صبح نو/متن پیش رو در صبح نو منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست

«انیس نقاش» کارشناس لبنانی با اشاره به حوادث اخیر بیروت و سفر مکرون به لبنان، به خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» گفت: رسانه‌‌‌های غربی اخباری با موضوع حوادث بیروت انعکاس می‌‌دهند که بیشتر آنها کذب و واهی است. آنچه این روزها از حوادث بیروت می‌‌توان دریافت این است که دشمن صهیونیستی است و غرب تلاش دارد تا چهره حزب‌الله را مخدوش و در امور داخلی لبنان دخالت کند.
این کارشناس لبنانی تصریح کرد: برخی رسانه‌ها برنامه‌ای دارند که بر اساس خصومت و دشمنی با مقاومت شکل گرفته است. این مجموعه از رسانه‌های شکست‌خورده، با اموال نفتی کشور‌های عربی تأمین می‌شوند. کسانی که در جست‌وجوی سراب هستند، نخواهند توانست چهره مقاومت را مخدوش کنند و به آن ضربه‌ای بزنند. بهترین راه برای مقابله با رسانه‌های گمراه‌کننده، تحریم این رسانه‌هاست.
 
مقاومت لبنان یکپارچه و منسجم است
وی افزود: آنها می‌‌خواهند در واقع موقعیت حزب‌الله را با اخبار جعلی خودشان مخدوش کرده و انفجار را متوجه حزب‌الله کنند که تهمتی بیش نیست. نصرالله در سخنانش تاکید کرد که باید تحقیقات در این‌باره تکمیل شود و آنچه تحقیقات بگوید، ملاک و حجت است. مقاومت لبنان یکپارچه و منسجم است و دچار لغزش نشده و مردم نیز مانند گذشته اطراف آن هستند. سخنان نصرالله درباره حوادث بیروت نشان داد که حادثه بیروت ارتباطی به حزب‌الله ندارد و حزب‌الله سلاح و مخازنی در محل حادثه نداشته است. سخنان نصرالله جواب قاطعی بود که آنها را متوجه عدم‌دخالت در امور لبنان کرد.
وی ادامه داد: بعد دیگری از سخنان نصرالله نشان داد که از کمک‌‌‌های بین‌المللی برای این حادثه استقبال می‌‌کند و اینکه اینگونه حمایت‌‌‌ها سرعت یابد و دیگر اینکه لبنانی‌ها برای مواجهه با این رویداد همکاری و همدردی بیشتری با خانواده مجروحان و قربانیان حادثه داشته باشند.
 
دیدار مکرون با نماینده پارلمانی حزب‌الله
وی با اشاره به سفر مکرون به بیروت یادآور شد: «امانوئل ماکرون» رییس‌جمهور فرانسه، در جریان سفرش به لبنان، دیداری با نمایندگان احزاب لبنان که در مقر سفارت فرانسه برگزار شد، داشت و به طور جداگانه دقایقی با «محمد رعد» رییس فراکسیون پارلمانی حزب‌الله جلسه ‌ای برگزار کرد. هرچند از جزئیات این نشست چیزی منتشر نشده است اما آنچه می‌‌توان فهمید این است که فرانسه در امور سیاسی لبنان دخالتی نکند. این اولین دیدار بین رییس‌جمهور فرانسه و شخصیتی از حزب‌الله است که در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته.
 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar