آخرین خبر/ محمد علی ابطحی در صفحه اینستاگرامش نوشت:
اخیرا کتابی با نام حرمسرای قذافی خواندم که در ایران ترجمه شده است و نشر ثالث آن را منتشر کرده و خواننده هم پیدا کرده است.
کتاب حرمسرای قذافی نتیجه کار خبرنگاری فرانسوی است بنام آنیک کوژان.
تحقیق و نگارش این کتاب البته بعد از سقوط ومرگ قذافی آغاز شده است و شاید تنها در شرایط بعد سقوط امکان تحقیق در این مساله به وجود آمده است. البته کمی از استنادش هم کم کرده است. معمولا بعد از سقوط هر رژیمی علیه آن حرف های مبالغه آمیزی زده می شود.. گرچه این مبالغه ها در صد اندکی است و به اصل تحقیق آسیبی نمی زند.
شاید ندانید که محافظان علنی قذافی در همه جا و حتی سفرهای خارجی اش دختر بودند.
نیمه اول کتاب حرمسرای قذافی گفتگوی دختری بنام ثریا است که ادعا دارد در دوران آغاز جوانی راز دبیرستان ربوده شده و و در زیر زمین العزیزیه زندانی بوده است تا هر ساعتی قذافی بخواهد مهمان اتاق خوابش باشد.
بیشتر خاطرات ثریا از مبروکه مدیر تشریفات زنانه قذافی است که حسابی با رهبر ندار بوده است. وسلیقه او را می شناخته و از کشورهای مختلف با کیف های هدایا، زنان زیبای جهان را به عنوان دیدار توریستی از لیبی عوت میکرده است و البته به اتاق خواب قذافی هم راهنمایی می شده اند.
در قسمت دوم کتاب مصاحبه با زنان دیگری است که به صورت موردی به دام اتاق خواب قذافی افتاده اند و در آنجا نمانده اند.آنها هم از هدایای عجیب غریب و رفتارهای هیستریک قذافی یاد می کنند.
همچنین خبرنگار توانسته است در زندانهای مختلف با نزدیکان قذافی فقط در مورد زن بارگی هایش مصاحبه کند.
از این نویسنده باید تشکر کرد که بر زندگی یکی از زورگوهای جنسی که زنان زیادی قربانی خودش و یا پول بی زبان نفت لیبی شده اند، نور تابانده.
شاید این روشها کمتر شده باشد اما خشونت های جنسی در همه جای دنیا به خصوص توسط کسانی که پول یا زور دارند کم نشده است
کتاب حرمسرای قذافی توسط نشر ثالث در سال ۹۷ منتشر شده است و بیژن اشتری ترجمه خوبی کرده استهمراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar