گیم اسکن/یک تحقیق که به‌تازگی در کشور انگلستان انجام گرفته، افزایش تمایل افراد بالای ۶۵ سال به انجام بازی‌های ویدیویی را نشان می‌دهد.
یکی از زیبایی‌های بازی‌ های ویدیویی این است که هرکسی در هر سن و سالی می‌تواند به سمت آن جذب شود و از انجام آن لذت ببرد. در حقیقت این تفکر که بازی‌های ویدیویی تنها بخشی از دوران جوانی و نوجوانی یک فرد هستند و فقط باید در آن دوران انجام شوند دیگر حقیقت ندارد و در سالیان اخیر دستخوش تغییراتی شده است.
حال و بر اساس جدیدترین اخبار بازی و طبق یک تحقیق که در کشور انگلستان و از میان افراد مسن انجام گرفته، مشخص شده که در ۴۲ درصد از افراد ۵۵ تا ۶۴ سال و بالاتر، از هر چهار نفر یک نفر (۲۷ درصد افرادی که بالای ۶۵ سال سن دارند) در پنج سال گذشته‌ی عمر خود، از انجام بازی‌های ویدیویی لذت برده است. این تحقیق که روی بیش از ۲ هزار نفر انجام گرفته، بخشی از یک کمپین موسوم به Must Play May است که بزرگ‌ترین و بهترین بازی‌های روز بازار را صرف‌نظر از سن شخص، به وی پیشنهاد می‌دهد.


به نظر شما این لذت ناشی از بازی‌ها برای این افراد بالای ۶۰ سال چه چیزی می‌تواند باشد؟ این‌طور که مشخص است بیش از ۴۰ درصد این افراد تنها به این دلیل وارد یک بازی مثلا استراتژی می‌شوند تا ذهن خود را فعال نگه دارند و از فکر و هوش خود برای پیش‌برد اهداف بازی استفاده کنند و از این راه از استرس روزانه‌ی خود بکاهند؛ در حالی که ۲۰ درصد این اشخاص حالت چندنفره را دوست دارند؛ آن‌هم به این علت که در آن می‌توانند در کنار نوه‌های خود بازی کنند و نقش حمایتی داشته باشند و البته، مقداری نیز امتیاز و لوت به‌دست آورند!
نتایج این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که تقریبا چهار والد از هر دَه والد دائما در حال بازی کردن با فرزندان خود هستند. به نظر آن‌ها هیچ‌ چیزی به اندازه‌ی گذراندن وقت و اجرای بازی‌های ویدیویی سالم و مفرح در کنار فرزندان و همچنین رقابت با آنان نمی‌تواند عاشقانه باشد و حس دوستی و ارتباطات بین والدین فرزندی را تقویت کند و باعث ثبت لحظات به‌یاد‌ماندنی و خوب شود./
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید