گیم اسکن/شرکت گیم‌لافت از قدیم که بازی‌های گوشی‌ها، گرافیکی در حد میکرو داشتند در زمینه تولید بازی‌های موبایل فعال بوده است. بازی‌های این شرکت برای سیستم‌عامل جاوا سهمی قابل توجه از بازار را داشتند و امروزه هم با ابداع گوشی‌های هوشمند، این شرکت از برترین تولید و عرضه‌کنندگان بازی‌های موبایلی است. گستره‌ی این بازی‌ها نیز بسیار وسیع بوده به‌گونه‌ای که حتی فقط در یک ژانر خاص هم می‌توان چندین بازی خیلی خوب از ساخته‌های این شرکت مثال زد.


ما در این مقاله کوشیده‌ایم که با حفظ تنوع در ژانرهای گوناگون، ده بازی برتر این شرکت را که امروزه هم قابل بازی هستند برایتان معرفی کنیم. قابل توجه است که بازی‌های شرکت گیم‌لافت معمولاً همگی روی گوشی‌های میان رده و حتی تقریبا قدیمی و ارزان‌تر هم به خوبی اجرا می‌شوند. بنابرین اگر یک گوشی نه چندان قوی هم داشته باشید می‌توانید از بازی‌های زیر (البته با گرافیکی پایین‌تر) با خیال راحت لذت ببرید. پس با گیم اسکن همراه باشید.

بازی Sonic Runners Adventure یکی از معدود آثار سه بعدی سری سونیک است که عملکرد خوبی داشته است. همانند چیزی که از هر عنوان سونیکی انتظار می‌رود شاهد یک اثر سکوبازی بسیار سریع هستیم که عناصر بازی‌های دوندگی بی‌پایان مثل Subway Surfers را در خود دارد.

بازی دارای چندین شخصیت مختلف است که از میان آنان، کاراکتر خود را به دلخواه انتخاب می‌کنید. هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. دویدن در مراحل، به‌صورت خودکار انجام می‌شود و شما فقط باید با لمس کردن تصویر از موانع مختلف عبور کنید. مراحل بازی Sonic Runners Adventure متنوع هستند و این عنوان از سونیک، به‌خصوص برای سنین پایین‌تر خیلی مناسب است.


بازی‌های شاهزاده پارسی در جهان و صد البته در ایران، خیلی پر طرفدار هستند. یکی از بازی‌های موبایلی که بر اساس این سری ساخته شده، Prince of Persia Classic نام دارد که به‌وسیله Gameloft و Ubisoft Sofia تولید و عرضه شد که چندان پر طرفدار نشد. اما این نسخه به هر حال بازی خیلی خوبی است. در واقع، همان‌طور که اسم بازی نشان می‌دهد این نسخه دنباله‌رو عناوین کلاسیک سی سال پیش مجموعه شاهزاده پارسی است. کنترل‌های بازی، کمی خشک هستند اما اگر آن سکوبازی‌های دو بعدی قدیمی را دوست داشته باشید با عنوان سرگرم‌کننده‌ای طرف هستید.