انتخاب/ سال60
جلسه‌ آئین‌نامه‌ داشتیم‌. حق‌ استعفای‌ نمایندگان‌ را مشروط به‌ تصویب‌ مجلس‌ کردیم‌.آقایان[مهندس‌ مهدی‌]بازرگان،دکتر[کاظم‌]سامی‌و[علی‌]گلزاده‌غفوری‌ ناراحت‌ شدند، زیرااین‌ قانون‌ جلوی‌ کارشکنی های‌ اقلیت‌ را تا حدودی‌ می‌گیرد.
سپس‌ آقای‌ حسام‌ الدین‌ امامی‌ مفسر مطبوعات‌ آمد و از کم‌ کاری‌ و بی‌ خطی‌ کیهان‌ واطلاعات‌ و ضعف‌ تبلیغات‌ شکایت‌ کرد و پیشنهادهای‌ مفیدی‌ داشت‌

سال61
جلسه‌ علنی‌ داشتیم‌ و قبل‌ از دستور درباره‌ پیشنهاد ایران‌ و سوریه‌ در خصوص‌ اخراج‌ اسرائیل‌ از سازمان‌ ملل‌ صحبت‌ کردم‌ و آن‌ رااقدامی‌ مهم‌ و انقلابی‌ معرفی‌ کردم‌ و تهدید آمریکا را که‌ در صورت‌ اخراج‌ اسرائیل‌، سازمان‌ [ملل‌]متلاشی‌ می‌شود، محکوم‌ کردم‌ و برای‌ ایجاد سازمانی‌ عادلانه‌تر و بدون‌ حق‌ وتو اظهار امیدواری‌ کردم.
در اساسنامه‌ سپاه‌ تغییراتی‌ داده‌ شد که‌ باعث‌ رضایت‌ نسبی‌ سپاهیان‌ شد.

سال62
گروهی‌ از نمایندگان‌رادیکال‌ ظهر به‌ دفتر آمدند و از بسته‌ شدن‌ دست‌ مجلس‌ برای‌ اقدام‌ به‌ نفع‌ محرومان‌ و علیه‌مستکبران‌ و قدرت‌ یافتن‌ طرفداران‌ سرمایه‌داری‌ گله‌ داشتند و مخالف‌ بودند. از من‌ به‌ خاطر حمایت‌ از آقای‌ [سیدتقی‌]خاموشی‌ گله‌ داشتند و می‌خواستند آقای‌ [حبیب‌ الله‌ عسکراولادی‌]وزیربازرگانی‌ را استیضاح‌ نمایند. با آنها مفصلا صحبت‌ کردم‌؛ بعضی‌ قانع‌ شدند و بعضی‌ نشدند.
آیت‌الله‌ [ابوالحسن‌]شیرازی‌ امام‌ جمعه‌ مشهد آمدند؛ از فشار شهرداری‌ برای‌ پول‌ گرفتن‌ ازمردم‌ گله‌ داشت‌. ایشان‌ را با توضیح‌ نیازها و هزینه‌های‌ فراوان‌ شهرداریها توجیه‌ کردم‌.

سال63
احمد آقا درباره‌ تجویز انتشار کتابی‌ از دکتر [ابراهیم‌] یزدی‌ [از نهضت‌ آزادی‌ایران‌] در خصوص‌ ملاقات‌ها و مذاکرات‌ مستقیم‌ امام‌ در پاریس‌ با دول‌ غربی‌، از جمله‌ آمریکا،مشورت‌ کرد؛ مانعی‌ ندیدیم‌.

سال64
عصر اعضای سمینار برنامه ریزی صدا و سیما آمدند و برای آنها مفصلاً صحبت کردم. [آقای رضا امراللهی] رئیس سازمان انرژی اتمی آمد و درباره تعامل با فرانسه با من مشورت کرد. او تصور می ‏کند که آنها می‏ خواهند، موانع روابط را رفع کنند. دکتر خلیلی که در فرانسه اقامت دارد، نزد من آمد و مدعی بود که فرانسوی‏ها مایل به اصلاح روابط با ما هستند. دکتر رقابی نیز گزارشی از وضع سرخ پوستان آمریکا داد. اعضای سمینار پزشکان عضو حزب جمهوری اسلامی آمدند و برای آنها مفصلاً درباره لزوم تحول در طبابت، کاهش هزینه مداوای مجروحان و تقویت معنویت پزشکان صحبت کردم.
شب به عیادت آقای ربانی[املشی] در بیمارستان قلب رفتم. حالشان خوب نیست. دیر وقت به منزل رسیدم. بچه‏ها بیرون شام خورده بودند و برای من هم یک [ساندویچ] همبرگر آورده بودند.

سال65
اول وقت همراه رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر به زیارت امام رفتیم. حالشان خوب است. به نماز جمعه رفتم1. تهدید ریگان نسبت به سوریه و ایران و کشف شبکه قاچاق اسلحه از آمریکا به ایران سروصدا دارد.

سال66
آقای [محمدعلی] رحمانی، مسئول بسیج آمد. از برخورد فرماندهان سپاه ناراضی است و کاهش داوطلبان اعزام در هفته‌های اخیر را معلول همین اختلال امور بسیج می‌داند.

سال67
برای شرکت در جلسه شورای عالی پشتیبانی جنگ به دفتر آیتالله خامنه‌ای رفتم. درباره اعزام نیرو به جبهه ها بحث شد. گفتند سطح اعزام خوب است و قرار شد تبلیغات برای تداوم اعزام ادامه یابد. آقای دکتر [علی اکبر] ولایتی [وزیر امور خارجه] آمد و گزارش سفر به سوریه را داد. راضی است و معتقد است سوریه نمیخواهد حزب الله را تضعیف کند ؛ از مواضع آنها راضی است.
عصر فرماندهان نیروی دریایی سپاه آمدند. از نداشتن قایق‌های مناسب و شناورهای مورد نیاز و اسلحه لازم برای مقابله با آمریکایی‌ها نالیدند و گفتند که آمریکا و کشورهای جنوب، اخیراً خیلی مزاحم و فعال شده‌اند. گفتم بعد از این، برای هر مورد عملیات اجازه موردی لازم است.
آقای ری شهری [وزیر اطلاعات] آمد. گزارش اطلاعاتی و امنیتی داد و از آثار منفی انشعاب در جامعه روحانیت مبارز صحبت شد. او طرحی برای تحرک سیاست خارجی داشت.

سال68
در تنفس آقای [قاسم مهرزاد] صدقیانی [نماینده سلماس] آمد. برای سپاه سلماس کمک خواست و برای رفتن من از مجلس گریه کرد و از اینکه نتوانم در مقام ریاست قوه مجریه کاری در حد انتظار مردم انجام دهم، اظهار نگرانی کرد

سال69
آقاى[علی‌محمد] بشارتى، [قائم مقام وزیر امور خارجه] اطلاع داد که وزارت اطلاعات، [آقای ابوخالد]، فرستاده ویژه [یاسر]عرفات، [رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین- ساف- ] و صدام[حسین، رییس جمهور عراق] را که نامه‌اى از طرف آنها آورده، دستگیر کرده است؛ به آقای[علی]فلاحیان، [وزیر اطلاعات] دستور دادم، سریعاً آزاد کنند؛کار بدى کرده‌اند؛ به خاطر اختلاف با وزارت امور خارجه، [چنین کاری را کرده اند]. [آقای ابوخالد]، وقت ملاقات مى‌خواست. گفتم نامه را به وزارت امورخارجه تسلیم کنند.
اخوى محمود، از وزارت خارجه آمد. نامة صدام[حسین،‌رییس‌جمهور‌عراق] و یاسرعرفات[رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین] را آورد که ابوخالد آورده است. صدام پیشنهاد ملاقات سران دو کشور در شهر مکه براى مصالحه داده و عرفات خواستار پذیرش این پیشنهاد شده است. در این باره، تلفنى با رهبرى صحبت کردم. قرار شد فردا براى بررسى موضوع، شورای‌عالى امنیت ملى جلسه بگیرد

سال70
[آقای سید محمد خاتمی]، وزیر [فرهنگ و] ارشاد [اسلامی] و مدیران و نمایندگى‌هاى فرهنگی خارج از کشور آمدند.گزارش دادند و من هم برایشان صحبت کردم. گفتند اخیراً میدان کار در خارج براى آنها باز شده است. بعداً آقاى سراج [الدین موسوی] آمد و براى ساخت مدرسه در پاکستان استمداد کرد.
آقاى [محمد محمدی]رى‌شهرى، [نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی] آمد. راجع به سیاست‌ها در برگزارى مراسم حج مشورت کرد و نظر خواست. از بى‌نظمى وضع بعثه در گذشته گفت.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar