رپرتاژ آگهی/ایران یکی از 10 کشور زلزله‌خیز دنیاست. بسیاری از شهرهای ایران بر روی گسل قرار گرفتند. در 2 ماه اخیر، بسیاری از شهرهای ایران لرزیدند که باعث ترس بسیاری از مردم شد؛ همین موضوع باعث شد بیمه زلزله اهمیت بیشتری پیدا کند و تقاضای آن به‌شدت در میان هم‌وطنانمان بالا برود. به همین منظور، بیمه‌بازار، وبسایت مقایسه و خرید آنلاین بیمه، برای پاسخ‌گویی مناسب به این نیاز اقدام به فروش بیمه‌نامه‌ زلزله‌ کرده است.
بیمه زلزله چیست
زلزله بیمه‌ جداگانه‌ای ندارد و همراه با بیمه آتش‌ سوزی ارائه می‌شود. بیمه زلزله یکی از پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی است و با پرداخت حق ‌بیمه بیشتری، قابل خریداری است. سه پوشش اصلی آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار (آصا) به‌محض خرید این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرند. پوشش‌های اضافی زلزله، سرقت، شکست لوله، و ... در صورت خواست مشتری و با پرداخت کمی حق بیمه بیشتر اضافه خواهند شد.
تفاوت بیمه زلزله بیمه‌بازار
بیمه‌بازار برای راحتی شما مشتریانِ عزیز، اقدام به فروش بسته‌های آماده بیمه زلزله به طور جداگانه با تعرفه‌های از پیش تعیین‌شده کرده که شما می‌توانید تنها با انتخاب شهر محل سکونت و متراژ منزلتان، نزدیک ترین طرح بیمه ای را انتخاب و خریداری کنید. شرکت های بیمه برای سادگی هرچه بیشتر خرید بیمه زلزله، این بسته های آماده را طراحی کرده و با تخفیف های قابل توجه، شرایط را برای خرید این بیمه نامه ضروری فراهم کرده اند.
ورود به بیمه بازار و مقایسه و خرید بیمه زلزله
در این طرح های بیمه ای، سقف پوشش ها از پیش مشخص شده اند، و در صورتی که مایل باشید پوشش های دیگری را نیز اضافه کنید، می توانید با خرید بیمه آتش سوزی، موارد مورد نظر خودتان را تعیین کنید.
حق بیمه زلزله چگونه تعیین می‌شود؟
در این نوع بیمه زلزله، نرخ حق بیمه بر اساس موقعیت جغرافیایی مورد بیمه و سقف تعهدات آن تعیین می‌شود.
در شرایط فعلی، کمتر از دو درصد واحدهای مسکونی کشور تحت پوشش خطر زلزله هستند. درست است که ما نمی‌توانیم جلوی وقوع زلزله را بگیریم؛ اما می‌توانیم از پیامدهای آن جلوگیری کنیم برای مثال؛ با دارا بودن بیمه زلزله، تمامی خسارت واردشده به مکان‌های مسکونی و غیرمسکونی با وسایل و لوازم داخلی‌شان تحت پوشش خواهند بود. برای مشاهده طرح‌ها و تعرفه‌های بیمه زلزله به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید.