انتخاب/ سال60
آقای‌ مهندس‌ وهاب‌ زاده‌ آمد و از اینکه‌ پسرش‌ حمید که‌ در دفتر آقای‌ بنی ‌صدر کارمی‌ کرده‌ و با مجاهدین‌ خلق‌ بوده‌ و بازداشت‌ شده‌، ناراحت‌ بود و کمک‌ خواست‌. از همراهان‌قبل‌ از انقلاب‌ [بود].
خانم‌ شهید دکتر بهشتی‌ آمد و درباره‌ کمبودهای‌ زندگی‌ بعد از ایشان‌، درد دل‌ داشت‌.چیزی‌ برای‌ خانواده‌اش‌ به‌ ارث‌ نگذاشته‌؛ جز خانه‌ و حقوق‌ بازنشستگی‌.خانم‌ شهید عراقی‌ و امیر فرزندش‌ آمدند و درباره‌ کار امیر و چیزهای‌ دیگر، حرفهایی‌داشتند.

سال61
ظهر آقای‌محمدمحمدی‌ گرگانی‌ آمد و از حزب‌الله‌ گله‌ داشت‌. نگرانی‌ دارد که‌ شدت‌ گیرد. آقای‌ [اسدالله‌]بیات‌ آمد و از احتمال‌ نفوذ انجمن‌ حجتیه‌ در سپاه‌ نگرانی‌ داشت‌

سال62
تا ساعت‌ ده‌ صبح‌، در خانه‌ مطالعه‌ می‌کردم‌. سپس‌ به‌ نماز جمعه‌ رفتم‌. راجع‌ به‌ فلسطین‌ و خطر صهیونیسم‌ در لبنان‌ صحبت‌ کردم. به‌ خانه‌ برگشتم‌، خسته‌ بودم‌. تا ساعت‌ پنج‌ بعدازظهر خوابیدم‌.عصر در حیاط منزل‌، مقداری‌ گزارش‌ خواندم‌ و خاطرات‌ عقب‌ افتاده‌ را نوشتم‌.


سال63
اعتبارنامه‌ [آقای‌ سیدفرج‌ الله‌ افرازیده‌]نماینده‌ نوشهر، نخست‌ مورد اعتراض‌ قرار گرفت‌؛ بیشتر به‌ خاطر یک‌ سخنرانی‌ ایشان‌ در زمان طاغوت‌. چون‌ خوب‌ دفاع‌ کرد، [اعتبارنامه‌اش‌] تصویب‌ شد. مخالفان‌، بیشتر به‌ خاطر آقای‌ الله‌بدشتی‌، رقیب‌ ایشان‌، اصرار [بر رد اعتبارنامه‌ او] داشتند. آقای‌ دکتر [حسن‌] روحانی‌ ازمسامحه‌ سپاه‌، در طرح‌ استفاده‌ از امکانات‌ وزارت‌ نفت‌، گله‌ داشت‌ که‌ با آقای‌ [محسن‌]رضائی‌تماس‌ گرفتم‌ و بازخواست‌ کردم‌. شب‌، اطلاع‌ داد که‌ قصور از طرف‌ سپاه‌ نبوده‌ است‌.

سال64
صبح زود آقای صیاد [شیرازی] آمد و گزارش پیشرفت کار عملیات را داد. به نظر می‏رسد می‏خواهند عمل کنند. تمام روز در منزل بودم. خبر رسید آقای [محمد مهدی]ربانی املشی فوت کرده و راجع به مراسم تشییع جنازه و اعلان‏ها مشورت کردند. عصر عفت به تعزیه خانواده‏شان رفت. هوا خیلی گرم شده است. تفاوت ساعات چین و ژاپن با ایران، هنوز تنظیم خواب و بیداریم را مانع شده است.

سال65
آقای خسرو تهرانی آمد و از کیفیت برخورد با او و رفقایش در جریان رسیدگی به پرونده انفجار نخست وزیری شاکی بود

سال66
تلفنی با نخست وزیر و وزارت خارجه و سپاه، درباره نحوه برخورد با هواپیمای روسی و اطلاع به سفارت روس مشورت شد.
احمدآقا آمد. گزارش ملاقات با آقای منتظری و خبر موافقت امام با برگشت آقای سید هادی هاشمی از تبعید به قم، به شرط اظهار ندامت کتبی و تعهد عدم دخالت در امور بیت آیت‌الله منتظری و عدم ارتباط با گروه سید مهدی را داد. این شرایط را وزارت اطلاعات ]تعیین[ کرده و امام موافقت کرده‌اند

سال67
ساعت چهار بعد از ظهر به سوی قم حرکت کردیم. ساعت پنج و نیم رسیدیم. آقای منتظری منتظرم بودند. تا ساعت هشت و نیم شب با ایشان درباره جنگ و مسائل جاری کشور مذاکره کردیم. ایشان هم معتقد به لزوم ختم جنگ از طرق سیاسی است؛ برای بازسازی نیروهای مسلح و اظهار آمادگی کردند که نماینده ای در ستاد [کل فرماندهی نیروهای مسلح] داشته باشند.

سال68
جمعی از فرماندهان سپاه آمدند و تقاضا داشتند که سپاه را هم در شورای عالی امنیت ملی شریک کنیم

سال69
خانم دکتر مکنون آمد. از خانم‌هاى رادیکال در شوراى اجتماعى زنان، به خاطر کم‌کارى و خط‌بازى شکایت داشت و پیشنهاد داشت فاطى به آنجا برود؛ نپذیرفتم.دکتر ولایتى، پیام صدام[حسین رییس‌جمهور عراق] را گفت که خواسته است، در بالا بردن قیمت نفت، ایران و عراق در اوپک همکارى کنند و به کارشکنى بعضى از کشورهاى عضو اوپک اشاره کرد.

سال70
ساعت ده صبح میهمانان چینى براى مذاکرات آمدند. براى اداى احترام و اهدای نثارگل، به مرقد امام رفته بودند. [نخست وزیر چین]گفت همسرش در آنجا ناراحتى پیدا کرده که با دوا بهتر شده است؛ گویا به خاطر لباس بلند و سیاه که به خاطر مراعات وضع ما پوشیده، در مسیر طولانى، دچار گرمازدگی شده است.
براى شرکت در مراسم ملاقات نخست وزیر چین با آیت الله خامنه‌اى، به دفتر رهبرى رفتم؛ جلسه گرمى بود. روى زمین نشستیم؛ براى چینى‌ها مشکل بود. آقای لى‌ پینگ هنگام برخاستن دچار اشکال شد و به کمک دیگران برخاست. مذاکرات تشریفاتى بود.

سال71
محسن[هاشمی، رییس‌دفتر بازرسی رییس‌جمهور] آمد. گزارش وضع گاز در بیست سال آینده را آورد. راجع به آقایان نقاشان و ریاضى، مطالبى در خصوص خریدهاى نظامى مطرح کرد و شنید؛ توجیه‌اش کردم.

سال72
در گزارش‌ها تنزل مرتب قیمت ارزها و تقویت دلار در چند روز اخیر، توجه مراکز اقتصادى را به خود جلب کرده است. شکست آمریکا در اجلاس گروه هفت در ژاپن براى منزوى کردن ایران که با حمایت ژاپن و آلمان از ما در بیانیه پایانى، با تعبیر معتدلى انتقاد ضعیفى از ایران شده، مهم است؛ کار خوب وزارت امور خارجه با دولت‌هاى دیگر این ثمر را داد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar