دیجیاتو/ بار دیگر ماه مهمانی خدا فرا رسید تا حال و هوایی جدید با خود به همراه بیاورد. در ماه رمضان هر فرد مسلمانی باید علاوه بر روزه داری، به سلامت جسمانی خود نیز توجه کند. به همین مناسبت قصد داریم با تمرکز روی روزه داری سالم، اپلیکیشن هایی کاربردی به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها رمضان را با حفظ سلامت جسمی سپری کنید.

ساعات روزه گرفتنتان را مدیریت کنید: Zero - Fasting Tracker

امسال ماه رمضان روزهای طولانی خواهد داشت و بد نیست برای پیگیری برنامه روزه تان از یک اپلیکیشن کاربردی استفاده کنید. برنامه Zero - Fasting Tracker دقیقا برای این طراحی شده که ساعات روزه شما را دنبال کرده و ذخیره کند تا بدانید چند ساعت روزه گرفته اید.


این برنامه از انواع دیگر روزه هم پشتیبانی می کند که احتمالا می تواند برای یک رژیم غذایی مناسب در سایر اوقات سال نیز به کارتان بیاید. اما بخش اصلی که در ماه رمضان برایتان کاربردی تر خواهد بود، قابلیت تنظیم دستی زمان افطار و سحر و در واقع تعیین ساعات روزه است. می توانید در این حالت برای برنامه تعیین کنید که چند ساعت روزه می گیرید. بعد از آن تایمر برنامه فعال شده و ساعات باقی مانده و سپری شده از روزه را نشانتان میدهد. پس از اینکه زمان روزه تمام شد هم می توانید نکات مورد نظرتان را در برنامه یادداشت کرده و وضعیت خودتان را ثبت کنید. این برنامه رکوردی از تمام روزهایی که روزه گرفته اید درست می کند و می توانید آمار ساعات آن در اختیار داشته باشید.


نسخه اندروید مورد نیاز: 5 به بالا

حجم: 13 مگابایت
*لینک دانلود برای اندروید / iOS*

به اندازه کافی آب بنوشید: My water balance

یکی از چالش های اصلی در هنگام روزه گرفتن به ویژه در ماه های گرم سال، مدیریت مقدار آب مصرفی در فاصله بین افطار و سحر است. در واقع باید آب مورد نیاز بدن طی این ساعات مصرف شود تا در مدت روزه سلامتی بدن به خطر نیفتد. اپلیکیشن My Water Balance به شما یادآوری می کند که با فاصله معین آب بنوشید تا آب کافی به بدنتان رسیده و مجبور نباشید هنگام سحر یکباره چند لیوان آب بنوشید.


در این اپ ساعات بین افطار تا سحر را به اپلیکیشن اعلام می کنید تا در این مدت و مثلا به فاصله هر دو ساعت شما را خبر کند تا یک لیوان آب بنوشید. می توانید با یک حساب و کتاب ساده ساعات خوابتان را هم لحاظ کنید تا در آن زمان برای شما نوتیفیکشن نیامده و بتوانید با خیال راحت بخوابید.

این برنامه بسیار کاربردیست و با ظاهری ساده و جذاب می تواند گزینه مناسبی برای پیگیری وضعیت نوشیدن آب باشد. به همین دلیل می توانید استفاده از این برنامه را در ماه رمضان شروع کرده و برای بقیه سال هم ادامه دهید. در ورژن رایگان برنامه، نوشیدنی های دیگر مثل قهوه و چای هم گنجانده شده و این امکان را دارید که نوشیدن چای یا قهوه را هم در برنامه وارد کنید.


نسخه اندروید مورد نیاز: 4.4 به بالا
حجم: 50 مگابایت
*لینک دانلود برای اندروید / iOS*

خوابتان را مدیریت کنید: Sleep Cycle

اگر از آن دسته افرادی هستید که بدون سحری خوردن روزه می گیرید احتمالا مشکل چندانی برای تنظیم ساعت خوابتان در ماه رمضان نخواهید داشت. اما افرادی که برای خوردن سحری از خواب بیدار می شوند برای تنظیم خوابشان باید برنامه ای منظم داشته باشند. علاوه بر آن ایام شب زنده داری در این ماه هم بر کیفیت و مقدار خواب تاثیر زیادی می گذارد که در صورت جبران نشدن می تواند بر کارایی فرد در طول روز تاثیر گذار باشد.


با اپلیکیشن Sleep Cycle می توانید علاوه بر مدیریت ساعت خواب، کیفیت خوابتان را نیز پایش کنید. به این صورت که برنامه با ضبط وضعیت تنفس شما به کیفیت خوابتان پی می برد و این امکان را دارد که در زمان سبک تر بودن خوابتان شما را بیدار کند. علاوه بر این قابلیت های ساده ای مثل آلارم بیداری هم در این برنامه گنجانده شده است.


نسخه اندروید مورد نیاز: 4.4 به بالا
حجم: 32 مگابایت
*لینک دانلود برای اندروید / iOS*

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی