت جلسه خواهیم داشت و استیضاح وزیر راه هم مشخص خواهد شد، من امضا کننده استیضاح وزیر صنعت و پیگیر این موضوع هستم.در همین راستا سید ابوالفضل موسوی بیدکی ،عضو کمیسیون عمران، استیضاح وزیر راه را یک احتمال دانست و گفت: تا دیروز که من در کمیسیون عمران بودم همچین موضوعی مطرح نشده است، این که وزیر راه استیضاح شود فقط یک احتمال است و مشخص نیست، حال اگر تعدادی از نمایندگان پیگیر استیضاح وزیر راه هستند من خبر ندارم.
نماینده مردم یزد در ادامه با اشاره به طرح استیضاح وزیر صنعت که امضاها جمع شده اما توسط هیئت رئیسه اعلام وصول نشده، تاکید کرد: تا کنون برای استیضاح وزیر صنعت بالای 50 امضا جمع شده اما توسط هیئت رئیسه اعلام وصول نشده است.

سید ابوالفضل موسوی افزود: تا هفته پیش که من در مجلس بودم استیضاح وزیر صنعت بالای 50 امضا داشت، اعلام وصولش به این صورت است که موضوع می رود در کمیسیون مربوطه یعنی کمیسیون صنعت و معدن، امضا می شود، اگر کمیسیون تخصصی تایید کرد به هیئت رئیسه تقدیم می کند و هیئت رئیسه اعلام وصول می کند.
وی با اشاره به این که طرح استیضاح وزیر صنعت در مهرماه مشخص می شود، گفت: به محض اعلام استیضاح، وزیر مربوطه وقت دارد بیاید دفاع کند، بنابراین مهر ماه که مجلس کارش را شروع می کند این مراحل باید طی شود.

همچنین شهرام کوسه غراوی، عضو کمیسیون عمران در این خصوص افزود: صحبت استیضاح وزیر راه بعد از تعطیلات مجلس شده و باید با حدود 40 امضا بعد از تعطیلات به کمیسیون مربوطه برود و تصمیم گیری شود. من در جریان جزئیاتش نیستم.
نماینده مردم مینودشت گفت: باتوجه به این که وزیر راه سه بار از مجلس کارت زرد گرفته نمایندگان نظرشان عوض نخواهد شد.
وی با اشاره به دو استیضاح قبلی مجلس افزود: وزیر کار و وزیر اقتصاد به مجلس آمدند و هر دو استیضاح شدند، ذات نمایندگی این است که می توانند هر زمان که می خواهند وزرا را استیضاح کنند. اما این که آیا نمایندگان از صحبت های آقای آخوندی قانع شوند یا خیر موضوع جدایی است و ربطی به مهمانی گرفتن و کارهای دیگر ندارد، اگر اعلام وصول شود باید به صحن بیاید و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

کوسه غراوی تاکید کرد: به طور مثال نمایندگان از جواب های آقای کرباسیان و ربیعی قانع نشدند و استیضاح شدند این مورد هم همینطور است.
عضو کمیسیون عمران افزود: مطالباتی که نمایندگان دارند مطالبات مردم است و صحبت های خودشان نیست، ما در وضعیتی هستیم که وزرا بایستی جوابگو باشند و یکسری از مشکلات را حل کنند، وزیر صنعت در حوزه صنعت و وزرای دیگر در زمینه مسئولیت های خودشان باید دست به کار شوند.شهرام کوسه غراوی گفت: وزرا باید جواب هایشان قانع کننده باشد و اگر نباشد قطعا از سمت خود می افتند، دیدید که در موضوع سوال از رئیس جمهور هم نمایندگان از 4 سوال قانع نشدند، هیچ فرقی نمی کند نمایندگان در هر زمان به وظیفه خودشان عمل می کنند.
وی با بیان این که دولت باید قبول کند در حوزه اقتصادی مشکل دارد، تاکید کرد: تعامل نمایندگان با دولت همیشه وجود دارد نمایندگان در این دو سال چه در رای اعتماد و چه در موضوعات دیگر یار و همراه دولت هستند اما دولت هم باید قبول کند که در حوزه اقتصادی مشکلاتی دارد و بایستی این مشکلات را حل کند.

این نماینده با تاکید بر این که اگر دولت مشکلات را حل کند نمایندگان هم به دنبال استیضاح و سوال نخواهند بود، گفت: من همیشه از وزیر ارتباطات، آقای جهرمی تعریف کرده ام که به عنوان جوان ترین و توانمندترین وزیر شناخته شده که اعتماد مردم و مجلس را جلب کرده است، اگر دولت مشکلات را حل کند نمایندگان هم به دنبال استیضاح و سوال نخواهند بود.
کوسه غراوی با بیان این که وزرا در وضعیت کنونی باید جهادی تر کار کنند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هم همیشه بر تلاش و همدلی تاکید داشتند، این که وزرا در وضعیت کنونی باید جهادی تر کار کنند مسئله واضحی است.
عضو کمیسیون عمران در پایان تاکید کرد: آقای روحانی باید تمهیداتی بیندیشد که قیمت ها به روال قبلی برگردند و به نقطه ای برسد که اعتماد مردم را جلب کند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar