انتخاب/ سال60
نماز جمعه‌ را امروز آقای‌ خامنه‌ای‌ ـ امام‌ جمعه‌ اصلی‌ ـ اقامه‌ کردند. سخنران‌ قبل‌ از نماز، آقای‌ [یوسف‌]صانعی‌ عضو شورای‌ نگهبان‌ بودند.
مردم‌ احساسات‌ فراوانی‌ برای‌ آقای‌ خامنه‌ای‌ ابراز کردند. ایشان‌ خطبه‌ها راایراد و نمازجمعه‌ را اقامه‌ کردند و نماز عصر را به‌ آقای‌ جنتی‌ واگذار نمودند، برای‌ اینکه‌ بعد از نماز هجوم‌ مردم‌ مانع‌ عبور نشود، در بین‌ نماز دانشگاه‌ را ترک‌ کردند.

سال61
امروز یک‌ زاغه‌ مهمات‌ در کازرون‌ در مرکز سپاه‌ منفجر شده‌ و دوازده‌ پاسدار شهید شده‌اند.تاکنون‌ چندین‌ انفجار مهم‌ در مهمات‌ سپاه‌ داشته‌ایم‌ که‌ ناشی‌ از بی‌تجربگی‌ و گاهی‌ خرابکاری‌است‌. آقای‌ تیز معز دادستان‌ انقلاب‌ خوزستان‌ که‌ اخیرا از توطئه‌ای‌ جان‌ سالم‌ بدر برده‌ آمد و ازابهام‌ آینده‌ دادستان های‌ انقلاب‌ مثل‌ ایشان‌ که‌ طبق‌ قانون‌ نمی‌توانند به‌ کار فعلی‌ ادامه‌ دهند و درخطر هستند و از تحصیل‌ عقب‌ مانده‌اند، گفت‌ و ناراحت‌ بود.

سال62
گفتند دیروز 400 نفر از نیروهای‌ ما بر اثر استعمال‌ سلاح‌ شیمیایی‌ از طرف‌ عراق‌ آسیب‌ دیده‌اند. حدود 20 نفر حالشان‌ خوب‌ نیست‌. این‌ بار نوع‌ تازه‌ای‌ به‌ کار برده‌ است‌ که‌ اعصاب‌ را متشنج‌ می‌کند. به‌ ستاد تبلیغات‌ جنگ‌ و وزارت‌ خارجه‌ گفتم‌ از هیأت‌ بازرسی‌ سازمان‌ ملل‌ بخواهد که‌ به‌ اهواز بروند و مصدومان‌ جدید را ببینند. اطلاع‌دادند بازرس ها به‌ طور غیر رسمی‌، گفته‌اند که‌ از آزمایش‌ بمبهای‌ سمی‌ عمل‌ نکرده‌، بدست‌ آورده‌اند که‌ بمبها روسی‌ است‌. امام ‌پیغام‌ داده‌ بودند که‌ من‌ با شورای‌ نگبهان‌ درباره‌ سخت‌گیری شان‌ در امر بودجه‌ مذاکره‌ کنم‌. قبلا ازامام‌ درخواست‌ شده‌ بود که‌ دخالت‌ کنند.

سال63
احمد آقا تلفنی گفت‌ که‌ مصطفی‌ فرزند آقای‌ خامنه‌ای‌ که‌ در جبهه‌ بوده‌، اطلاعی‌ از ایشان‌ در دست‌ نیست‌.بالاخره‌ معلوم‌ شد که‌ مصطفی‌ سالم‌است‌ و به‌ تهران‌ برگشته‌. احمد آقا هم‌ همراه‌من‌ آمد. در بین‌ راه‌ در بیمارستان‌ از آقای‌ ربانی‌ [املشی‌] عیادت‌ کردیم‌. حالشان‌ بهتر [شده‌] است‌ وخیال‌ می‌کند که‌ معالجه‌ می‌شود.
آقایان‌ صیاد و محسن‌ رضائی‌ از جبهه‌ آمدند و گزارش‌ عملیات‌ را دادند. باز هم‌ [در موردعملیات‌ در جبهه‌ها] اختلاف‌ نظر پیدا کرده‌اند. توفیق‌ کم‌ عملیات‌ بدر و نیز تأخیرهای‌ مکرر،معلول‌ اختلاف‌ نظر فرماندهان‌ است‌.
شب‌، در دفتر رئیس‌ جمهور، جلسه‌ای‌ برای‌ عملیات‌ تشکیل‌ شد. نظر صیاد را تأیید کردیم‌ وبرای‌ اجرای‌ پیشنهادش‌، اختیارات‌ را به‌ او دادیم‌. آقای‌ رضائی‌ ناراحت‌ شد.

سال64
چند نفر از طرفداران سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی آمدند. از بازداشت خسرو تهرانی و دوستانش نگران بودند. آخر شب آقای [محسن]رضایی، تلفنی گفت هزار عدد سکه طلا برای دادن به رزمندگان می‏ خواهد. قرار شد نخست‏وزیر بدهد.
احمدآقا از طرف امام اطلاع داد که پرواز هواپیمای حامل جمعی از مسئولان کشور که عازم عمره‏اند، اگر در آن احتمال خطر باشد، حرام است. پرواز لغو شد.

سال65
رادیو آمریکا به منظور وارد کردن تهمت سوء‌استفاده مالی به مقامات دیگر ایران در معامله اسلحه با آمریکا،‌ شیطنت جدیدی شروع کرده ولی این تهمت قابل جاانداختن نیست، شاید به خاطر اینکه بخشی از بهای سلاح‌ها را بر خلاف قانون به مخالفان دولت نیکاراگوئه داده‌اند و یا افرادی از خودشان سوءاستفاده کرده‌اند، یا با این تهمت‌ ها و تبلیغات،‌ می‌خواهند رد گم کنند و ابهام بیافرینند و ضدانقلاب ایران هم در این جهت کمک می‌کردند. به وزارت خارجه گفتم شکایت کنند.

سال66
آقای [مجید] قاسمی رئیس بانک مرکزی آمد و خواستار بالا رفتن قیمت طلای پشتوانه اسکناس شد. امام تصمیم راجع به این موضوع را به سران قوا محول کرده‌اند، چون مصلحت نیست در تریبون مجلس مطرح شود که مورد سوء استفاده تبلیغاتی دشمنان قرار گیرد. مورد دوم خواست ایشان مبنی بر پائین آوردن پشتوانه ارزی و طلای اسکناس از 25 درصد به 17 درصد است که قرار شد در جلسه سران قوا مطرح شود.
آقای ناطق نوری برای تکمیل لیست انتخابات آمد. با آقای خرازی درباره محور تبلیغاتی شهر آزاد شده نوسود و ضدانقلاب‌های اسیر شده تذکراتی دادم. شب بیشتر به تماشای تلویزیون نشستم. فیلم خوبی از حلبچه آزاد شده داشت.

سال67
عفت و محسن و بچه‌هایش برای دیدن غار علی ‌صدر، امروز به همدان رفتند. برای اقامت در هتل به دلیل همراه نداشتن شناسنامه دچار مشکل شده‌اند، ناشناس رفته‌اند

سال68
وزیر خارجه سوریه آمد. به نحوی از حرکات سوریه در چند ماه اخیر عذرخواهی داشت. درباره مسائل لبنان، فلسطین و آب سد فرات صحبت شد. قبول داشت که در آینده، روسیه مثل گذشته حامی آنها نیست و مشکل دارند.کمک می‌خواست برای حل مشکل گروگان‌ها که باید امتیازی برای خود لبنانی‌ها گرفت؛ مثلاً آزادی اسرای لبنان در اسرائیل و کویت. او همچنین درخواست ادامه کمک نفتی را داشت. باید مجلس تصویب کند؛ برای اقدام وعده دادم.
آقای [اسدالله] بیات تلفنی خواست که به شورای نگهبان بگویم، کار بودجه تمام شود. گفتم مجلس تصویب کند که اگر چیزی بین مجلس و شورای نگهبان حل نشد، به مجمع تشخیص مصلحت برود

سال69
از مجله اشپیگل آلمان براى مصاحبه آمدند. خیلى سئوال داشتند؛ به همه جواب دادم؛ البته فشرده و کوتاه . عصر، شورای‌عالى امنیت ملی جلسه داشت. نحوة حمایت از مسلمانان عراق، روابط با عربستان، حج و نحوه همکارى با «شوراى همکاری خلیج فارس» در دستور بود. قرار شد [در عراق]، کمک‌ها بدون دخالت نیروى انسانى ایرانى باشد. حج انجام شود و نحوه همکارى با شورا، در دبیرخانه[شورای عالی امنیت ملی] براى طرح در شورا بررسى شود. اعضای شورای عالی امنیت ملی، افطار مهمان من بودند.

سال70
آقاى محمدعلى انصارى، [قائم مقام دفتر تنظیم و نشر آثار امام خمینی] آمد و براى تکمیل مرقد امام کمک خواست. گفت بودجه کافى نیست. براى حل مشکل اختلافات روحانیت و روحانیون کمک خواست. همچنین از اینکه برادرش مجید [انصاری]، در زرند از طرف رقیبش به ضدیت با دولت متهم شده است، ناراحت بود.
گفتم من از اول با جدا شدن مجمع روحانیون مخالف بودم و همان موقع گفتم که روحانیون انشعابى باید مىپذیرفتند و اکنون هم باید کارى کرد که یکى بشوند، اما پیش از انتخابات بعید است موفق بشویم؛ ولى او به نوعى توافق، براى دادن لیست که از هر طرف، چند نفر در آن باشند، اصرار داشت. گفتم پیگیرى مىکنم. مجمع روحانیون فکر مىکنند چنین چیزى به نفع‌شان است و جامعه روحانیت غیر آن را معتقد است.
بعد از مراسم، آقاى [عبدالله] نورى، وزیر کشور آمد و از شدت اختلاف دو جناح روحانى اظهار نگرانى کرد و خواست که براى نزدیک کردن آنها کمک کنم؛ حرف‌ها، شبیه حرفهاى آقاى انصارى و جواب من هم، شبیه آن جواب بود.

سال71
تا ساعت ده و نیم مطالعه و استراحت داشتم. براى اقامه جمعه به دانشگاه تهران رفتم. به مناسبت راهپیمایى روز قدس، جمعیت زیادى آمده بودند. خطبه‌اى در جمع‌بندى کارهاى داخلى سال‌جارى و خطبه‌اى را به فلسطین اختصاص دادم. بچه‌ها هم آمده بودند.
عصر را و شب را به مطالعه گزارش‌ها گذراندم. افطار، عفت و بچه‌ها میهمان همشیره فاطمه بودند. یاسر به شمال و مهدى به جنوب رفته‌اند.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar