فرارو/متن پیش رو در فرارو منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

روث بیدر گینزبرگ، یکی از قضات دیوان عالی ایالات متحده، روز جمعه گذشته درگذشت و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، گفته است که همین هفته نامزد خود برای پر کردن این کرسی خالی را معرفی خواهد کرد.

او گفت که گزینه‌اش "یک زن خواهد بود، زنی بااستعداد و باهوش. " نام دو نامزد محافظه‌کار بیش از دیگران برای این شغل مادام‌العمر مطرح می‌شود، اما طبق گزارش‌ها چند اسم دیگر نیز در فهرست احتمالی وجود دارد.

ترامپ تا کنون دو قاضی برای دیوان عالی منصوب کرده است - نیل گرساچ در سال ۲۰۱۷ و برت کاوانا در سال ۲۰۱۸. اما از آنجایی که تنها شش هفته به انتخابات ریاست‌جمهوری باقی مانده است، مخالفان دموکرات ترامپ دارند به شدت به او فشار می‌آورند و تاکید دارند که انتخاب نامزد باید به بعد از رای‌گیری موکول شود.


ایمی کنی برت محبوب محافظه‌کاران مذهبی است و مدافع حقوق فراگیر مالکیت اسلحه است

این کاتولیک مذهبی ۴۸ سال دارد و به گزارش مجله نوتردام در سال ۲۰۱۳ گفته بود که "زندگی در زمان لقاح آغاز می‌شود. " این موضع او را بین آن دسته از مذهبیان محافظه‌کاری که می‌خواهند تصمیم سال ۱۹۷۳ دیوان عالی برای قانونی کردن سقط جنین در سراسر کشور را ملغی کنند بسیار محبوب می‌کند.

او در عین حال از سیاست‌های مهاجرتی سختگیرانه آقای ترامپ نیز حمایت کرده است و مدافع حقوق فراگیر مالکیت اسلحه است.

ترامپ در ماه اکتبر ۲۰۱۷ او را برای ریاست دادگاه استیناف شیکاگو نامزد کرده بود و سنا نیز بعد از طی روند سخت بررسی با ۵۵ رای در برابر ۴۳ رای انتصاب او را تایید کرد. او در عین حال یکی از افرادی بود که برای جایگزینی آنتونی کندی، قاضی دیوان عالی، در سال ۲۰۱۷ مد نظر رئیس‌جمهور بود.

او که دانش‌آموخته مدرسه حقوق دانشگاه نوتردام است ابتدا به عنوان منشی آنتونین اسکالیا، قاضی دیوان عالی که در سال ۲۰۱۶ فوت کرد، مشغول به کار شد و سپس به مدت ۱۵ سال در همان دانشگاه به تدریس حقوق پرداخت.

او متولد نیواورلئان است و با یکی از دستیاران سابق دادستان ایالات متحده در منطقه شمال ایندیانا ازدواج کرده است. آن‌ها هفت بچه دارند.

 

باربارا لاگوآ لاتین تبار است

این آمریکایی کوبایی‌تبار متولد میامی است و نخستین قاضی لاتین‌تبار دیوان عالی فلوریدا بود. اگر به عنوان نامزد انتخاب شود و به تایید سنا نیز برسد، بعد از سونیا سوتومایر که توسط باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، به دیوان عالی منصوب شد، دومین لاتین‌تباری خواهد بود که در عالیترین دادگاه آمریکا خدمت می‌کند.

لاگوآ که ۵۳ سال دارد در سپتامبر ۲۰۱۹ توسط آقای ترامپ نامزد ریاست دادگاه استیناف آتلانتا شد و سنا نیز با ۸۰ رای در برابر ۱۵ رای انتصاب او را تایید کرد. این دادگاه‌های استیناف منطقه‌ای یک پله پایینتر از دیوان عالی محسوب می‌شوند.

او به همراه اکثریت قضات این دادگاه در ماه جاری به تایید قانونی رای داد که محکومان سابق را به پرداخت هزینه‌های باقی‌مانده دادرسی ملزم می‌کند.

لاگوآ مانند قاضی گینزبرگ فارغ‌التحصیل مدرسه حقوق کلمبیا است. او در ادامه مدتی دادستان فدرال بود و سپس به مدت یک دهه به عنوان قاضی یکی از دادگاه‌های استیناف فلوریدا خدمت کرد.

او در سال ۲۰۰۰ به صورت رایگان وکالت خانواده الیان گونزالس را پذیرفت. مادر این پسربچه هنگام فرار از کوبا به آمریکا در دریا غرق شده بود و خود او نیز در نزدیکی سواحل فلوریدا پیدا شد و مساله حضانت او به یک دعوای حقوقی بین پدر کوبایی و اقوام آمریکایی الیان تبدیل شد.

شوهر او نیز حقوقدان است و آن‌ها سه دختر دارند.

اسامی دیگری که به گوش می‌رسد
کیت کامرفورد تاد - او در حال حاضر معاون مشاور حقوقی کاخ سفید است و از حمایت گسترده‌ای در کاخ سفید برخوردار است. او قبلا منشی کلارنس توماس، قاضی دیوان عالی، بود و مدتی نیز در مرکز دعاوی اتاق بازرگانی ایالات متحده به عنوان معاون و مشاور حقوقی ارشد خدمت کرد. او فارغ‌التحصیل هاروارد است.

جوان لارسن - او در نوامبر ۲۰۱۷ توسط آقای ترامپ نامزد ریاست دادگاه استیناف سینسیناتی شد و سنا نیز با ۶۰ رای در برابر ۳۸ رای انتصاب او را تایید کرد. خانم لارسن ۵۱ ساله تا پیش از آن عضو دیوان عالی میشیگان بود و فارغ‌التحصیل دانشگاه نورت‌وسترن است. او در عین حال یکی از اعضای فهرست رئیس‌جمهور برای جایگزینی کرسی قاضی کندی بود و مدتی نیز منشی قاضی اسکالیا بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar