نامه نیوز/ متن پیش رو در نامه منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

محمد مهدی اسلامی گفت: بحث‌های زودهنگام فضای انتخابات را دو قطبی می‌کند و این موضوع به صلاح فضای سیاسی نیست یا آنکه اگر در این بازه زمانی هر شخصیتی خدمتی بکند، خدمتش به پای تبلیغات انتخاباتی نوشته می‌شود که خلاف عدالت است و معضل دیگر این است که اظهارنظرهای انتخاباتی زودهنگام باعث تخریب افراد می‌شود.

فعالیت حزبی احزاب در حالی آغاز شده است که هنوز حدود یک سال تا انتخابات سال98 باقی مانده است. در جبهه اصولگرایی نیز بعضا تحرکات حزبی مشاهده می‌شود به نحوری که برخی سخن از اتحاد فراگیر نیروهای اصولگرا توسط شورای وحدت می‌زنند و برخی دیگر مانند پایداری‌ها هرگونه ائتلاف را رد می‌کنند. مشخصا چند روز پیش مرتضی آقاتهرانی در همایش فعالان جبهه پایداری استان تهران با تشریح نحوه ورود جبهه پایداری به انتخابات گفت: «ما با هیچ‌کسی از قبل نمی‌بندیم، فقط نگاه می‌کنیم که چه کسی اصلح است، چه از پایداری باشد چه نباشد. ما تجربه ائتلاف را داریم، نتیجه آن را هم دیدیم که حتی یک‌نفر از لیست هم وارد مجلس نشد». چنین سخنانی ظاهرا در تضاد با انگیزه تشکیل شورای وحدت است؛ به نحوی که می‌توان چنین استنباط کرد که قرار است جبهه پایداری در موضوع ائتلاف فراگیر سرناسازگاری داشته باشد.

محمد مهدی اسلامی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی باور دارد اظهار چنین سخنانی بسیار زودهنگام است و نباید در مطقع کنونی وارد بحث انتخابات شد. او درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «بحث درباره انتخابات بسیار زود است و پیش از آنکه شخصیت‌ها درباره ائتلاف با عدم ائتلاف اظهارنظر کنند باید تکلیف قانون جدید انتخابات که اکنون در مجلس است معلوم شود. اگر این قانون نهایی بشود اساسا شکل حضور در انتخابات دستخوش تغییراتی می‌شود و به تبع آن حضور جریان‌های سیاسی در انتخابات نیز متفاوت از گذشته خواهد بود. با تصویب این قانون لیست‌های انتخابی حزبی می‌شود در صورتی که در گذشته چهره‌ها تعیین‌کننده بودند. نکته دوم آن است بحث‌های زودهنگام فضای انتخابات را دو قطبی می‌کند و این موضوع به صلاح فضای سیاسی نیست یا آنکه اگر در این بازه زمانی هر شخصیتی خدمتی بکند، خدمتش به پای تبلیغات انتخاباتی نوشته می‌شود که خلاف عدالت است و معضل دیگر این است که اظهارنظرهای انتخاباتی زودهنگام باعث تخریب افراد می‌شود».

این فعال سیاسی اصولگرا در بیان دلیل دیگر نادرستی اظهارنظرهای زودهنگام افزود: «سیاست کلان 40ساله آینده کشور در گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب تبیین شده است و ضرورت دارد که گروه‌های سیاسی با تأمل بیشتری مسیرهای آینده مشخص کنند و قطعا فعالیت‌های شتاب‌زده نمی‌تواند منطبق با این موضوع باشد. حزب مؤتلفه اسلامی دیدگاهی راهبردی دارد و تا جایی که ممکن است می‌کوشد تا از آرمان‌های انقلاب دفاع و زمینه را برای اتحاد فراهم کند اما این دیدگاه مبتنی بر اتحاد الزاما به معنای ائتلاف نیست و اگر قرار باشد با تمام نیروهای اصولگرا یک لیست مشترک داده شود باید با تعمق بیشتری تمام جوانب بررسی شود».

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید