گیم اسکن/شرکت مایکروسافت، کنسول بازی اکس‌باکس سری اکس را در اواخر سال ۲۰۱۹ معرفی کرد. کنسولی که از قدرت سخت‌افزاری خیره‌کننده‌ای برخوردار است و طراحی منحصربه‌فردی هم دارد. این در حالی بوده که اکس‌باکس وان اکس، سه سال قبل از راه رسید و به عنوان کنسولی شناخته شده که قادر است بازی‌ها را با وضوح ۴K اجرا کند.

ممکن است در این بین، پرسشی به وجود بیاید که اکس‌باکس سری اکس شاید بسیار قدرتمند باشد، اما آیا اکس‌باکس وان اکس که می‌تواند با وضوح ۴K بازی‌ها را اجرا کند، وقتش رسیده تا به اکس‌باکس سری اکس ارتقا پیدا کند؟ این پرسشی است که بسیاری از گیمرها می‌توانند داشته باشند و مردد هستند که آیا باید این تعویض را هنگام عرضه Xbox Series X انجام دهند یا خیر.


سونی و مایکروسافت در میانه نسل تصمیم گرفتند که مدل‌های قدرتمندتری از پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان را در بازار عرضه کنند. این دو کنسول، توانایی این را دارند که از HDR پشتیبانی کرده و با وضوح ۴K بازی‌های روز را اجرا کنند.

لازم به ذکر است که در بحث بازی و قیمت، اختلاف بسیار زیادی بین کنسول اصلی و نسخه میان نسلی وجود ندارد. اما در این مطلب قصد داریم برای شما شرح دهیم که آیا واقعا ارزش ارتقا از Xbox One X به Xbox Series X وجود دارد یا خیر.