ویجیاتو/ Tiny Room Stories: Town Mystery از آن دسته بازی‌های پازل/معمایی است که در قالب یک تجربه اسکیپ‌روم مانند وارد می‌شود و به سرعت خودش را در دل علاقه‌مندان به این سبک جا می‌کند. جدیدترین ساخته استودیو Kiary games گرچه تنها چند ماه است که روی فروشگاه پلی استور عرضه شده، اما در همین مدت زمان کم مرزهای یک میلیون دانلود را رد کرده و توانسته در جلب رضایت کابران به صورتی چشمگیر موفق عمل کند.

داستان بازی
در Tiny Room Stories نقش یک کارآگاه خصوصی را دارید که تماسی اضطراری از سوی پدرش دریافت می‌کند. به منظور کمک به پدر، سریع راه میفتید در اولین شهر که قصد عبور از آن را دارید اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد و روند پیشروی شما به سمت پدرتان را کندتر می‌کند. درنهایت شما به محل مورد نظر می‌رسید و با چکی مواجه می‌شوید که پدرتان از یک کلیسا دریافت کرده. داستان درخصوص ماهیت چک و چگونگی صادر شدن آن ادامه پیدا می‌کند تا جایی که شما بتوانید کلید معمای ناپدید شدن پدرتان را پیدا کنید.

بازی در ارائه داستانی مرموز و کارآگاهی طور موفق عمل می‌کند. هر مرحله یا لوکیشن بازی بیانگر قسمتی از داستان بازی است. معمای مرموز پدرتان مثل یک پازل بزرگ است که تکه‌هایش در مکان‌های مختلف انداخته شده و شما برای پیدا کردن هر تکه مجبورید به این مکان‌ها سر بزنید. به مرور زمان و با پیچیده‌تر شدن معما، پای شما به مکان‌های جدیدی باز می‌شود که پشت سر گذاشتنشان سختی‌های خاص خود را دارد.

روش انجام بازی
حضور در هر محیط به معنی قرار گرفتن در فضایی مکعبی شکل و سه بعدی است. شما می‌توانید با چرخاندن محیط زاویه دیدتان را تغییر دهید و با این کار به هر جسم یا اتاق از هر چهار زاویه ممکن نگاه کنید. این کار تنها زاویه دید شما را تغییر نمی‌دهد، شما در آن واحد می‌توانید قسمت محدودی از هر اتاق را مشاهده کنید و برای پیدا کردن دید کامل نسبت به آن نیاز به چرخاندن محیط دارید.

همچنین بسیاری از اشیاء داخل محیط به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حاوی نکات رمزآلودی هستند. پی بردن به این نکات در بسیاری از مواقع مستلزم این است که شما محیط را بچرخانید و از زاویه‌ای دیگر و با دقتی بیشتر به هر شی نگاه کنید. هر جسم در محیط بازی هدفی دارد و شما می‌توانید روی آن کلیک کرده و آن را از نزدیک برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر بررسی کنید.

برای پیشروی در بازی نیازمند حل پازل‌هایی هستید که در بسیاری از مواقع شامل پیدا کردن کدهای عددی یا تصویری می‌باشند. کافی است این کدها را در محل‌های مربوطه وارد کنید تا شاهد باز شدن درها یا دریچه‌های پنهان در محیط باشید. هر معما در بازی آنقدر خلاقانه و مرتبط با محیط طراحی شده که شما به صورت پیش‌فرض و با حضور در هر مکان می‌توانید نوع پازل و نحوه حل کردن آن را حدس بزنید. اما هوشمندانه بودن آنان موجب می‌شود تا برای حل هریک مدت زمان نسبتا زیادی را صرف پیدا کردن اطلاعات مورد نیازتان کنید.

نسخه اندروید مورد نیاز: 4.1 به بالا
حجم: 51 مگابایت
سبک: معمایی
رده سنی: مناسب برای تمام سنین

*لینک دانلود*
برای دانلود اپلیکیشن‌هایی که برای کشور ما در دسترس نیستند از این روش استفاده کنید.

در کانال آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم