کیهان/ متن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

سفارت کره جنوبی روز سه‌شنبه در مطلبی که در حساب کاربری این سفارتخانه در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، نوشت:«در جریان دیداری دوستانه بین جناب آقای شریعتمداری، مدیرمسئول محترم روزنامه کیهان و جناب یو جانگ هیان، سفیر محترم جمهوری کره، دو طرف بعد از تبادل نظر، نسبت به گسترش همکاری‌ها ابراز امیدواری نمودند».

بعد از انتشار این مطلب، یک سایت خبری منتسب به مدعیان اصلاحات در مطلبی نوشت:«با توجه به اینکه ارتباط اهالی رسانه هر کشوری با سفارتخانه‌های کشورهای دیگر جهت معرفی دستاوردهای آن کشور و گفتمان فرهنگ‌ها موثر است، آیا آقای حسین شریعتمداری این حق را برای دیگر همکاران رسانه‌ای خود قائل است که آنها هم بدون هیچ دغدغه و نگرانی خاصی فارغ از انگ‌های روزنامه کیهان از سفارتخانه‌ها بازدید کنند و ادامه داد؛ سؤال مهم‌تر از مدیر مسئول محترم کیهان این است که ایشان بر اساس چه جایگاه حقوقی در سفارتخانه کره‌جنوبی حاضر و با سفیر محترم آن کشور در خصوص افزایش همکاری‌های دو کشور مذاکره و تبادل نظر کردند!».
طیف مدعی اصلاحات به رفتارهای قبیله‌ای و سیاسی‌کاری و سیاسی‌بازی مشهور است. این رسانه منتسب به مدعیان اصلاحات بدون بررسی جزئیات این دیدار، صرفا به عقده‌گشایی و اتهام‌زنی پرداخته است. اما اصل ماجرا چه بود؟
روز سه‌شنبه، سفیر کره جنوبی با حضور در مؤسسه کیهان با آقای حسین شریعتمداری دیدار می‌کند. تا اینجای کار ادعای این رسانه مدعی اصلاحات مبنی بر حضور مدیرمسئول کیهان در سفارت کره جنوبی و داستان‌سرایی بابت این موضوع رد می‌شود.تصاویر منتشر شده در سایت کره‌جنوبی هم نشان می‌دهد این دیدار در مؤسسه کیهان صورت گرفته است.
این اولین بار نبود که سفیر یک کشور خارجی به مؤسسه کیهان آمد. غالب سفرا به کیهان می‌آیند و این اتفاق بارها رخ داده است.
سفیر کره جنوبی در این دیدار خطاب به مدیرمسئول کیهان گفت:«پیش‌بینی‌های شما معروف است. بر همین اساس پیش‌بینی شما درباره اتحاد دو کره چیست؟».
شریعتمداری در پاسخ گفت: «به نظر بنده، این اتحاد سر نمی‌گیرد، مادامی که پای آمریکا در میان است دو کره متحد نمی‌شوند. چون جدایی دو کره خواست آمریکاست و هرگز حاضر نیست این محل سوءاستفاده و درآمد را از دست بدهد و افزوده بود؛ در روزهای اخیر ترامپ گفته بود کره جنوبی باید 50 درصد هزینه حمایت ما از خود را افزایش دهد».


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید