گیم اسکن/بهترین بازی‌های کنسولی که باید روی تلفن هوشمند هم بازی کرد
متن:
اگر تا به امروز فکر نمی‌کردید که بتوانید با گوشی هوشمند یا تبلت خود، بازی‌های ویدیویی بزرگی را تجربه کنید و یا اینکه آن‌ها را دستگاهی مخصوص بازی به حساب نمی‌آوردید، اکنون زمان آن رسیده که دیدگاه خود را تغییر دهید. دورانی که بهترین بازی موبایل، Snake بود تمام شد. امروزه شاهد انتشار عناوین کنسولی بسیاری برای سیستم عامل اندروید و iOS هستیم. البته باید به این مسئله هم اشاره کنیم که با فعالیت پلتفرم‌های جدیدی چون پراجکت اکس کلود (Project xCloud) و گوگل استیدیا (Google Stadia)، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها یک قدم به تبدیل شدن به یک کنسول گیمینگ نزدیک‌تر می‌شوند.

گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها هر روز، سریع‌تر و قدرتمندتر از روز قبل می‌شوند و تعداد زیادی از گوشی‌های گیمینگ در حال حاضر، قدرتی بیشتر از کنسول‌های قدیمی دارند و به استانداردهای کنسول‌های جدید بسیار نزدیک هستند. علاوه بر این، بسیاری از عناوین قدیمی با ارتقاء چشم‌گیری که داشته‌اند اخیرا برای گوشی‌های هوشمند نیز منتشر شده‌اند.

هم‌اکنون ۳۰ بازی در فروشگاه‌های اندروید و iOS موجود است که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. بسیاری از این عناوین در گذشته برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز به جز کنسول‌ها منتشر شده‌اند. تمامی این ۳۰ عنوان، همگی از بهترین و با کیفیت‌ترین بازی‌های زمان خود بوده‌اند.


بازی Max Payne Mobile یکی از عمیق‌ترین بازی‌ها که شاید معنای بازی‌های ویدیویی یا حرفه‌ای بودن گیمرها را بتوان به‌وسیله‌ی این بازی تشخیص داد. داستان و روایت این بازی فوق‌العاده است، روایتی که شاید خیلی کم در دنیای بازی‌ها تکرار شود. مکانیک بازی به نسبت سایر عناوینی که در آن دوران منتشر می‌شدند، عالی است. در روند گیم‎پلی، حرکات صحنه آهسته‌ای را می‌بینیم که اولین بار در مجموعه فیلم درخشان ماتریکس دیده شده‌اند. کنترل بازی به‌وسیله‌ی صفحه‌ی لمسی گوشی، یک چالش به نظر می‌رسد، اما با قطعیت می‌توانیم بگوییم که طراحی مراحل و محیط به نسبت بسیاری از بازی‌هایی که ۲۰ سال پیش منتشر شده‌اند بسیار بهتر و با کیفیت‌تر است.