جام جم/ « قوه قضاییه به مساله گرانی ورود کند » عنوان سرمقاله روزنامه جام جم نوشته حسین مظفر است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

قوه‌قضاییه یکی از قوایی است که تامین‌کننده حقوق شهروندان در ابعاد امنیتی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی است و اگر در این زمینه با قدرت و اقتدار خوبی فعالیت کند طبعا موجب رضایت مردم می‌شود.
در دوره اخیر و در مدیریت آقای رئیسی به دلیل این‌که ایشان از ابتدا فرزند قوه‌قضاییه بوده و اقدامات خوبی انجام داده باعث مثبت شدن نگاه عمومی جامعه به دستگاه قضا شده است، لذا مردم نسبت به آن اظهار امیدواری می‌کنند.
یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در زمینه موفقیت قوه‌قضاییه، مبارزه با فساد است و در این ارتباط، افراد و شخصیت‌ها برای این دستگاه فرقی ندارند. همچنین بازرسی‌هایی که دستگاه قضایی انجام می‌دهد و به‌صورت مستقیم با مردم سرو کار دارد از دیگر مواردی است که در کارکرد بهتر آن تاثیرگذار بوده است. موضوع دیگری که اخیرا در دستور کار این قوه قرار گرفته بحث کاهش یا رایگان کردن هزینه دادرسی و دادخواهی است، چرا که مردم در این زمینه مشکل داشتند و به‌دنبال هزینه‌های بالای شکایت شاید از آن منصرف می‌شدند. در ضمن ورود رئیس قوه‌قضاییه به موضوع کارخانجات تولیدی که در حال تعطیلی بوده و صاحبان آنها از این موضوع سوءاستفاده کرده و مشکلاتی برای کارگران به‌وجود می‌آوردند از دیگر موضوعاتی است که در عملکرد بهتر دستگاه قضایی تاثیر داشته است.
نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، مبارزه با گرانی است. البته دولت وظیفه سنگینی در این ارتباط دارد، اما در عین حال مردم انتظار دارند دستگاه قضایی در این زمینه جدی‌تر وارد شود، چرا که مردم احساس می‌کنند کشور رهاست. بنابراین اگر قوه‌قضاییه در کنار مبارزه با فساد و دیگر موارد به این موضوع هم رسیدگی کرده و آن را مورد توجه قرار دهد دستاوردهای امیدوار‌کننده‌ای به همراه خواهد داشت.