اعتماد/ « فیلترینگ اتحاد » عنوان سرمقاله روزنامه اعتماد نوشته جلال میرزایی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

بعد از آنکه ایالات متحده امریکا در تصمیمی مغایر با موازین و حقوق بین‌الملل، تصمیم به تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفت، شبکه اجتماعی اینستاگرام که خود را ملزم به تبعیت از دستورات کاخ سفید می‌داند، صفحات چندین و چندتن از مسوولان کشوری و لشکری کشورمان را با چند صد هزار دنبال‌کننده از دسترس خارج کرد؛ اقدامی که باید همچون موضوع تروریستی خوانده شدن سپاه با واکنش موزون و هماهنگ داخل کشور و اقدامات حقوقی مقتضی مواجه شود ولی همزمان بعضا زمزمه‌هایی از همان حربه همیشگی و سیاست محکوم به شکست حذف و فیلترینگ به گوش می‌رسد. متاسفانه یکی از اشکالاتی که در تصمیم‌گیری‌های ما در داخل کشور وجود دارد، عدم توجه دقیق به اهداف دشمن از اقدامات خود است. در همین مورد اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط وزارت امور خارجه امریکا و بسته شدن صفحات مجازی سرداران سپاه پاسداران، عجولانه تصمیم‌گیری کرده و آنها را به صورت رسمی و از طریق رسانه‌ها اعلام می‌کنیم. متاسفانه به جای آنکه تصمیمات اتخاذ شده در راستای خنثی کردن و بی‌اثرسازی برنامه‌های دشمنان باشد، بعضا در مسیری خواست طراحان اقدامات خصمانه علیه ایران است، بنابراین در نتیجه این تصمیمات نه تنها دشمنان به اهداف خود می‌رسند بلکه تصمیمات ما نتیجه عکس داده و با نارضایتی عموم جامعه نیز مواجه می‌شود. در شرایط فعلی که دشمنان تمام توان خود را برای به زانو در آوردن مردم ایران گذاشته‌اند، ما باید نهایت تلاش خود را به کار ببندیم تا با تصمیماتی صحیح، کارشناسی شده و برخاسته از برنامه‌ریزی مدون و دقیق، اقداماتی انجام دهیم که در راستای افزایش رضایت مردم و کاهش شکاف‌ها باشد و این بدان معناست که باید از تصمیمات عجولانه شدیدا پرهیز کنیم.

ایجاد مرزبندی مشخص با دشمنان از جمله اقدامات موثری است که باید در جمهوری اسلامی به صورت بسیار دقیق پیگیری شود چراکه بارها و بارها و در مقاطع مختلف مورد تاکید رهبر انقلاب اسلامی نیز قرار گرفته است. نگاه به روزهای گذشته حاکی از آن است که نیروهای سیاسی، جامعه دانشگاهیان، نمایندگان و کلیه افراد دخیل در قدرت بعد از تروریستی خوانده شدن سپاه با تعیین حد و مرزها به اتحادی مثال‌زدنی به حمایت از این ارگان نظامی در کشورمان پرداختند و این یعنی برنامه‌ریزی دشمن با تصمیمات صحیح در داخل به عاملی برای اتحاد و انسجام بیشتر بدل شد، تلاش ما باید حفظ این اتحاد باشد.

اما با نام مرزبندی و به اسم مبارزه با دشمن نباید به فکر تحقق خواسته‌های پیشین بود. اقدامات عجولانه و بدون پشتوانه فکری دقیق و رعایت تمام جوانب، نه تنها به عاملی برای تعمیق شکاف‌ها تبدیل می‌شود بلکه انسجام فعلی را نیز از بین خواهد برد. چنین تصمیماتی همبستگی داخلی را تضعیف خواهد کرد و در نهایت اعتراضات اجتماعی و نارضایتی بیش از پیش را در پی خواهد داشت.

می‌توان برای دوره‌هایی کوتاه‌مدت تصمیماتی خاص را اتخاذ کرد؛ کما اینکه در کشورهای توسعه‌یافته نیز بعضا با چنین مواردی مواجهیم؛ ولی این اضطرار و شرایط خاص نباید منجر به نفی آزادی‌های شهروندی و حقوق ایرانیان باشد. تجربه‌های گذشته ما نشانگر آن است که تصمیمات اتخاذ شده درباره فیلترینگ با شکست مواجه شده است بنابراین در مقطع کنونی که تمام تلاش دشمن به از بین بردن اتحاد داخلی ایرانیان معطوف است، تصمیمات ما در جهت تقویت ریشه‌های این اتحاد باشد، نه تضعیف آن.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید