آی اسپورت/ متن پیش رو در آی اسپورت منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

«نود» نیست و شهر فوتبال در امن و امان است، دوشنبه شب که هیچ، همه شب آسوده بخوابید!! «نود» نیست و حالا همه چیز موشکافانه بررسی شده. حواشی قبل و حین و بعد دربی، اشتباهات متوالی داوری به نفع برخی تیم‌ها، جنجال‌های بازی تراکتور و سپیدرود و ماجراهایی اخیر پرسپولیس و برانکو و لابد همه حواشی لیگ و این آشفته بازار فوتبال! «نود» نیست، «نود درجه» نیست، بازی‌ها هم کاملا به درستی آنالیز شده‌اند و اشتباهات داوری هم چون مو از ماست بیرون کشیده و چیزی ناگفته نمانده؛ شهر فوتبال کاملا در امن و امان است، آسوده باید خوابید نه دوشنبه شب که همه شب‌ها!!

بله، «نود» نیست و حالا سرپوش گذاشته شده روی همه چیز و همه چیز و همه تلخ و شیرین‌ها. نود نیست و این عید بزرگ متخلفان و زد و بندبازها و جادوگرها و رمال‌ها و دلال‌ها و حاشیه سازان است، یادش بخیر دوشنبه شب‌هایی که مدیران سفارش شده و توصیه پذیر و ناکارآمد و ژن خوب‌ها که بلد نبودند الف را از ب تشخیص دهند با یک خورجین گاف در «نود» صورت‌شان چون سیب سرخ می‌شد از خجالت و افشاگری و مدرک رو کردن‌ها!

«نود» نیست و شاید گروهی از ما تصور می‌کردیم بیان حقایق و طرح ناگفته‌ها و نکته سنجی و مچ گیری و از این دست اتفاقات حتی بدون مجری جسور و صادق و شجاعی چون عادل میسر است و رودربایستی نداشتن با دانه درشت‌های سیاست و ورزش و فوتبال که به فوتبال لطمه می‌زدند هم بدون او و برنامه‌اش فراوان تکرار خواهد شد. چرا که لابد تصور می‌کردیم همچون مجری نود در این سیما به وفور نعمت یافت می‌شود اما......

فعلا می‌توان آسوده خاطر خوابید چون نود نیست و شهر فوتبال در امن و امان است اما نه خیلی دور که خیلی نزدیک، وقت بیداری همه‌مان فرا می‌رسد تا خیلی بهتر از این دو سه هفته بدانیم عادل که بود و «نود» چه بود و چه کرد و بدون این تیم متحد منهای یک(!) و این برنامه و این مجری چه خواهد شد.

درباره چه سخن می‌گوییم وقتی که بهترین برنامه طبق آرا مردم و پربیننده‌ترین برنامه سیما در بیست سال اخیر به راحتی آب خوردن حذف شد چه رسد به فردوسی‌پور که سناریوی حذف او با هر هزینه‌ای، از مدتها قبل کلید خورده بود! راستی؛ چقدر آزار دهنده بود دهن کجی به آرا مردم، نبود؟!