اعتماد/ متن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری:
در مقطع فعلی به دلیل شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت ویژه‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده است. فکر می‌کنم مردم ایران در این ۴۰ سال نشان دادند در مقاطع حساس که کشور نیازمند حضور سرنوشت‌ساز آنها بوده، الان هم نیاز به این حضور است و ان‌شاء‌الله در انتخابات دوم اسفند شاهد حضور خوب مردم پای صندوق‌های رای باشیم و ان‌شاءالله مجلسی قوی شکل بگیرد تا بشود برای حل مسائل کشور گام‌های جدی‌تری بردارند.

محمدجواد ظریف:
شاید فکر می‌کردیم اگر افراد بیشتری تایید صلاحیت می‌شدند، مردم حضور بیشتری در انتخابات و انتخاب بیشتری داشتند. اما امروز زمان آن بحث نیست. امروز زمان این است که به امریکایی‌ها بگوییم سیاست فشار حداکثری‌تان شکست خورده است.

باید امریکا را مجبور کنیم به پای میز مذاکره برگردد.

سناتورهای امریکایی شاید از ۲۰ سال قبل و بیشتر به دیدار من می‌آمدند ... دیدار با سناتورها هیچ اتفاق جدیدی نیست.

اگر هم به لیست سیاه برگردیم که به خاطر سیاست‌ها و کارشکنی‌های امریکا خواهد بود، دوباره از نو شروع خواهیم کرد تا کمترین خسارت به کشور وارد شود. امروز هم هنوز همکاران ما در حال تلاش هستند و سعی می‌کنیم بهترین نتیجه را از اجلاس بگیریم.

منطقه خلیج فارس کمبود نیرو ندارد. آنچه کمبود دارد، عقل است که بفهمند چه چیز نیاز هست برای این منطقه.

علی ربیعی، سخنگوی دولت:
بنا بر گزارش دیروز وزیر اقتصاد در جلسه FATF اکثر کشورها از جمله اروپا، چین، روسیه، ترکیه، آفریقای جنوبی و سایر دوستان ایران از ما حمایت کردند و فقط امریکا، عربستان و اسراییل مخالف ایران بودند. همان کشورهایی که حامیان مالی تروریست هستند ولی بیشترین تلاش را کردند که ایران به لیست سیاه وارد شود.

انتخابات مجلس بر زندگی روزمره و نسل‌های آینده تاثیرگذار است؛ بنابراین مردم نباید نسبت به انتخابات بی‌تفاوت باشند. اصل حفظ صندوق رای اهمیت دارد و شرکت در انتخابات، رای به بقای پویای صندوق رای است. هر انتخابات برنده و بازنده دارد اما پیروز نهایی، صندوق رای است. دولت از همه مردم درخواست دارد در انتخابات شرکت کنند.

محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری:
در شرایطی که امریکایی‌ها الان دو هفته است صحبت می‌کنند که مردم ناراضی هستند و با صندوق رای قهر کردند، بهترین پاسخ مشارکت مردم است. این بهترین پاسخ است که مردم گلایه‌هایی در برخی مسائل دارند، اما درون‌خانوادگی است و ربطی به امریکا و دشمن ندارد.

انتخابات دو اسفند از نظر دولت، نظام، جایگاه بین‌المللی و منطقه‌ای ما بسیار با اهمیت است. هرچه مشارکت مردم بیشتر باشد توطئه‌های امریکا و رژیم صهیونیستی خنثی می‌شود.

امیر حاتمی، وزیر دفاع:
امنیت جمهوری اسلامی ایران متکی به مردم است. مردم عقبه راهبردی نیروهای مسلح کشور هستند. حضور مردم می‌تواند برای کشور در انتخابات امنیت‌آفرین باشد.

سیاست جمهوری اسلامی ایران در مورد امنیت منطقه و خلیج‌فارس روشن است. ما معتقدیم امنیت منطقه باید به دست کشورهای خلیج‌فارس اتفاق بیفتد و حضور هر عنصر بیگانه‌ای می‌تواند موجب اخلال شود.

سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات:
این دستگاه‌های امنیتی تا پایان انتخابات با اشراف کامل اطلاعاتی امنیت انتخابات را حفظ و تامین می‌کنند.
حضور مردم در انتخابات یک مساله کمی نیست، بلکه حاوی پیام‌های خاص خود است و هر چه حضور بیشتر باشد این پیام را می‌دهد که اراده ایرانی تزلزل‌پذیر نیست و مردم با نظام پیوند دارند. اگر هم گلایه‌هایی وجود دارد این گلایه‌ها خود را پای صندوق نشان نمی‌دهد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید