انتخاب/ سال60
آقای‌ مرادی‌ دادستان‌ انقلاب‌ رفسنجان‌ آمده‌ بود وبه‌ خاطر اینکه‌ ایشان‌ را عزل‌ کرده‌اند، کمک‌ خواست‌. معتقد است‌ که‌ نفوذ رقبای‌ محلی‌، مؤثربوده‌. با آقای‌ موسوی‌ [خوئینی‌ها] درباره‌ نخست‌ وزیر آینده‌ صحبت‌ کردیم‌. بیشتر به‌ آقای‌ باهنررسیدیم‌. بعدازظهر با مسئولان‌ شرکت‌ ایزیران‌ که‌ شرکت‌ دولتی‌ کامپیوتری‌، متعلق‌ به‌ وزارت‌دفاع‌ است‌، صحبت‌ کردم‌. از اینکه‌ شورای‌ انفورماتیک‌، مانع‌ فعالیتهای‌ خودکفایانه‌ آنها است‌،شکایت‌ داشتند. اطلاعات‌ مفیدی‌ دادند.با عده‌ای‌ که‌ از رئیس‌ شهربانی‌ و وزیر کشور گله‌ داشتند و پیشنهاد تعویض‌ آنها را می‌دادند،صحبت‌ کردم‌. حرفهای‌ قانع‌ کننده‌ای‌ نداشتند و ناراضی‌ رفتند.

سال61
برای‌ اقامه‌ نماز جمعه‌ به‌ دانشگاه‌ رفتم‌. پس‌ از بازگشت‌، تا ساعت‌ پنج‌ بعدازظهر مطالعه‌ کردم‌.خبر مهمی‌ نداشتیم‌. منتظر شروع‌ حمله‌ به‌ عراقی‌ها هستیم‌. برای‌ دومین‌ بار در سال‌ جاری‌، عصرامروز، آب‌ خانه‌ قطع‌ شد.

سال62
بعد ازافطار، کمی‌ با آقای‌ [رئیس‌ جمهور] و [آقای‌ موسوی‌ اردبیلی‌] رئیس‌ دیوان‌ عالی‌ کشور صحبت‌ کردیم‌. آقای‌ [موسوی‌]اردبیلی‌ خبر داد که‌ تا چند روز آینده‌، چند پرونده‌ به‌ دادگاه‌ها می‌رود، که ‌پای‌ بعضی‌ از معاونان‌ وزارت‌ بازرگانی‌ هم‌ به‌ میان‌ خواهد آمد.

سال63
صبح‌ زود با نخست‌ وزیر درباره‌ معرفی‌ وزرای‌ کابینه‌ مذاکره‌ کردم‌. ایشان‌ درصدد است‌ که‌ از وضع‌ جدید مجلس‌، برای‌ حل‌ مشکل‌ ریشه‌ای‌ استفاده‌کند و تکلیف‌ موارد اختلاف‌ نخست‌ وزیر و رئیس‌ جمهور در مورد افراد را درصورت‌ عدم‌ توافق‌ روی‌ فردی‌ روشن‌ نماید. به‌ ایشان‌ گفتم‌ الان‌ موقع‌ این‌ کار نیست‌ و تأکید کردم‌که‌ روی‌ مسئله‌، زیاد اصرار نورزد؛ فعلا که‌ برای‌ سه‌ وزیر توافق‌ شده‌ و در آینده‌ هم‌ ممکن‌ است‌[برای‌ وزرای‌ دیگر توافق‌ شود]. ولی‌ ایشان‌ در فکر رأی‌ اعتماد، برای‌ کل‌ دولت‌ است‌ که‌ به‌ زودی‌ممکن‌ است‌ پیش‌ بیاید؛ از بعضی‌ وزرای‌ موجود راضی‌ نیست‌.

سال64
آقای [ابوالقاسم] سرحدی زاده آمد و برای رفع توقیف از روزنامه صبح آزادگان کمک خواست. این روزنامه را به خاطر نداشتن پروانه انتشار تعطیل کرده‏ اند

سال65
عصر هیأت رئیسه مجلس جلسه داشت. عموزاده محسن از رفسنجان آمد. شب سران قوا مهمان من در مجلس بودند. درباره سناریوی کار با فرانسه که توسط آقای معیری ارائه شده تصمیم‌گیری کردیم و متن پیشنهادی به امام در مورد نصب صیادشیرازی در شورای عالی دفاع تایید شد. شب در مجلس خوابیدم


سال66
آقای سید هادی خسروشاهی آمد. از وزارت خارجه گله داشت. او می‌خواهد دوباره سفیر شود. قبلاً در واتیکان، سفیر بود.
آقایان ]علی[ رازینی و ]علی[ فلاحیان آمدند.برای امکانات دادگاه ویژه روحانیت استمداد کردند و از عدم همکاری شورای‌عالی قضائی گله دارند. ستاد نماز جمعه تهران برای تعیین تکلیف زمین مصلای تهران - که از طرف شهرداری تقدیم شده است - آمدند

سال67
مراجعات زیادی بود، مبنی بر نگرانی از حمله عراق به خرمشهر و آبادان و معلوم شد [آقای محسن میردامادی ] استاندار [خوزستان ] و [آیت الله موسوی جزایری] امام جمعه اهواز اعلان خطر کرده‌اند و از مردم خواسته‌اند به جبهه بروند. قرار نبود با این صراحت اعلان شود.
شب جلسه سران قوا در دفتر آیت الله خامنه ای بود.درباره کابینه دولت هم مذاکره کردیم. نخست وزیر و رئیس جمهور به توافق نرسیدند. قرار شد فردا در مجلس، من برای حذف الزام به رأی اعتماد اقدام کنم که کابینه موجود تا سال دیگر ادامه دهد.

سال68
[سرتیپ محمد حسین جلالی] وزیر دفاع آمد. او به سرپرستی آقای بهزاد نبوی، در سفری که بنا است برای مذاکره در مسائل تسلیحاتی به شوروی برود، اعتراض داشت. گفتم اختلاف سپاه و ارتش، باعث این تصمیم است. اگر خودتان توافق کنید، کار را به عهده وزیر نظامی می‌گذاریم. در مورد ادغام دو وزارت هم صحبت شد؛ اظهار اطاعت کرد.بعد از جلسه، با آیت‌الله خامنه‌ای جلسه کوتاهی داشتیم. به خاطر کسالت ایشان، جلسه امشب را لغو کردیم. قرار شد به شورای نگهبان توصیه کنیم که تعداد بیشتری از نامزدهای ریاست جمهوری را ذیصلاحیت معرفی کنند که انتخابات جلوه بیشتری داشته باشد. امروز فقط من و آقای دکتر [عباس] شیبانی را صالح معرفی کرده‌اند. آقای [مهدی] کروبی هم آمد. در همین خصوص اصرار داشت و از شورای نگهبان به خاطر عدم توجه به مسائل سیاسی انتقاد می‌کرد.

سال69
تا ساعت نُه صبح کارها را انجام دادم. جمعى از مسئولان جهاد دانشگاهى دانشگاه صنعتی شریف آمدند؛ گزارش کار دادند و تأیید و کمک خواستند. آقاى[رضا] امراللهى، [رییس سازمان انرژی اتمی]، براى امور انرژى هسته‌اى آمد. آقاى [اکبر]ترکان، [وزیر دفاع] آمد. با ستاد کل[فرماندهی‌کل قوا] اختلاف دارند. با بانک مرکزى هم در مسایل ارزى مشکل دارند؛ براى رفع مشکل استمداد کرد و اجازه خواست که کارخانجات مونتاژکاترپیلار تاسیس نمایند.

سال70
یاسر سر میز صبحانه، شرح سفرش به جزایر کومور، موریس و ماداگاسکار را داد و گفت فرانسوى‌ها کارشکنى مى‌کردند و کومورى‌ها از دست فرانسوى‌ها عصبانی هستند و در عین حال احترام خوبى به هیأت کرده‌اند.عصر از وزارت امورخارجه و سازمان انرژى اتمی آمدند. دربارة قراردادهاى موجود بین ایران و فرانسه مذاکره کردیم؛ فرانسه خواهان لغو آنها در مصالحه مالى است؛ به نتیجه نرسیدیم.


سال71
جمعى از طلاب شاغل در مرکز تبلیغات اسلامی کردستان آمدند. آقاى [محمدجواد] ابوالقاسمى گزارش کار داد و براى توسعه کار استمداد کرد. در مورد سیاست تبلیغاتى در خصوص اهل‌سنت و اهل حق، نظرخواستند؛ توصیه به مدارا نمودم.
آقاى [شیخ ابوالفضل] خوانسارى، امام جمعه اراک و فرزندش، به عنوان بازدید من در سفر به اراک آمدند. گفت بنا دارد به قم برگردد و از عدم حمایت از ائمه‌جمعه گله کرد. از استاندار و فرماندار و شهردار شکایت کرد. احساس کرده که ممکن است پس از مسایل اراک عزل شود. خواست که من‌هم در سرپرستى بیمارستان و حوزه علمیه‌اش باشم. از برخورد تندش با مسئولان استان گله کردم و گفتم به حوادث خواهیم رسید و داورى مى‌کنیم.
دکتر [موسی] زرگر، وزیر اسبق بهدارى [در کابینه مهندس مهدی بازرگان] آمد. خواستار تحویل ساختمان آموزش و پرورش به بیمارستان سینا شد؛ ساختمانش فرسوده شده است. خیلى به این بیمارستان علاقه‌مند است. قرار شد از آنجا بازدید کنم.

سال72
احمدآقا [خمینی] آمد. دربارة برنامه سفرم و کابینه آینده صحبت شد. تلاش داشت بداند که چه تعویضى در پیش است؛ چون هنوز تصمیم نگرفته‌ام، چیزى به دست نیاورد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar