گیم اسکن/درحالی که استیدیا (Stadia) از امتیاز بزرگ سرویس‌های قدرتمند گوگل بهره می‌برد، موانع بسیار بزرگی در مسیر موفقیت آن قرار گرفته‌اند که انتخاب آن را به عنوان بهترین سرویس استریمینگ دشوار می‌کند. به نظر می‌رسد سرویس جدید جیفورس نو (GeForce Now) سرویسی کاملا تکامل‌یافته است که البته چندین مشکل فنی جزئی دارد که آن‌ها را می‌توان باتوجه به مشکلات استیدیا نادیده گرفت. شخصا دوست دارم به جای استیدیا پولم را برای سرویس جیفورس نو هزینه کنم. پس در ادامه با گیم اسکن همراه باشید تا کامل این دو سرویس استریم گیمینگ را مورد بررسی قرار دهیم.

سرویس‌های استریمینگ همانند استیدیا، جیفورس نو و ایکس‌کلود (xCloud) هنوز به بلوغ خود نرسیده‌اند. همان‌طور که اطلاع دارید دو پلتفرم استیدیا و جیفورس نو به عنوان دو سرویس استریم، فعالیت رسمی خود را آغاز کرده‌اند بنابراین منصفانه به نظر می‌رسد که این دو را با هم مقایسه کنیم. من به عنوان نویسنده‌ی این مقاله، صدها ساعت را با این دو پلتفرم گذرانده‌ام و برای هردو از سخت‌افزارهایی مشابه استفاده کرده‌ام.
من یکی از تست‌ها را بر روی یک سرفیس گو (Surface Go) با رم ۴ گیگابایتی و کنترلر ایکس‌باکس وان اس و تست دیگر را با کنترلر گوگل استیدیا و گوگل پیکسل ۴ انجام داده‌ام. هر دو آزمایش را بر روی اینترنت یک گیگابایتی با میانگین سرعت ۵۲۳ الی ۵۴۸ مگابیت برثانیه و همچنین هردو را بر روی یک شبکه ترکیبی بررسی کردم.
به دلیل آن‌که بازی Destiny 2 برای هردو پلتفرم در دسترس است، نسخه‌ی ویژه‌ی هر سرویس را تهیه و مدت زمان زیادی را صرف بررسی کامل بخش‌های مختلف بازی کردم. این بازی از امکان کراس سیو برای این دو پلتفرم پشتیبانی می‌کند اما به دلیل محدودیت‌های بازی، ناچار شدم تا بازی را به‌طور کامل دو بار تجربه نمایم.