وطن امروز/ « گریه اراده، قدرت و عزت » عنوان یادداشت روزنامه وطن امروز به قلم حاج محمود تاری(مداح اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام) است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

رهبر معظم انقلاب دیروز در دیدار مداحان با معظم‌له فرمودند: «گریه در مجالس شهیدان گریه ضعف نیست، گریه اراده است». گاهی این سؤال در اذهان عمومی نقش می‌بندد که آیا بر شهید گریه کنیم؟ آیا گریه بر شهید ضعف است؟
در این ارتباط رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی فرمودند: گریه بر شهید گریه اراده است، گریه عزت است، گریه تبیین احساسات عالی یک انسان وسط میدان است». همین چند جمله کوتاه معنای گسترده‌ای دارد که راه را به پیروان راه شهیدان روشنایی نشان می‌دهد. حضرت امام خمینی فرمودند: گریه بر شهید ادامه دادن راه او است.
پس می‌بینیم گریه بر شهید نه‌تنها ضعف محسوب نمی‌شود، بلکه بالعکس حضور گریه‌کننده بر شهید، آوردن او در وسط میدان است، تا او نیز راهی را که شهید به زیبایی ترسیم کرده است، ادامه دهد. گریه بر شهید برانگیختن احساسات یک انسان است که بر شهید می‌گرید و عزم رفتن به میدان همچون شهید را دارد. با نگاهی به تاریخ تشیع به درک این حقیقت می‌رسیم که مجالس توسل و اشک بر اهل بیت علیهم‌السلام سبب زنده نگاه داشتن دین و احکام نورانی آن است، به معنای دیگر گریه بر شهید باعث احیای شیوه‌های دین‌باوری در جامعه می‌شود. همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند امروز تشییع جنازه شهدا، مجلس عزای شهیدان، تکرار نام شهیدان عزاست، گریه هم در آن هست اما وسیله‌ای برای احساس عزت و احساس قدرت و احساس شجاعت است. به بیانی از امام خمینی اشاره می‌کنم که فرمودند: شهدا مظهر قدرت اسلامند. حال گریه بر شهید رونمایی از مظهر قدرت اسلام است، یعنی این شهید است که با خون خود درخت اسلام را بارور و تناور ساخته است و اشک‌های ما آب زلالی است که بر طراوت این درخت تنومند می‌افزاید. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای همچنین در جایی فرمودند: قدرت عاطفه، قدرت عظیمی است، لذا ما را امر می‌کنند به گریستن، گریاندن و حادثه را تشریح کردن. وقتی بر شهید گریه می‌کنیم، داریم با اهداف و آرمان شهید، با منش شهید و راه شهید میثاق می‌بندیم؛ میثاقی ناگسستنی. شیعه ۱۴۰۰ سال است بر شهیدان کربلا می‌گرید و این گریه، گریه ضعف نیست، اگر گریه ضعف بود، باید تا به حال از بین رفته باشیم، اگر هستیم یعنی قدرت داریم، پس معلوم می‌شود گریه به ما قدرت داده است. به هر روی، فرمایشات رهبر حکیم و فرهیخته انقلاب در دیدار سالانه مداحان اهل بیت(ع) با ایشان دارای نکات ارزشمندی است و امسال دل‌ها را متوجه این بخش عاطفی و عزتمند کردند که از گریه بر شهید ابایی نداشته باشیم و بدانیم گریه بر شهید دشمن ما را زمینگیر می‌کند و اشک‌های ما سیلی می‌شود که بساط چیده‌شده آنها را در هم می‌پیچد.
در شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مشاهده کردیم میلیون‌ها انسان پاک‌طینت در عزای او گریستند و به عالم مظهر قدرت اسلام را نشان دادند. میلیون‌ها انسان آزاده هم گریستند و فریاد انتقام سر دادند، این همان قدرتی است که دشمنان ما را بیمناک کرده است. امروز دشمنان ما در ترس و دلهره به سر می‌برند و قدرت ما خواب را از چشمان‌شان ربوده است.
پس گریه بر شهید خواهیم کرد، تا عظمت شهید و قدرت شهید را به رخ جبهه کفر بکشانیم.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید