آخرین خبر/ امروزه استفاده از موبایل امری اجتناب ناپذیر است. این مسئله زمانی خطرساز می شود که افراد به موبایل اعتیاد پیدا کنند و به این وسیله در روند زندگی خود مشکل ایجاد کنند. در این مطلب به معرفی 4 اپلیکیشن برای رهایی از شر اعتیاد به موبایل می پردازیم.

1- OffTime

نحوه کار این اپلیکیشن به صورت جدا کردن کاربر از گوشی با بلاک کردن برنامه هایی است که می‌توانند حواس فرد را پرت کنند مانند تلگرام و انواع بازی‌ها. این برنامه با فیلتر کردن ارتباطات سعی دارد به افراد معتاد به شبکه‌های اجتماعی نیز کمک کند. یکی از اطلاعاتی که این نرم افزار مورد بررسی قرار می‌دهد، مدت زمان استفاده شما از موبایل خود است.

2- Moment

اپلیکیشن Moment با تحت‌نظر گرفتن میزان استفاده شما از تلفن همراه محدودیت‌های روزانه برایتان وضع می‌کند و اگر از این محدودیت‌ها عبور کنید برنامه به شما هشدار می‌دهد. می‌توانید با تغییر در تنظیمات این اپلیکیشن آن را مجبور کنید که شما را از گوشی فراری دهد. حتما می‌پرسید چگونه؟ اگر بیشتر از زمان تعیین شده از گوشی استفاده کنید Moment تمام صفحه گوشی را از هشدارها و پیغام‌های مختلف پر می‌کند تا کلافه‌تان کند.

3- break free

قابلیت‌های این برنامه مشابه خیلی از اپلیکیشن های مشابه است با این تفاوت که اطلاعات را تا جایی‌که برای فهم کاربر ساده و آسان باشد ریز می‌کند. همچین به کاربر نشان می‌دهد که چندین بارقفل صفحه‌ گوشی را باز کرده و به‌طور کاملا دقیق تعداد ورودهای وی به منوی موبایل را در طول روز را ثبت می‌کند. این سیستم بهترین گزینه برای کسانی است که علاقه دارند برای خود هدف‌گذاری کنند و خودشان را به چالش بکشند.

4- AppDetox

آیا معتاد به بازی‌های موبایل هستید؟ دائم در حال چک حساب توییتر خود هستید؟ AppDetox به شما کمک می‌کند تا همه این مشکلات را تحت کنترل درآورید. می‌توانید برای هر برنامه موبایل یک پارامتر خاص تعریف کنید تا در زمان‌های مشخص که مشکلی وجود ندارد به آن برنامه دسترسی داشته باشید. هربار که یکی از قوانین را زیر پا بگذارید این اپلیکیشن به شما یادآوری می‌کند که گوشی را زمین بگذارید.

*این اپلیکیشن ها را می توانید از اپ استورهای مربوط به پلتفرم گوشی خود دانلود کنید.


مطالب جذاب، داغ و آموزشی فناوری اطلاعات در کانال تلگرامی «آی تی»

برای دیدن مطالب جذاب روی این لینک کلیک کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»