آخرین خبر/ یک سرباز اسرائیلی را با چاقو کشت و پیش از آن که فرار کند از سلاحش برای زخمی ساختن یک سرباز و شهرک نشین استفاده کرد. عملیات در نزدیکی دو شهرک اسرائیلی در شمال شهر سلفیت در کرانه باختری رود اردن انجام شد که طبق قوانین بین المللی ضمن مرزهای 1967 است و به عنوان سرزمین فلسطینی که اسرائیل آن را اشغال کرده شناخته می شود. نیروهای ارتش و پلیس اسرائیل به سوی مکان عملیات شتافتند و منطقه را برای تعقیب عامل عملیات محاصره کردند. رسانه های اسرائیلی می گویند عمر ابولیلی 19 ساله این عملیات را انجام داده است. 27 بهمن نیروهای اشغالگر پدر و برادر وی را دستگیر کردند. 

یکی از کاربران توییتر نوشت: "عملیات سلفیت صرفا فدایی نبود، بلکه عملیات بازپس گیری بود. یک سرباز را چاقو زد و سلاحش را گرفت، با سلاح یک شهرک نشین را به قتل رساند و خودرو اش را گرفت. سپس با گروهی از سربازان درگیر شد و یکی از آن ها را کشت و همچنان به تنهایی می جنگد". کاربر دیگری نوشت: "شاید یک ضربه چاقو وطنی که خنجر خیانت اعراب به تنش خورده است را آزاد نکند اما برای آزادسازی عقل ها از توهم ناتوانی و پریشانی کافی است. دست آزادساز تو از آلودگی های نفت و پادشاه های شان سالم باد". صالح النعامی از کارشناسان مسائل اسرائیل نیز نوشت: "در تل آویو انتقاد از عملکرد سربازان و افسران صهیونیست بالا گرفته است چرا که آن ها ترسیدند و با عامل عملیات به طور گسترده درگیر نشدند که به وی این قدرت را داد که سربازان را در بیش از یک مکان هدف قرار دهد".
درباره این که عامل این عملیات به کدام یک از گروه های مقاومت وابسته است اطلاعاتی منتشر نشده است. در پی این اتفاق در خیابان های غزه مردم به پخش شیرینی پرداختند و پلاکاردهایی با این عنوان برافراشتند "در کرانه باختری قهرمانان قیام می کنند".


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید