گیم اسکن/در بین ویدیوهای تبلیغاتی که سال ۲۰۱۸ حین مراسم گیم آواردز پخش می‌شد، دو ویدیو خیلی به مذاقم خوش آمد: اولی تیزر همین بازی است که امروز می‌خواهیم باهم ببینیم و دومی مربوط به بازی Hades بود. به خاطر دارم که با همان اولین بار تماشای تیزر به خودم گفتم: این بازی خوبی خواهد شد! چرا؟ چون در انتهای تیزر اشاره می‌کرد که «دوست من پدرو» قرار است برای کنسول سوئیچ منتشر شود و همین یک راهنما برای اطمینان از کیفیت یک محصول کافی است.

گذشت و گذشت تا چند وقت پیش که اخبار انتشار دوست من پدرو درز کرد و به فاصله کمی نمرات و بررسی‌ها نشان از موفقیت این عنوان مستقل دادند. علاوه بر کسب نمرات بالا از منابع موثق صنعت بازی‌های ویدیویی، این محصول بازخوردهای بسیار خوبی را هم از طرف مخاطبین دریافت کرد. به طوری که در هفته اول انتشار خود تبدیل به یکی از موارد مورد بحث (Trend) در انجمن‌های طرفداران نینتندو شد.
متاسفانه به دلایلی نتوانستم این ویدیو و مطلب را زودتر منتشر کنم. اما می‌دانم بازی به اندازه‌ای خوب هست که هنوز هم بشود با شوق و ذوق درباره آن صحبت کرد. محصول مستقلی که در کمال ناباوری ساخته دست یک نفر است! بله! این اولین بار نیست که یک نفر یک عنوان قابل قبول می‌سازد (مراجعه کنید به جایزه بهترین بازی مستقل سال ۲۰۱۸). دوست من پدرو ساخته استودیو DeadToast Entertainment و منتشر شده توسط Devolver Digital برای رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ است.