دیجیاتو/ اپلیکیشن‌هایی که به مدیتیشن می‌پردازند کم نیستند و طی این سال‌ها اسم و رسمی برای خودشان به هم زده‌اند، اما هیچ کدام به اندازه Headspace موفق نبوده‌اند. دلیل چه بوده؟ برای دانستن چرایی موفقیت این اپلیکیشن کلمه دلیل کافی نیست. بلکه باید «دلایل» را یکی یکی با هم بشماریم.

اولین و مهم‌ترین دلیل گستردگی و تنوع تکنیک‌های مراقبه‌ای است که در Headspace پیدا می‌کنید. سازندگان اپلیکیشن خودشان را «راهنمای شخصی مدیتیشن و خواب» توصیف می‌کنند و برای همین، بسته به سن و جنس و شرایط افراد تمرین‌های ویژه‌ای طراحی کرده‌اند که باید به طور روزانه انجامشان داد. مثلا یک پکیج تمرین به گذر از شرایط سخت اختصاص پیدا کرده، یکی برای غلبه بر خشم و ناراحتی و دیگری به حفظ تمرکز و آرامش در محل کارتان کمک می‌کند.

اما شاید برایتان جالب باشد که این تمرینات به چه شکلی هستند؟ همینجا باید بگویم که برای استفاده کردن از Headspace باید به زبان انگلیسی تسلطی در حد متوسط داشته باشید چرا که بعضی تمرینات با صدای گوینده (که انتخاب زن و مردش به دست خودتان است) اجرا می‌شوند و شما باید با گوش دادن به حرف مربی، کارهایی که می‌گوید را انجام بدهید.

فرمان‌های مربی خیلی ساده‌اند. این که چطور و با چه ریتمی نفس بکشید، به یک سری چیزها «فکر کنید» و موقعیت‌هایی را برای خودتان تجسم کنید، یا این که چند دقیقه‌ای را به موزیک‌ها و صوت‌های آرامش‌بخش گوش بدهید که از نظر علمی تأثیر مثبت آن‌ها بر روی مغز انسان اثبات شده. باورتان نمی‌شود که همین تمرین‌های ساده چند دقیقه‌ای چه تأثیر بزرگی روی جسم و روان‌تان دارند!

نسخه اندروید مورد نیاز: 5 به بالا
حجم: 12 مگابایت


*لینک دانلود از گوگل پلی - - - - - - - - - - کافه بازار*
*iOS*

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم