اعتماد/ متن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

علی کربلایی| درباره ایرج عرب و وضعیتش در پرسپولیس هر روز اخبار جدید و البته ضد و نقیضی شنیده می‌شود. یک روز از برکناری، روز دیگر از استعفا و روز بعد از تصمیم وزیر مبنی بر ادامه همکاری با او اخباری شنیده می‌شود. زمانی که چنین فضایی برای مدیرعامل تیمی در حد پرسپولیس به وجود می‌آید، می‌توان به راحتی حدس زد که پشت پرده خبرهایی هست و تحرکاتی برای کنار گذاشتن عرب در جریان است. ایرج عرب، از زمانی که سکان مدیریت پرسپولیس را بر عهده گرفته چندان چهره محبوبی نبوده. ابتدا به این دلیل که او جایگزین گرشاسبی شد. گرشاسبی چهره‌ای محبوب نزد هواداران پرسپولیس به شمار می‌رود و کنار گذاشتن او به بهانه قانون منع فعالیت بازنشستگان، کار جانشینش را از ابتدا سخت کرد. دوم اینکه عرب در پست حراست وزارت ورزش سال‌های سال خدمت کرده و سابقه او هم مزید بر علت شد که او برای هواداران پرسپولیسش چهره‌ای محبوب نباشد. دلیل سوم و اصلی اما این است که در زمان مدیریت عرب برانکو از پرسپولیس رفت و هواداران کم‌کاری مدیرعامل را عامل اصلی ترک باشگاه توسط مربی کروات می‌دانستند. برخی ناظران می‌گویند جو مسمومی که علیه ایرج عرب از ابتدای حضورش در پرسپولیس ایجاد شد، به کارشکنی رقبای او برای پست مدیرعاملی پرسپولیس برمی‌گردد. رقبایی که حالا جدی‌تر از همیشه برای تصاحب میز عرب می‌جنگند.

کارنامه عرب، با قهرمانی لیگ و حذفی، جذب به موقع و سریع جانشین برانکو و حفظ تمام بازیکنان مهم تیم، کارنامه‌ای پربار است؛ اما فضای رسانه‌ای به ‌قدری علیه عرب است که گویا او پرسپولیس را تبدیل به ویرانه کرده و باید هر چه سریع‌تر بساطش را جمع کند. مشکل اصلی که تاکنون عرب برکنار و جانشینش معرفی نشده، این است که گزینه‌های جانشینی او هم چهره موجهی نزد هواداران پرسپولیس ندارند. از مهدی نبی و علی رغبتی به عنوان دو گزینه وزیر ورزش برای جایگزینی عرب نام برده می‌شود.

مهدی نبی به خاطر فعالیت‌های موازی با مدیرعامل پرسپولیس و درج این اخبار در رسانه‌ها، به چهره‌ای تبدیل شد که در فعالیت‌های معمول تیم کارشکنی می‌کند و برخی ناهماهنگی‌ها تقصیر اوست. در ماه‌های منتهی به رفتن برانکو، نبی رابطه نزدیکی با شرکت پیشکسوتان پرسپولیس برقرار کرده بود. در جلسات این شرکت علیه برانکو صحبت‌هایی انجام می‌شد و بهروز رهبری‌فرد در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این جلسات تیشه به ریشه موفقیت‌های پرسپولیس می‌زند و حسادت برخی پیشکسوتان صاحب‌نام این باشگاه که نگران شکسته شدن رکوردهای‌شان توسط مرد کروات بودند، علاقه‌ای به تداوم حضور او در پرسپولیس نداشتند. درج چنین اخباری، نبی را مقابل هواداران قرار داد و بعد از جو شدیدی که علیه او به وجود آمد، دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال تلاش کرد تا چراغ خاموش به فعالیت‌هایش ادامه بدهد.

علی رغبتی، دیگر مدعی پست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس، بر اساس گزارشی که روزنامه ایران ورزشی منتشر کرده، استقلالی است و رسانه‌ای شدن چنین خبری، کار او را برای تصاحب صندلی ریاست پرسپولیس تمام کرده. از طرفی دیگر، ورزش ‌سه خبر داده که ایرج عرب استعفایش را تقدیم سلطانی‌فر کرده و وزیر ورزش هم با این استعفا موافقت کرده است.

از سوی دیگر، مدیرعامل پرسپولیس ادعا می‌کند هیچ استعفایی در کار نیست و او مدیرعامل پرسپولیس است و قرار بر این است با قدرت به کارش ادامه بدهد. او به برنامه ورزش و مردم آمد و توضیحات مفصلی در مورد دوران فعالیتش در پرسپولیس به هواداران ارایه کرد. او در این برنامه گفت: «تامین مالی بازیکنان و ‌آماده کردن آنها برای شرایط مسابقه و اینکه چگونه باید از عهده هزینه‌ها برآمد، آنقدر زیاد است که حدود 50 درصد وقت وزیر ورزش را دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گیرد. به عبارتی پرسپولیس و استقلال ظرف کوچکی دارند که شاکله خود را از هوادار دریافت می‌کنند. اما آنقدر این فشارها زیاد است که در مقطعی خود من مایل به استعفاء شدم. ولی وزیر ورزش گفتند این موضوع را بررسی می‌کنند و اگر لازم بود با آن موافقت خواهد شد. اما دیگر این موضوع مطرح نشد و نمی‌دانم این حاشیه‌سازی‌ها برای استعفای من از کجا می‌آید.» شاهد یک جنگ قدرت تمام‌عیار بین کادر مدیریتی پرسپولیس هستیم. اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل دچار چالش هستند و به صورت واضح و عیان حداقل یکی از اعضای هیات‌مدیره به دنبال جایگاه مدیرعامل است. یکی دیگر از اعضای هیات‌مدیره هم از همان زمان که فهمید قرار نیست مدیرعامل شود، از سمتش استعفا داده است.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی