آخرین خبر/ اخیراً برنامه‌های تغییر چهره محبوبیت ویژه‌ای در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی پیدا کرده‌اند و بدون شک معروف ‌ترین آن‌ها برنامه FaceApp است که کاربران با استفاده از آن چهره خود را در دوران پیری شبیه سازی می‌کنند. حال به تازگی سایت جدیدی با نام AIPortraits.com راه اندازی شده است که سلفی‌های شما را به نقاشی‌های پرتره‌ دوران رنسانس تبدیل می‌کند. اپلیکیشنی نیز برای این وبسایت معرفی شده که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

در بخش توضیحات این وب‌سایت ذکر شده است که محققان برای آموزش این هوش مصنوعی از 45000 پرتره در دوران ابتدایی رنسانس استفاده کرده‌اند و موفق به خلق یک اثر هنری مدرن شده‌اند. البته امکان انتخاب نقاش مورد نظر برای طراحی تصویر پرتره وجود ندارد، بلکه هوش مصنوعی با توجه الگوریتم‌های از پیش تعریف شده و عکس ثبت شده این انتخاب را انجام می‌دهد. البته این تنها مزیت اپ نبوده و شما می توانید عکس تان را با نقاشی های معروف ترکیب کنید و یک اثر هنری زیبا را دریافت کنید.

اخیراً برنامه FaceApp نگرانی‌های امنیتی را برای کاربران به وجود آورده بود، زیرا در زمان نصب بر روی گوشی هوشمند، دسترسی مورد نیاز برای مشاهده تمام عکس‌های موجود در حافظه را دریافت می‌کرد و تصاویر آپلود شده توسط کاربران را ذخیره می‌کرد. اما روند کار AIPortraits متفاوت است و تمام تصاویر آپلود شده پس از اتمام پروسه کاری حذف می‌شوند.

نسخه اندروید مورد نیاز: 4.1 به بالا
حجم: 17 مگابایت

*لینک دانلود*
برای دانلود اپلیکیشن‌هایی که برای کشور ما در دسترس نیستند از این روش استفاده کنید.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم