اعتماد/ « دکترین ضد صهیونیسم » عنوان سرمقاله روزنامه اعتماد نوشته حسین سبحانی‌نیا است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

رهبر انقلاب اسلامی روز گذشته و در جریان دیدار خویش با جمعی از مسوولان نظام جمهوری اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس وحدت اسلامی به نکته‌ای اشاره کردند که در طول سالیان اخیر و در حقیقت از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بارها و بارها با سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه و غربی مواجه شده است. ایشان در جریان اظهارات خود صراحتا دکترین نظام جمهوری اسلامی در قبال فلسطین اشغالی را تبیین و تاکید کردند که آنچه در جمهوری اسلامی درباره محور اسراییل مطرح می‌شود به معنای محور رژیم صهیونیستی است و نه مردم یهود.
رسانه‌های بیگانه چنان القا کرده بودند که گویی خواسته جمهوری اسلامی برای نابودی رژیم صهیونیستی به معنای مخالفت ایران با دین یهود و پیروان این دین است و به همین سبب بارها و بارها تلاش کردند تا نظام جمهوری اسلامی را به عنوان نظامی یهودستیز معرفی کنند؛ حال آنکه این اتهام و اظهارات رسانه‌های غربی از پایه و اساس اشتباه است. کشور ایران، کشوری است که با وجود اکثریت مسلمان و پیرو مذهب تشیع در درون خود از پیروان بسیاری دیگر از ادیان به ‌ویژه مسیحیان، زرتشتیان و البته یهودیان است. آنان در نظام جمهوری اسلامی به‌ صورت کاملا مسالمت‌آمیز و در آسایش کامل در کنار سایر ایرانیان زندگی می‌کنند و از حقوقی برابر و مساوی با پیروان دین اسلام و سایر مذاهب برخوردارند. یهودیان در نظام جمهوری اسلامی در عالی‌ترین نهاد قانون‌‌گذاری یعنی در مجلس شورای اسلامی دارای نماینده هستند؛ بنابراین نمی‌توان نظام جمهوری اسلامی را نظامی یهودستیز معرفی کرد و مطابق بیانات رهبر انقلاب اسلامی، مساله ایران، رژیم صهیونیستی است نه مردم یهود. آنچه نظام جمهوری اسلامی بارها و بارها اعلام کرده، مساله وجود دولتی نژادپرست، غاصب و جنایتکار است. دولت رژیم صهیونیستی همواره و در طول تاریخ خود جنایت‌های بی‌شماری مرتکب شده است، بنابراین ایران خواستار محو این دولت و تشکیل دولتی با مشارکت تمام فلسطینیان، از مسلمان و مسیحیان گرفته تا یهودیان است نه رژیمی با سابقه‌ای تاریک و وارداتی که به دنبال تحمیل خود به منطقه و آتش‌افروزی در کشورهای مختلف خاورمیانه است. از این رو و با در نظرگیری تمام این موارد به صراحت می‌توان اعلام کرد که بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نه به معنای تغییر دکترین، بلکه تبیین دکترین نظام جمهوری اسلامی است. حرف امروز جمهوری اسلامی هیچ تفاوتی با حرف دیروز ندارد. ایران همچنان خواستار محو رژیم جنگ‌افروز صهیونیستی است ولی با یهودیان و مردم یهود دشمنی نداشته، ندارد و نخواهد داشت.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید