آخرین خبر/ بیشتر نویسندگان تازه‌کار با مسائلی مانند تعدیل و ممیزی یا حذف جملات خود از سوی ناشران به منظور چاپ کتاب روبرو شده‌اند و حتی برخی، کارشان به دادگاه و شکایت نیز کشیده است. روزنامه گاردین در مطلبی به این موضوع اشاره کرده و می‌نویسد این مشکل برای همه نویسندگان اعم از تازه‌کار و باتجربه پیش آمده است.
ریچارد بسویک، ویراستار ارشد و مدیر بخش ویرایش انتشارات معروف لیتل براون آمریکا در یادداشت کوتاه در خصوص این موضوع می‌نویسد: «در طول تاریخ بسیاری از نویسندگان مشهور همچون ارنست همینگوی یا اسکات فیتزجرالد صابون‌شان به تن ویراستاران خورده و این مسئله همواره وجود داشته است.»

ولادیمیر ناباکوف نویسنده روس ویراستاران را آدم‌های بی‌رحم خطاب می‌کرد و در خیلی از نوشته‌هایش از حذف کلمات و جملاتش در داستان‌هایش انتقاد می‌کرد. او می‌گفت: «این داستانی است که نویسنده روایت کرده و ویراستاران حق ندارند از آن به نفع خود استفاده کنند.»

مکسول پرکینز، یکی از مشهورترین ویراستاران کشور آمریکا بود که در پرونده خود هزاران کلمه و جمله حذف شده از نویسندگان مشهوری مانند ارنست همینگوی و اسکات فیتزجرالد داشت. توماس ولف، نویسنده آمریکایی و صاحب رمان «فرشته، به سوی خانه نظر کن!» در جایی به شدت از مکسول انتقاد کرده و گفته بود که شاید او میلیون‌ها کلمه از رمان‌هایش را حذف کرده است.»
روزنامه گاردین می‌‌نویسد؛ «معلوم نیست که رمان‌هایی مانند «موبی دیک» یا «ارباب حلقه‌ها» چند کلمات و جمله حذف شده دارند و آیا خانواده‌ پری‌ها در «ارباب حلقه‌ها» همین‌طور هستند که در داستان تالکین وجود دارند یا اینکه بسیاری از شخصیت‌های دیگر آن توسط ویراستاران حذف شده است؟همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar