آخرین خبر/ تیم ملی قطر در امارات تیم ملی این کشور را با نتیجه 4-0 شکست داد و برای اولین بار در تاریخ به فینال جام ملت های آسیا 2019 راه یافت.

این بازی در حالی به میزبانی امارات انجام شد که به تماشاگران قطری اجازه حضور در ورزشگاه داده نشد. در حین بازی تماشاگران اماراتی کفش و باقیمانده غذا به سمت بازیکنان قطری پرتاب کردند که در شبکه های اجتماعی بازتاب زیادی داشت.

کاربری به نام نضال وطن نوشت آیا این اخلاق میزبانی از میهمان است؟ حساب دیگری نوشت در امارات از تیم های اسرائیلی با گل استقبال می کنند و به تیم قطر کفش پرتاب می کنند.

برخی این را یک پیروزی با بعد سیاسی توصیف کردند. دیما خطیب این بازی را یک رقابت تاریخی و سیاسی دانست. کاربر دیگری این 4 گل را هدیه ای به چهار کشوری دانست که قطر را محاصره کرده اند.

تماشاگران اماراتی دو روز پیش از بازی در نزدیکی هتل محل اقامت تیم ملی قطر شعارهای تحریک کننده داده بودند و رسانه های اماراتی، عربستانی و مصری پیش از بازی از قطر و تیم ملی قطر انتقاد کرده بودند.

ترکی آل الشیخ رییس هیات سرگرمی سعودی گفته بود باید 12 سرود ملی پیش از رقابت خوانده شود، 11 سرود برای هر یک از بازیکنان قطر و یک سرود برای امارات.

بنا به گزارش تی آر تی عربی، اینکه محمد بن زاید ولیعهد امارات پس از گل دوم قطر ورزشگاه را ترک کرده است نیز جنجالی شد. حمد بن جاسم نخست وزیر سابق قطر به بن زاید کنایه زد و این اقدام وی را شایسته ندانست چرا که تیمش را تنها رها کرده است.

جابر حرمی سردبیر روزنامه قطری شرق شکست تیم ملی امارات را نتیجه تحریک و فشار روحی مسئولان و رسانه های اماراتی بر بازیکنان این کشور دانست.

در حالی قطر در فینال به مصاف امارات می رود که گفته های یک مجری مصری در شبکه های اجتماعی جنجالی شده است. احمد موسی که از چهره های رسانه ای نزدیک به سعودی و امارات به شمار می رود گفت: "قلب های ما با تیم ملی دوست مان ژاپن است، از مردم امارات می خواهم که ژاپن را در فینال تشویق کنند و ما قهرمانی این تیم را علیه اشغالگران قطری جشن می گیریم. ژاپن شایسته قهرمانی است."


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید