ايسنا/ يک روز پيش از تولد ۶۸ سالگي «هاروکي موراکامي» اعلام شد کتاب جديد اين نويسنده سرشناس ژاپني در روز ۲۴ فوريه روانه کتاب‌فروشي‌ها مي‌شود.

«آسوشيتد پرس» نوشت: «هاروکي موارکامي» داستان‌نويس ژاپني است که انتشار هر کار جديد او بازتاب بين‌المللي دارد. ناشر ‌او اين‌بار اعلام کرده نام کار جديدش «قتل يک فرمانده شواليه» است و اين کتاب در تاريخ ۲۴ فوريه (ششم اسفندماه) در ژاپن توزيع مي‌شود.

«شينچوشا» ناشر کتاب‌هاي اين نويسنده هنوز درباره ترجمه و بازار بين‌المللي اين رمان اظهارنظري نکرده است. با اين حال او اشاره کرده که کار جديد نويسنده «جنگل نروژي»،‌ رمان بلندي است و در دو جلد روانه بازار مي‌شود. «قتل يک فرمانده شواليه» که ۲۰۰۰ صفحه دارد، چهاردهمين رمان او به حساب مي‌آيد.

»هاروکي موراکامي» بيش‌تر کتاب‌هايش را به سبک سوررئال به نگارش درآورده‌ است و آثارش تاکنون به بيش از ۵۰ زبان برگردانده شده‌اند. هر سال نام اين نويسنده به عنوان يکي از نامزدهاي نوبل ادبيات بر سر زبان‌ها مي‌افتد، اما او هنوز موفق به کسب اين افتخار نشده است.

اين چهره ادبي که متولد ۱۲ ژانويه ۱۹۴۹ است و فردا ۶۸ سالگي خود را جشن مي‌گيرد، نويسندگي را پس از پايان تحصيلات دانشگاهي و راه‌اندازي يک کلوب جاز در توکيو شروع کرد. رمان عاشقانه «جنگل نروژي» او که در سال ۱۹۸۷ منتشر و به اثري پرفروش تبديل شد، او را به عنوان يک ستاره ادبي به شهرت رساند. «۱Q۸۴» طولاني‌ترين رمان «موراکامي» است که سال ۲۰۰۹ در سه جلد به زبان ژاپني چاپ شد.

«سوکورو تازاکي بي‌رنگ و سال‌هاي زيارتش» آخرين رمان منتشرشده اوست که در سال ۲۰۱۳ روانه بازار شد و با استقبال زيادي مواجه شد. پس از آن مجموعه داستان کوتاهي با نام «مردان بدون زنان» در سال ۲۰۱۴ از اين نويسنده منتشر شد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد