گیم اسکن/در حالی که سونی در نمایشگاه E3 2019 حضور پیدا نکرد و اطلاعاتی از بازی‌ها و کنسول نسل بعدی خود ارائه نداد اما به جای آن، مایکروسافت با دستی پر به این نمایشگاه آمد و با برگزاری کنفرانسی مفصل، درباره ایکس باکس اسکارلت (Xbox Scarlett) نیز به گفتگو پرداخت. کنسولی که نام کامل و نهایی آن، سال ۲۰۲۰ مشخص می‌شود و در حال حاضر، اسم رمز اسکارلت برای آن در نظر گرفته شده است.

در اینکه کنسول‌های نسل بعدی، بسیار قدرتمند هستند و نوآوری‌هایی را با خود به همراه دارند، هیچ شکی نیست و ما انتظار داریم با چنین کنسول‌های گیمینگی رو به رو شویم تا تجربه بازی‌ها به صورت واقع گرایانه‌تر و گیم‌پلی‌ای جذاب‌تر صورت گیرد. اگرچه نام اصلی ایکس باکس بعدی هنوز مشخص نیست و مایکروسافت نیز از آن با عنوان اسکارلت یاد می‌کند، بهتر است فعلا ما آن را ایکس باکس ۲ بنامیم. تا به حال اطلاعات متعددی درباره ایکس باکس ۲ یا اسکارلت منتشر شده است اما جزئیات دقیقی از آن افشا نشده تا آشنایی هرچه بهتری با این کنسول نسل جدید پیدا کنیم.
کنسولی که بهتر است آن را رقیب قدرتمند و سرسخت پلی استیشن ۵ سونی بدانیم. مایکروسافت در E3 2019 به قدرت بالا و بازی‌های انحصاری متعدد این کنسول اشاره کرد و همچنین بیان داشت که دستگاه جدید، کریسمس ۲۰۲۰ همراه با بازی Halo Infinite عرضه خواهد شد. این بدان معناست که بازی Halo Infinite یک عنوان لانچ خواهد بود. البته مشخص نشده دیگر بازی‌هایی که همزمان با ایکس باکس اسکارلت عرضه خواهند شد، چه نامی دارند.