آخرین خبر/( از این‌سو به خانه‌ات نگاه کن)
به اطراف خود نگاه کنیم چقدر کالای ایرانی در خانه خود داریم طبق یک پژوهش اجتماعی بسیاری از کالاهای خانه های ایرانی تولید داخلی است، فرش و موکت، سرویس چوب و مبلمان، ظروف چینی، حتی بسیاری از ظروف آشپزخانه اما در این میان اکثر کالاهای برقی خانه هایمان را لوازم خارجی پر کرده است
طبق آمار وزارت کار، ۲۵% مردم، لوازم خانگی ایرانی خریداری می‌کنند. اما در تحقیقات میدانی این رقم به ۱۱% میرسد، در حالی که ۴۰% افراد، تمایل به خرید لوازم خانگی خارجی دارند. در واقع کالاهای خارجی در جلب اعتماد مردم بسیار موفق ظاهر شده‌اند و پاداش این جلب اعتماد، افزایش قیمت دو الی چند برابری آن‌ها نسبت به همتاهای ایرانی‌شان است. این درحالی‌ست که در صورت خرابی یا نقص در کالای خریداری شده، هزینه زیادی برای جبران این خسارت نیز از جانب خریدار بایستی پرداخت شود.
در صورتی که در اغلب کشورها، مردم با خریداری از کالاهای تولید داخلی، نه تنها به اقتصاد کشور کمک می‌کنند، بلکه صحنه رقابت را در بین کارخانه‌ها و تولیدکنندگان کشور تنگ‌تر و در نتیجه باعث ارتقاء کیفیت محصولات می‌شوند.
ما نیز می‌توانیم با حمایت و اعتماد به کالای تولیدشده کشورمان و پرداخت هزینه‌ای به مراتب کمتر، سبب ارتقا کیفیت محصولات و به دنبال آن، آسایش و راحتی زندگی خود باشیم. در کنار این آسایش فردی، در ایجاد هزاران موقعیت شغلی که منجر به آسایش و روح تازه‌ای در جامعه می‌شود، سهیم شویم.
اما شاید یکی از دلایل این آمار پایین، عدم آشنایی ما با محصولات و برندهای ایرانی باشد. بیشتر مواقع به دلیل کمبود وقت، مغلوب اولین تبلیغ یا برندهای پرآوازه می‌شویم اما کافی‌ست در همان ابتدا سری به وبسایت این‌سو بزنید. وبسایت این‌سو با معرفی کالاها، فروشندگان و برندهای ایرانی، موجب آشنایی مصرف‌کنندگان با کالاهای داخلی شده و شما به راحتی می‌توانید کالای مورد نظر خود را از میان چندین گزینه پیش رو، انتخاب و خریداری کنید.
همچنین این‌سو، این امکان را به شما می‌دهد تا کالا، فروشگاه و یا برند خود را در این وبسایت ثبت کرده تا با دیگر همتاهای خود به رقابت بپردازد.
به این‌سو نگاه کن، ایران را در خانه‌ات بچین.
www.insooo.ir