شرق/ متن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

آخرین نشست خبری گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، روز چهارشنبه 22 اسفند 97 با حضور مهرداد تاوتلی، مدیر‌عامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی و جمعی از اهالی رسانه در محل دفتر مرکزی برگزار شد.تاوتلی ضمن تشریح عملکرد مجموعه در سال 97 افزود گروه هتل‌های ایرانگردی دارای 64 هتل و 54 هتل‌ فعال در سراسر ایران است که در 23 استان خدمات اقامتی به گردشگران ارائه می‌دهد.مهرداد تاوتلی گفت: با وجود اینکه برای شرکت در سال جاری سود هشت میلیارد تومان را پیش‌بینی می‌کردیم، با گذشت ۱۱ ماه از سال ۲۰ درصد سود بیشتری را نسبت به پیش‌بینی شاهد بودیم و امیدواریم در سال آینده به سود ۱۰ میلیارد تومان برسیم.
مهرداد تاوتلی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی، در این نشست گفت: ۸۴ درصد ظرفیت اشغال هتل‌های ما در پیش‌فروش نوروزی امسال به فروش رسیده و به‌نوعی سال خوبی را برایمان رقم زده است؛ چراکه در مقایسه با سال گذشته در این موضوع افزایش داشتیم.او در ادامه درباره بودجه و سود سالانه این شرکت توضیح داد: در ابتدای سال برای شرکت سود هشت میلیارد تومان را پیش‌بینی می‌کردیم که حال با گذشت ۱۱ ماه از سال ۲۰ درصد نسبت به پیش‌بینی‌مان سود بیشتری داشت. همچنین برای سال آینده پیش‌بینی این است که به سود ۱۰ میلیارد تومان برای شرکت برسیم. تاوتلی در ادامه خبر داد: در راستای سیاست‌های سال آینده شرکت قرار است در منطقه هزار جریب اصفهان یک هتل پنج‌ستاره را به مجموعه هتل‌های خود اضافه کنیم. در آن منطقه ما ۲۰ هزار متر زمین داریم و بازدهی سرمایه‌ای ما سه تا پنج سال به شمار می‌آید. بر‌اساس‌این تصمیم به ساخت این هتل گرفته‌ایم که بعد از عید کارهای ساختش انجام می‌شود. همچنین در پارک ایل‌گلی تبریز قرار است ۳۶ ویلای چوبی که با کانسپت پارک هم‌خوانی داشته باشد، به مجموعه اتاق‌های ما اضافه شود.
او در ادامه درباره فعالیت‌های تازه شرکت در حوزه گردشگری درمان نیز بیان کرد: با توجه به اینکه ۵۰ درصد از سهام این شرکت متعلق به تأمین اجتماعی است، با بخش درمان آنها جلسات خیلی خوبی درباره گردشگری سلامت داشتیم. بر‌اساس‌این چهار هتل خود را به این موضوع اختصاص دادیم که از‌جمله آنها می‌توان به هتل‌های میگون، چالوس، میناب و گرگان اشاره کرد که می‌خواهیم آنها را با همکاری بیمارستان‌های تأمین اجتماعی به پایلوت گردشگری سلامت تبدیل کنیم. تاوتلی افزود: خوشبختانه امسال ضریب اشغال هتل‌های ما به ۶۴ درصد رسیده که در مقایسه با سال گذشته هشت درصد در این موضوع رشد داشته‌ایم. این امر حاصل بالا‌بردن کیفیت خدمات و کار‌کردن با سیستم‌های فروش تازه و همکاری با آژانس‌های مختلف است. همچنین با دانستن این موضوع که یکی از معضلات گردشگری ما این است که همه در تعطیلات خاصی به سفر می‌روند و در مواقع دیگر ظرفیت هتل‌ها خالی می‌مانند، تورهای بازنشستگان را با کاهش قیمت در تایم‌های لوسیزن در نظر گرفتیم که این موضوع در افزایش ضریب اشغال اتاق‌های ما به‌شدت تأثیرگذار بود.او در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره راه‌اندازی بخش صدای مشتریان برای مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی توضیح داد: این بخش یکی از بخش‌های مورد توجه ما برای ارتقای کیفیت و میزان رضایتمندی مشتریان است، به‌نوعی که از مشتریان بعد از اتمام سفرشان ۱۰ سؤال مشخص پرسیده می‌شود و میزان رضایتمندی آنها بر‌اساس جواب‌ها تعیین می‌شود، بر‌اساس‌این ۷۱ درصد رضایت مشتریان را داشتیم که البته قسمت زیادی از نارضایتی مشتریان مربوط به قدیمی‌بودن ساختمان‌های هتل‌های ماست که البته در دنیا این موضوع ایرادی به هتل به شمار نمی‌آید. صنعت هتلداری و گردشگری نمونه‌ای از تاریخ و فرهنگ یک کشور است و هتل‌های ما نیز بر‌اساس‌این ایجاد شده‌اند.
تاوتلی در پایان با بیان اینکه کار خود را از مهمان‌داری قطار شروع کرده است، گفت: همیشه در ذهنم بود که اگر روزی مدیر شوم، به کارمندان و دانشجویان توجه ویژه‌ای داشته باشم. به‌این‌ترتیب وضعیت در شرکت ایرانگردی و جهانگردی به صورتی است که حتی نگهبانی داشتیم که امروز یکی از مدیران خوب هتل‌های ما به شمار می‌آید ما هر‌ساله بخش کشف استعداد داریم که در آن همه نیروها می‌توانند پیشرفت داشته باشند. همچنین در این شرکت از من به‌عنوان مدیرعامل تا هیچ کسی حق اخراج مستقیم کارکنان را ندارد و برای این موضوع کمیته انضباطی وجود دارد که بر‌اساس‌آن فرد خاطی با حضور در جلسه‌ای از خود دفاع کرده و بعد از جلسه درباره او تصمیم‌گیری می‌شود.امیرفرشید پورمختار، مدیر بخش بازرگانی شرکت ایرانگردی و جهانگردی، نیز در این نشست بیان کرد: یک ابتکار جدید شرکت ما ایجاد آ‌ژانس مسافرتی ایرانگردی و جهانگردی بوده که در راستای سیاست خدمت‌رسانی به بازنشستگان ایجاد شده است.
شهرهای مشهد، قشم و کیش بیشترین درخواست بازنشستگان برای اقامت در هتل‌های ما را دارند که متأسفانه ما در این سه مقصد هتلی نداریم؛ ولی در شهرهایی که هتل‌های ما وجود دارد، میزان خدمات‌دهی به بازنشستگان که با تخفیف ۵۰‌درصدی در هتل‌های ما ساکن می‌شوند، هیچ تفاوتی با میهمانان معمولی ندارد. او در پایان عنوان کرد: ما شرکتی هستیم که به‌نوعی خصولتی به شمار می‌آییم و امکان گرفتن وام و تسهیلات برای ما وجود ندارد و باید همه چیز را خود برای خود فراهم کنیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید