زومیت/ Family Safety اپلیکیشن مدیریتی جدید مایکروسافت برای خانواده‌ها است که مدتی پیش نسخه‌ی آزمایشی آن منتشر شده بود و از‌این‌پس امکان دسترسی به نسخه‌ی نهایی‌اش وجود دارد.

Family Safety همان‌طورکه از نامش پیدا است، به خانواده‌ها امکان می‌دهد میزان استفاده از دستگاه‌‌ها و اپلیکیشن‌ها را مدیریت کنند.

والدین می‌توانند از Family Safety برای دریافت گزارش میزان استفاده از اپلیکیشن‌ها و مدت استفاده‌ی دیگر اعضای خانواده از دستگاه بهره ببرند و ازطریق Family Safety محدودیت زمانی برای اپلیکیشن‌ها وضع کنند. فرزندان می‌توانند ازطریق Family Safety درخواست افزایش مدت استفاده از اپلیکیشن را ثبت کنند. به‌طورکلی، Family Safety امکان برقراری تعاملات جالبی در بین اعضای خانواده فراهم می‌سازد.

اپلیکیشن Family Safety در بین پلتفرم‌های ویندوز و ایکس‌باکس و اندروید کامل هم‌گام‌‌سازی می‌شود؛ بنابراین، محدودیت‌های زمانی‌که برای اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها تعیین می‌کنید، هم‌زمان روی تمامی پلتفرم‌های مذکور اعمال خواهد شد. از زمانی‌که نخستین اخبار درباره‌ی Family Safety منتشر شدند، برخی افراد گفته‌اند فرزندان خانواده ممکن است اپلیکیشن را دور بزنند و با تعویض دستگاه، مدت بیشتری بازی کنند یا در شبکه‌های اجتماعی باشند. بااین‌حال، هم‌گام‌سازی داده‌های Family Safety در بین تمامی پلتفرم‌ها، باعث غیرممکن‌شدن دورزدن اپلیکیشن می‌شود. همچنین، والدین می‌توانند ازطریق Family Safety برخی اپلیکیشن‌ها را کاملا مسدود کنند تا امکان دسترسی به آن‌ها وجود نداشته باشد.

افزون‌براین، مایکروسافت ابزاری جدید دردسترس قرار داده که با استفاده از آن می‌توان فیلترهایی روی جست‌و‌جو در وب وضع کرد تا جست‌و‌جو در وب‌سایت‌های باب‌میل کودکان محدود شود. فیلترهای یادشده به‌خوبی با مرورگر مایکروسافت اج در پلتفرم‌های ویندوز و ایکس‌باکس و اندروید کار می‌کند. بسیاری از ابزارهایی که نسخه‌ی موبایلی Family Safety ارائه می‌دهد به سیستم‌عامل اندروید محدود است؛ بااین‌حال، مایکروسافت می‌گوید قصد دارد در آینده آن‌ها را به سیستم‌عامل iOS هم اضافه کند.

ابزار دیگری که Family Safety ارائه می‌دهد، به والدین کمک می‌کند برای پرداخت پول درون اپلیکیشن‌ها محدودیت تعیین کند. امروزه، بازی فورتنایت از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و افراد کوچک‌و‌بزرگ مشغول تجربه‌ی آن هستند. بچه‌ها ممکن است برای پیشرفت سریع‌تر در بازی بخواهند پول زیادی در آن خرج کنند که به‌لطف ابزار جدید Family Safety، از این اتفاق جلوگیری می‌شود. 

همچنین، می‌توان از Family Safety برای به‌اشترا‌ک‌گذاری لوکیشن در بین اعضای خانواده استفاده کرد.

نسخه اندروید مورد نیاز:  6.0 و بالاتر
حجم: 117 مگابایت

لینک دانلود برای اندروید و آی او اس


برای دانلود بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای ایرانی‌ها در دسترس نیستند می‌توانید از این روش استفاده کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم