اعتماد/متن پیش رو در  منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
 
با گذشت یک روز از انتشار خبر گم‌شدن یک مجموعه عکس مربوط به دوران ناصری در کاخ گلستان، حالا مدیرمجموعه میراث جهانی کاخ گلستان خبر می‌دهد که زمان مفقود شدن این مجموعه، به اسفند ماه سال گذشته بازمی‌گردد.
با گذشت یک روز از نشر خبر مفقود شدن یا سرقت رفتن یکی از آلبوم‌های ارزشمند کاخ گلستان و اعتراض کاربران فضای مجازی به آن، حالا محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه‌ها درخصوص مفقودی یا سرقت یکی از آلبوم‌های کاخ گلستان به ایلنا گفته است: «در حال حاضر در کاخ گلستان مشغول به انبارگردانی هستند و ذی‌حسابی مسوول این موضوع است.» کارگر معتقد است که استفاده از واژه انبارگردانی شاید درست نباشد و در حال حاضر تمام اشیا در اختیار امین اموال قرار دارد و در حال بررسی و انتشار آمار اصلی است. با این حال، صحبت‌های آفرین امامی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با خبرگزاری میراث‌آریا نشان می‌دهد که مفقودی این آلبوم عکس، نه به امروز، بلکه متعلق به اواخر اسفند سال ۱۳۹۸ است.

امامی در گفت‌وگو با این خبرگزاری رسمی وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفته است: «اواخر اسفند سال 98 امین اموال آلبوم‌خانه کاخ گلستان در آخرین انبارگردانی خود متوجه شد که یک آلبوم ناصری حاوی 100 قطعه عکس کوچک در قفسه نیست، این موضوع را به من اعلام کرد، بلافاصله برای پیشگیری از موضوعات سوء بعدی، اقدامات حقوقی انجام شد. با واحدهای ذی‌صلاح وزارتخانه، پلیس اینترپل و قوه قضاییه نیز در این زمینه مکاتباتی انجام دادیم حتی مشخصات و تصاویر اثر نیز برای پلیس اینترپل ارسال شد.» گرچه این مدیر مدعی شده است که با بررسی یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی، مشخص شده که هیچ نشانه‌ای مبنی بر سرقت وجود ندارد، اما سوال اینجاست که چرا پس از گذشت 5 ماه و حالا که خبر مفقود شدن این آلبوم منتشر شده است، مسوولان به فکر انبارگردانی افتاده‌اند، انبارگردانی‌ای که به گفته مدیرمجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، امری زمانبر است. او گفته است: «برای بررسی موضوع، کمیته‌ای متشکل از اداره‌ کل موزه‌ها، نماینده مدیریت کاخ گلستان، یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی و نماینده ذی‌حسابی و اداره‌ کل امور مالی وزارتخانه به ‌منظور انبارگردانی رسمی تشکیل شد. این انبارگردانی آغاز شده و باتوجه به اینکه حجم آثار زیاد است انجام این کار زمان‌بر است و ما نمی‌توانیم درباره مفقود شدن اثر تا پایان انجام آن نظر قطعی اعلام کنیم.» شنیده‌ها حاکی است که این مجموعه عکس، احتمالا متعلق به تصاویر زنان حرمسرای ناصری است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar