آخرین خبر/ نماینده حزب دموکرات، الیزابت وارن نامزدی اش برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 اعلام کرد. وارن به دفاعش از عدالت اجتماعی و بیمه درمانی رایگان برای همه شناخته می شود. اما مواضع وی درباره ترامپ و قضیه فلسطین چیست؟

در آغاز فعالیت سیاسی اش وارن در کنار ارتش اشغالگر اسرائیل قرار گرفت و از کمک های آمریکا به آن ها حمایت کرد اما بعدها نظرش تغییر کرد و با طرح جرم شمردن تحریم اسرائیل که به کنگره ارائه شده بود مخالفت کرد. وی در زمان تظاهرات بازگشت در غزه از ارتش اسرائیل خواست از به کارگیری خشونت خودداری کند و به حق فلسطینی ها در تظاهرات احترام بگذارد. وارن از دستگاه سیاسی آمریکا نیز خواست که به وضع غزه رسیدگی کرده و کمک ها به اونروا را قطع نکند.

پس از اینکه وارن نامزدی اش برای ریاست جمهوری را اعلام کرد، ترامپ او را به سخره گرفت. وی از سرسخت ترین منتقدان ترامپ و سیاست های اش به شمار می رود و وعده داده است که خرابکاری های وی را اصلاح کند. وارن در یک سخنرانی گفت در زمان انتخابات 2020 ترامپ آزاد نخواهد بود.

وارن همچنین از حامیان جنگ یمن نیست و به توقف فروش تسلیحات به عربستان رای داده است. او درباره برجام نیز گفته است که ترامپ باید به این توافق بازگردد.

انتظار می رود دموکرات های شناخته شده دیگری به رقابت های انتخاباتی بپیوندند که از جمله آن ها جو بایدن معاون رییس جمهور سابق باراک اوباما، و نامزد سابق ریاست جمهوری برنی سندرز هستند.

آیا الیزابت وارن اولین رییس جمهور زن آمریکا خواهد شد؟


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید